Bicep prezentują nowy singiel. Posłuchaj „MELI (II)”

Fot. Sam Mulvey
News

Północnoirlandzki duet z Belfastu wydał właśnie kontynuację swojego utworu MELI. Nowa wersja kawałka Bicep, w przeciwieństwie do oryginału, wzbogacona jest o perkusję.

Bicep – udana kontynuacja, choć nie obyło się bez problemów

Przypomnijmy, że pierwotny utwór MELI znajdował się na wydanej rok temu bardzo dobrze przyjętej drugiej płycie duetu, Isles.

BICEP – MELI (I)

Dlaczego zatem utwór nie zawierał perkusji od początku? Odpowiedź jest prozaiczna – już wtedy Bicep mieli pomysł na perkusyjną wersję MELI, ale wystąpił problem w zrealizowaniu jej.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

MELI (I) był bezbitowym utworem w Isles Deluxe. Prawdę mówiąc, po prostu nie mogliśmy uzyskać wersji perkusyjnej w studio podczas pandemii – było wiele nieudanych wersji demo, gdy pracowaliśmy nad Isles… po prostu nigdy nie wydawało się, że to działa. Zawsze wiedzieliśmy, że jest miejsce na tę wersję, stąd nazwanie oryginalnego MELI (I). Kawałek uformował się powoli – każdego tygodnia zmienialiśmy trochę bębny, strukturę i ogólnie pozwalaliśmy tłumowi informować o procesie. Wspaniale było rozwijać tor w ten sposób, wydawało się to bardzo organicznym sposobem pracy

– mówią Bicep.

BICEP – MELI (II)

Bicep – na fali… wkrótce nad Wisłą

Drugi album duetu, Isles, został dobrze przyjęty zarówno przez fanów, jak i krytyków, zdobywając dwie nominacje w BritAwards w kategoriach Najlepszej Brytyjskiej Grupy oraz Przełomu. Również Mixmag docenił album, mianując Isles jednym z najlepszych wydawnictw roku 2021. Bicep grywali w tym roku już na największych festiwalach na całym świecie, m.in. Glastonbury, Primavera, Parklife, Wide Awake, AVA, Field Day. Ponadto wyprzedali koncerty w Stanach Zjednoczonych, w nowojorskim Knockdown Center i The Warfield w San Francisco. Niebawem duet z Belfastu przybędzie na płocki Audioriver Festival – nie możemy się doczekać!

Bicep – Glue & Apricots (Glastonbury 2022)Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →