Tęsknota, radość, głód. Podsumowujemy pierwszy dzień Audioriver Festival 2022

Fot. Artur AEN Nowicki
Festiwale Relacja
Audioriver Festival 2022

Gdybym miał opisać pierwszy dzień Audioriver 2022 jednym słowem, zapewne byłby to "głód" - zauważalny u większości festiwalowiczów. Trudno, żeby było inaczej. W końcu mowa o największym elektronicznym przedsięwzięciu tego typu w naszym kraju. Ze wspaniałą historią, cudowną teraźniejszością i jeszcze lepszą przyszłością. Trzy lata rozłąki to zdecydowania za długo. Cytując Elektryczne Gitary: to widać, słychać i czuć.

Audioriver. Było tęsknione

Już od pierwszych sekund obecności w Płocku daje się odczuć niezwykłą atmosferę. Zakorkowany wjazd na Stary Rynek sygnalizuje tłumy wypełniające przestrzeń Old Market Square i sceny Bassriver. Miasto ponownie jest stolicą muzyki elektronicznej. Ponownie gości przyjezdnych z całej Europy. Gdzie nie spojrzysz, widzisz uśmiechniętych, kolorowych ludzi, przebranych w kostiumy Power Rangers czy postaci ze Squid Game, przyjaciół i dziesiątki ekip przemierzających zapomnianą lekko przestrzeń płockiej plaży.

Apetyt na jubileuszową edycję Audioriver urósł na niespotykaną dotąd skalę. Co prawda bez ogłoszonego sold outu, z kilkoma odgrzanymi kotletami, ale czy w kwestii ogólnego odbioru ma to większe znaczenie? Ważne, że było i jest tęsknione, wspaniale, z wyjątkową atmosferą i widokami zachodzącego słońca, których nie da się wymazać z pamięci. Wbrew fatalnym pogodowym prognozom na weekend, jednak z ogromnym głodem i chęcią uczestnictwa w największym polskim święcie z elektroniką w roku. Welcome home!

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Audioriver Festival 2022
Circus Tent / Fot. Artur AEN Nowicki

Audioriver. Mimo wszystko

Przy okazji tak dużego festiwalu nie mogło obejść się bez drobnych fuck upów. Nie jest jednak winą organizatora, że Len Faki i Mathame zdrowotnie zaniemogli, a Joyhauser utknęli na lotnisku (w ich miejsce zagrali Ketiov, Michael Klein i Luke Slater — red.). Nawet kilkunastominutowe spóźnienie Dashy Rush nie odejmie na znaczeniu jej debiutanckiemu back to backowi z Błażejem Malinowskim, który w dziesięciopunktowej skali trzeba ocenić maksymalnie. Zwłaszcza że scena chwilę wcześniej w trakcie równie genialnego seta Neon Chambers, świeciła pustkami. Najszybszy akcent tego „Audio” w kolejnych godzinach gromadził fanów Alignmenta, Pauli Temple, I Hate Models, chcących odpalić wroty w ramach ostatecznego zniszczenia.

Duży plus na pewno trzeba postawić przy scenografii Colour Stage i Chill zdominowanych przez barwne dekoracje i kwiaty. Debiut nowej sceny w stu procentach pokrył się z zapowiedziami organizatorów. Widziana z każdego miejsca na festiwalu przestrzeń była lustrzanym odbiciem kultury queerowej i społeczności LGBTQ+. Pełna disco, house czy trance, ale i kolorytu zdała egzamin. Wiedzą coś o tym artyści z pozostałych scen, z których na wyróżnienie zasługują Kasra (Hybrid Tent), Magit Cacoon (Studio; cudowne nagłośnienie btw!), duet IKARVS (a nie mówiłem?!) czy po raz enty An On Bast odpowiedzialna za rozpalenie porządnego ognia na Circusie.

Audioriver Festival 2022
Colour Stage / Fot. Artur AEN Nowicki

Audioriver. Więcej umiaru

Na tle reszty dość rozczarowująco ze swoim połamanym graniem wypadli jedynie Ross From Friends. I to w sumie tyle jeśli chodzi o odczucia względem poszczególnych występów in minus. The Blaze potwierdzili, że nieprzypadkowo uznawani są za topowych fachowców w łączeniu muzyki z obrazem (trzy duże telebimy zasłaniały didżejkę — red.). Mind Against i Ben Böhmer udowodnili, że potrafią we frekwencyjny nadkomplet, a Solomun, że nie ważne co się o nim powie, obroni się nawet zamykając Main Stage.

W oczekiwaniu na drugi dzień zmagań ślę gorące pozdrowienia dla wszystkich panów i panie z ochrony oraz ratowników i ratowniczki medyczne. Zapracowani nie mniej niż bawiący się uczestnicy Audioriver robią, co mogą, aby zadbać o nasze bezpieczeństwo i zdrowie. Nie zliczę interwencji panów w czerwonych polówkach wyprowadzających z terenu festiwalu krnąbrnych gagatków mylących odwagę z odważnikiem. To samo tyczy się jeżdżących na sygnale pojazdów przemieszczających się w niełatwych dla siebie warunkach. Kawał dobrej roboty, za który należą się słowa uznania.

Audioriver Festival 2022
For. Artur AEN Nowicki

Audioriver. Dołącz do naszej akcji. Ściągnij też apkę

Od piątku do soboty realizujemy misję „kartoniada”. Polega ona na tym, że obrandowane naszymi koszulkami osoby obstawiają okolice wejścia na festiwal i zachęcają do korzystania z kartonów z naszymi hasłami lub wypisania swojego. Całą akcję rejestruje nasz fotograf, a efekty naszej pracy można znaleźć na naszym Instagramie. Ponad to stworzyliśmy aplikację mobilną Audioriver Festival! Od teraz najważniejsze informacje na temat festiwalu znajdują się w jednym miejscu. FAQ, mapka, profile artystów i pełny harmonogram. Dodatkowo w zakładce Program możesz ułożyć własny plan wydarzeń na ten weekend. Do dzieła!Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →