Audioriver Festival 2022: długo wyczekiwany powrót i występy, na które czekamy najbardziej

Fot. Nicole Temple
Festiwale Zapowiedzi
Audioriver 2022

Odliczanie do rozpoczęcia Audioriver Festival 2022 weszło w decydującą fazę. Z trybu dziennego przechodzimy na tryb godzinny, tak więc kierunek „Audio" obieramy za mniej niż 100 godzin. Podobnie jak w latach poprzednich, tak i tym razem zjawimy się na płockiej plaży, nad którą wznosi się Wzgórze Tumskie. Nasza obecność związana będzie z relacją tekstową po każdym dniu festiwalu i dostarczaniem contentu – w jego trakcie oraz przed. Jak na przykład teraz – w postaci małej rozpiski występów, których naszym zdaniem za żadne skarby świata nie wolno przegapić.

Audioriver Festival 2022. Long time no see

Ktokolwiek miał wątpliwości co do realizacji Audioriver 2022 jeszcze w zeszłym roku — uspokajamy. Tak, widzimy się 29 lipca w Płocku. Widzimy się w piątek, sobotę, niedzielę. Widzimy się na Main Stage, nowej Colour Stage, jak zwykle spotykamy się pod lewym głośnikiem w Kosmosie, pod prawym na Circusie i w niedzielę na Sun/Dayu. Stworzona na Spotify przez organizatorów playlista dedykowana festiwalowi sprawdzona, podobnie jak rozpiska najbardziej wyczekiwanych występów. Trzymana w szafie do dzisiaj, może w końcu ujrzeć światło dzienne.

Przeczytaj: Będziesz na Audioriver? Dołącz do naszej akcji z kartoniadą oraz wpisz się do księgi pamiątkowej

(Kolejność alfabetyczna)

Bicep live

Wielki powrót do Płocka po siedmiu latach. Tym razem w formule live. Gigabajty nowego materiału i 2 wydane w międzyczasie albumy stawiają występ duetu Matt BcBriar & Andy Ferguson bezapelacyjnie jako jeden z najbardziej elektryzujących. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Glue, Aura, Atlas na żywo? Brzmi jak plan. Zapisuj: sobota, Main Stage, Bicep live. Godzina? 23:45. Obecność obowiązkowa.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Czytaj również: Zdrowie psychiczne, seksualność, Queeroteka. Audioriver zaprasza do strefy edukacyjnej Audiohome

Elli Acula

Gdy pod swoje skrzydła biorą Cię FJAAKI, musisz mieć to „coś”. Zdaniem niemieckiego duetu Elli Acula dysponuje wszystkim, aby było o niej tylko głośno. Tak oto młoda DJ-ka i początkująca producencka zdobywa kolejne lokacje, zarażając swoją niesamowitą energią i łatwością łączenia stylów. Dumna reprezentantka rodziny Spandau20 łączy soczysty techno-groove z rave, breakbeat, electro i jungle. Digitalowo i winylowo. Bez znaczenia. Piorunujący efekt końcowy murowany.

Neon Chambers live

Dla Kangding Raya i Sigha jako Neon Chambers piątkowa wizyta w Płocku będzie dla nich zaledwie drugą w Polsce, odkąd w 2019 roku postanowili połączyć siły w jeden projekt. Brytyjsko-francuskie połączenie zaprowadziło dwójkę artystów do fuzji wielu zaczerpniętych z maszynowych i awangardowych brzmień. Pozostający wierni klasycznym brzmieniom elektroniki duet prezentuje oszałamiający pokaz zarówno emocjonalnej płynności, jak i technicznej wirtuozerii. Czekamy!

Paula Temple b2b SNTS

„To będzie prawdopodobnie jeden z najbardziej energetycznych występów tegorocznego festiwalu” – piszą organizatorzy, a my zgadzamy się z tym zdaniem w stu procentach. Paulę Templę i SNTSA większość kojarzy z solowych setów i nie ma w tym nic złego. Dwójka dominatorów bezkompromisowych brzmień wspólnie zagrała pierwszy raz w trakcie Intercell x Paula Temple pres. Noise Manifesto | ADE 2019, dając prawdziwy popis i show, który trudno wymazać z pamięci. Idziemy o zakład, że nie inaczej będzie pierwszego dnia w trakcie Audioriver 2022. Ktoś? Coś?

Planetary Assault Systems live

Szmer lubi to. Plus jakieś kilka tysięcy osób, które zadeklarowały chęć uczestnictwa w tegorocznej edycji. Luke Slater jako Planetary Assault Systems osiągnął status legendy, której trudno się oprzeć. Blisko 3 dekady jako PAS, 7 autorskich albumów, z czego każdy absolutnie genialny. Do tego pionier, innowator. Jakkolwiekby nie nazwać Brytyjczyka, należy oddać cesarzowi co cesarskie. Fani high quality techno zapewne zacierają ręce przed jego występem. Nie może być inaczej — zacieramy i my.

Ross From Friends live

Przyjazd artystów na festiwal niedługo po premierze nowego krążka brzmi co najmniej dobrze. Tym bardziej gdy mowa o występie live. W takich warunkach można zakładać, że chociaż kilka nowych tracków uda nam się usłyszeć. Felix Clary Weatherall swój najnowszy album zatytułowany Tread wydał stosunkowo niedawno. Łamiący ramy gatunkowe krążek pełen jest melancholii, nowoczesności i nostalgii, dając tym samym wyraz autorskiej interpretacji mieszanki deep house’u i downtempo. Jako że RFF to nie tylko Felix, ale także Jed HampsonJohn Dunk, którzy wzbogacają projekt tego pierwszego o brzmienia gitary, klawiszy i saksofonu, Brytyjczycy dokładnie w takim składzie zawitają do Płocka.

Sevdaliza

Audioriver Festival od zawsze znany był z zapraszania artystów nietuzinkowych, czerpiących z wielu kultur i brzmień. Dlatego z niezwykłym entuzjazmem została przyjęta wieść o bookingu pochodzącej z Iranu Sevdalizy. Wyróżniająca się barwnym, wielopoziomym, ale i filozoficznym oraz ekspresyjnym podejściem do muzyki tworzy świat, w którym nie ma barier. Jeśli lubisz zgrabne połączenie elektroniki, punku, grime czy muzyki alternatywnej wzbogacone o melancholijny głos Sevdalizy, dobrze trafiłeś_aś. Zapraszamy w sobotę na główną scenę. Nie zwiedziesz się.

Aplikacja mobilna Audioriver Festival

Teraz trochę samouwielbienia, bo jest za co. Stworzyliśmy aplikację mobilną Audioriver Festival! W największym skrócie: centrum wszystkich najważniejszych informacji na temat festiwalu. Znajdziesz w niej m.in. FAQ, mapę, profile artystów i pełny harmonogram – w zakładce Program możesz ułożyć własny plan wydarzeń na ten weekend. Żyć, nie umierać, prawda?

Audioriver
Fot. Audioriver / aplikacja mobilna Audioriver Festival

Organizujesz wydarzenie i potrzebujesz bileterii lub wypromowania swojego wydarzenia?

Biletomat.pl znamy się na tym, co robimy – dostarczamy emocje uczestnikom wydarzeń, a ich organizatorom zapewniamy 20-letnie doświadczenie w branży rozrywkowej, niezawodność i skuteczność. Chcesz się o tym przekonać? Sprawdź warunki współpracy z bileterią Biletomat.pl, która wraz z Muno.plRytmy.pl i FTB.pl tworzy rodzinę marek grupy mediowej Time For Friends. Naszym celem jest Twój sukces, a dzięki kompleksowej obsłudze przy sprzedaży biletów i promocji wydarzeń jest on w zasięgu Twojej ręki. Dołącz do stale wydłużającej się listy naszych partnerów, z najbardziej znanymi klubami w Polsce i organizatorami największych imprez, koncertów i festiwali.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →