Audioriver – edycja 2022 równa się polska scena. Tych krajowych występów radzimy nie przegapić

Fot. Tomek Kaminski
Artykuł Festiwale
Audioriver, Audioriver Festival 2022, polscy artyści

Ciężko w to uwierzyć, ale kolejna edycja Audioriver już w piątek. To mniej niż 48 godzin. I zdecydowanie mniej niż tydzień. To w końcu czas ostatnich przygotowań i zapowiedzi. Skoro wiesz, na które zagraniczne występy planujemy się wybrać i których na pewno nie ominiemy, dowiedz się, kto tym razem widnieje na naszej audioriverowej rozpisce, ale z reprezentantów polskiej sceny.

A_GIM & Jurek Przezdziecki live

Fakt, debiut pary A_GIM & Jurek Przezdziecki miał miejsce na ostatnim Open’er Festival. Realia wspólnego w pełni improwizowanego live actu obu panów są jednak takie, że przypadł on na feralny w skutkach piątek i „tymczasową ewakuację”. Z relacji świadków, jak i samych artystów można było wywnioskować, że ogień i jeszcze więcej dobrego techno nie opuszczało Beat Stage przez kolejną godzinę jego trwania. Wszyscy nieobecni w Gdyni, za to chętni doświadczenia na własnej skórze tego wyjątkowego występu, z pewnością czują satysfakcję. Oby tylko bez burz i deszczu.

Kiedy: piątek
Scena: Kosmos
Set time: 20:30-22:00

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Czytaj również: Audioriver Festival 2022: długo wyczekiwany powrót i występy, na które czekamy najbardziej

audioriver 2022, polscy artyści, jurek przezdziecki, agim
Fot. Tomek Kamiński

Baasch

Nagroda Muzyczna Fryderyk i miano największego objawienia sceny alternatywnej ostatnich lat nie wzięły się znikąd. Odkąd Bartosz Schmidt pojawił się w świadomości odbiorców blisko 10 lat temu, co roku daje on powody, by traktować go jako pełnoprawnego artystę najwyższej klasy rozgrywkowej sceny klubowej. Baasch i jego własny, rozpoznawalny styl z pogranicza elektroniki i synth-popu zasługuje na coraz szerszy poklask. Nic więc dziwnego, że organizatorzy zdecydowali się osobą Bartka obstawić jeden ze slotów sceny głównej. W pełni zasłużone – jakby nie patrzeć – wyróżnienie. To będzie coś!

Kiedy: sobota
Scena: Main Stage
Set time: 21:00-22:00

Przeczytaj: Będziesz na Audioriver? Dołącz do naszej akcji z kartoniadą oraz wpisz się do księgi pamiątkowej

IKARVS live

Próba scharakteryzowania projektu Oli i Przemka wydaje się prosta, jednak nic bardziej mylnego. Sami nazywają się per androgyniczna postać w dwóch ciałach uprawiająca bajkowy live act. Gdzie nie spojrzymy, projekt opisywany jest jako oparty na improwizacji instrumentalno–wokalnej, która jest rdzeniem zarówno kompozycji, jak i występów na żywo. Jakkolwiek nie nazwiemy IKARVS, trzeba wziąć pod uwagę ich łatwość w przesuwaniu muzycznych granic. Duet bawi się stylistyką, melodiami. Muzycznie oscyluje wokół hipnotycznego downtempo, umiejętnie improwizuje dźwiękami gitary, wokalem i słowem. Fani spokojniejszych brzmień – wiecie, co z tym zrobić.

Kiedy: piątek
Scena: Chillout
Set time: 02:00-03:30

Monster

Oczami wyobraźni widzimy Monster grającą trance’owego seta z winyli zamykającego Colour Stage. Zupełnie jak ten w HÖR. Siadłoby, że szok. Czy tak faktycznie będzie – to wie tylko popularna Moli Siabadaba. I właśnie w tym tkwi sekret jej sukcesu. Nikt nie wie, czego się po niej spodziewać. Nie ma najmniejszych szans, by przewidzieć, co zagra, którą selekcją zaskoczy. Tym bardziej w nowych warunkach, na nowej scenie Audioriver. W otoczeniu Catz 'n Dogzów i Patricka Masona. Closing duties!

Kiedy: sobota
Scena: Colour Stage
Set time: 04:45-06:30

SARAPATA live

Kraków od zawsze słynął z artystów znanych i lubianych. Świeżymi przykładami są choćby Deas czy Jan-Rapowanie. Jeszcze świeższym, bo występującym od zaledwie kilkunastu miesięcy, jest współtworzony przez braci Sarapata zespół o takiej samej nazwie (pisany tylko wielkimi literami). Hubert Grupa w zeszłym roku przy okazji tekstu o ich debiutanckim singlu, 3AM, pytał, jak w wirze połamanej elektroniki, potężnego basu i tanecznej energii połączyć transowość Moderata, eteryczność Jona Hopkinsa i romantyczność Kiasmos. Odpowiedzią była, jest i jeszcze długo będzie jedyna taka para w Polsce. SARAPATA – remedium na energetyczne potrzeby słuchaczy głodnych głębokich, intensywnych brzmień, wielowątkowości i dynamiki.

Kiedy: sobota
Scena: Main Stage
Set time: 03:45-04:45

Aplikacja mobilna Audioriver Festival

Teraz trochę samouwielbienia, bo jest za co. Stworzyliśmy aplikację mobilną Audioriver Festival! W największym skrócie: centrum wszystkich najważniejszych informacji na temat festiwalu. Znajdziesz w niej m.in. FAQ, mapę, profile artystów i pełny harmonogram – w zakładce Program możesz ułożyć własny plan wydarzeń na ten weekend. Żyć, nie umierać, prawda?

Audioriver
Fot. Audioriver / aplikacja mobilna Audioriver Festival


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →