Audioriver Festival ogłasza! Oto nowa lokalizacja i data imprezy

Audioriver Festival - fot. Artur AEN Nowicki
News
Audioriver Festival 2023 - gdzie kupić bilety, data wydarzenia

Wszystko stało się jasne. Wczoraj ekipa organizatorska Audioriver Festival zakomunikowała o zmianie miejsca imprezy, dziś oficjalnie przedstawiła nową lokalizację oraz datę wydarzenia. Tym samym od 2024 roku na jednym z najważniejszych festiwali muzycznych w tej części Europy będziemy spotkać się nie w Płocku, a w Łodzi! Pierwsza odsłona Audioriver Festival w nowym miejscu odbędzie się w dniach 12-14 lipca.

Bilety na Audioriver Festival 2024 już dostępne!
Pospiesz się i zrób sobie prezent na święta:
promocyjna cena jedynie do 15 stycznia

Wyjątkowy, przedświąteczny prezent sprawili sobie i nam organizatorzy Audioriver Festival. Jak mogliście przeczytać w opublikowanym wczoraj oświadczeniu, po kilkunastu latach impreza opuszcza Płock. Choć dla wielu festiwal już zawsze będzie kojarzyć się z bulwarami wiślanymi czy parkiem przy ulicy Mostowej, to jednak trudno nie zrozumieć organizatorów. Płock, choć niewątpliwie dostarczył wielu argumentów, dzięki którym Audioriver Festival mogło z powodzeniem się tu odbywać, stał się miejscem niewystarczającym – impreza przerosła możliwości miasta i musiała poszukać nowego domu.

Audioriver Festival 2022
Audioriver Festival – fot. Artur AEN Nowicki

Audioriver Festival. Rzeka wpływa do Łodzi

Dziś oficjalnie poznaliśmy nowego gospodarza Audioriver Festival. Będzie nim miasto Łódź, a dokładniej znajdujący się na jej terenie Park na Zdrowiu. Pierwsza odsłona imprezy w nowej lokalizacji odbędzie się w dniach 12-14 lipca przyszłego roku. Bilety na nią będzie można kupić już jutro na Biletomat.pl.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Na pierwszy rzut oka nowa lokalizacja Audioriver Festival nie tylko zachwyca swoim wyglądem. Już na wstępie Łódź zdaje się być dużo lepszym miejscem dla organizacji imprezy, m.in. z powodu znacznie większej bazy noclegowej, lepszego skomunikowania z całym krajem i przestrzenią, która daje spore możliwości w zakresie produkcyjno-logistycznym. Choć niewątpliwie na zmianie zyska samo wydarzenie, to głównymi beneficjentami będą przede wszystkim uczestnicy i ich komfort.

W oświadczeniu rozesłanym do mediów przez ekipę organizatorską Audioriver Festival czytamy:

W popandemicznej rzeczywistości, w której logistyczne możliwości Płocka okazują się niewystarczające, festiwal podjął jednak trudną decyzję o przenosinach do większego miasta. Wyprowadzka z historycznej stolicy Mazowsza do historycznej stolicy muzyki elektronicznej to dla Audioriver szansa na dalszy rozwój, m.in. dzięki nieporównywalnie większej bazie hotelowej, która będzie w stanie przyjąć dziesiątki tysięcy gości z Polski, ale też Europy. Celem festiwalu na kolejne lata jest budowa swojej marki na międzynarodowej scenie dzięki dogodnym połączeniom kolejowym i lotniczym. Płynące z nich korzyści przełożą się na wiele plusy nie tylko dla samego festiwalu, którego możliwości bookingowe się zwiększą, ale też dla branży, która zyska możliwości networkingowe oraz nowych potencjalnych partnerów. Sami goście na pewno odczują też finansową ulgę związaną z pobytem na festiwalu, a poza konkurencyjną ofertą noclegową, będą mogli skorzystać też z różnorodnej oferty gastronomicznej oraz skorzystać z ofert kulturalnej Łodzi w trakcie festiwalu.

Zachwytu nie kryje Adam Pustelnik, wiceprezydent miasta:

Do grona łódzkich letnich festiwali dołącza Audioriver, otwierając sezon wakacyjny w mieście. Łódź to szansa na rozwinięcie skrzydeł, a dla miasta kolejna, wielka impreza, która ściągnie turystów i wielbicieli muzyki. Jestem dumny, że największa impreza elektroniczna w Polsce będzie odbywała się właśnie w Łodzi.

Audioriver Festival – fot. Artur AEN Nowicki

Audioriver Festival. Powrót do kolebki

Zmiana lokalizacji Audioriver Festival ma również znaczenie symboliczne. Łódź to kolebka polskiej sceny klubowej, jeden z ośrodków, w których najprężniej rozwijały się pierwsze miejsca związane z muzyką elektroniczną oraz społeczności wokół nich, czego owocem jest m.in. reaktywowana Parada Wolności. Wierzymy, że dorobek ten zostanie należycie wykorzystany i wyeksponowany podczas nadchodzącej edycji Audioriver Festival.

Audioriver Festival 2024 – bilety

Zgodnie z zapowiedziami, wystartowała sprzedaż biletów na Audioriver Festival 2024. Karnety zakupicie na Biletomat.pl! Radzimy się pospieszyć – ceny karnetów z pierwszej puli obowiązują jedynie do 15 stycznia! Do dzieła!Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →