Powrót na stare śmieci. Kangding Ray ponownie u Lena Fakiego

Fot. Marie Staggat
News
Kangding Ray

Po dwóch latach przerwy od wydania ostatniej EP-ki, Kangding Ray zapowiada nowe, odświeżone wydawnictwo. Nakładem Figure, wytwórni należącej do Lena Fakiego, światło dzienne ujrzy Branches. Za sprawą oficjalnego konta wytwórni na Soundcloudzie, możemy już teraz przesłuchać urywek zapowiedzi zaplanowanego na 7 czerwca krążka.

David Letellier konsekwentnie i z tym samym zainteresowaniem fascynuje scenę swoim unikalnym stylem, który – jak sam przyznaje „można porównać do pomostu pomiędzy parkietem a abstrakcyjną elektroniczną kompozycją”. Dwa wydane albumy w przeciągu ubiegłego roku rozbudziły apetyt wśród fanów francuskiego producenta na kolejne publikacje. Na szczęście, wymuszona z różnych względów przerwa, nie odbiła się końcowym wyglądzie epki.

Kangding Ray – Branches EP

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Kangding Ray u Lena Fakiego

Nawiązana w 2019 roku współpraca z Lenem Fakim zaowocowała wydaniem Azores. Kontynuacją znajomości obu panów jest składający się z pięciu utworów Branches EP.  Do kupienia wyłącznie za pośrednictwem serwisu Bandcamp krążek, zawiera jeden dodatkowy utwór, dostępny będzie jedynie w wersji digitalowej. Pierwsze wydawnictwo Francuza w 2021 roku ukazuje zgrabne łączenie rytmicznych melodii z modularnymi i eksperymentalnymi dźwiękami.

W ciągu 15 lat kariery, jeden z najbardziej charakterystycznych francuskich producentów, przez ponad 10, kojarzony był jedynie z trzema wytwórniami: Raster-Noton, Stroboscopic ArtefactsBerlin Atonal. Po dwuletnim przestoju wydawniczym, Kangding Ray założył własną wytwórnię, ARA, na poczet której wydał dwa albumy i jedno EP. Jedynymi artystami, którzy dostali zaszczytu wydać muzykę w jego labelu byli Adiel i Voiski.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →