Munoludy 2023 – czas, start!

News

Zaczynamy Munoludy 2023! Przed nami kolejna odsłona największego i najważniejszego plebiscytu dedykowanego muzyce elektronicznej, kulturze klubowej i scenie festiwalowej w Polsce.

Munoludy 2023. Część I – Nagrody Publiczności

Podobnie jak w ubiegłym roku, podzieliliśmy plebiscyt na dwie części. Ta, od której rozpoczynamy tegoroczne Munoludy, jest oparta na formule głosowania otwartego. Tym samym skierowana jest do Was, czyli do szeroko rozumianej publiczności.

Ograniczyliśmy i ujednoliciliśmy kategorie. Żadnych nominacji – wybór leży jedynie w Waszych rękach, a wygrać może każdy i każda!

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Formularz plebiscytu zawiera jedynie pytania otwarte. W każdej z kategorii możecie wskazać trzech faworytów lub faworytki, które otrzymają liczbę punktów odpowiadającą następującym miejscom: 1. miejsce – 3 punkty, 2. miejsce – 2 punkty, 3. miejsce – 1 punkt.

Po otrzymaniu wszystkich propozycji, rozpoczniemy ich liczenie i weryfikację. Gdy zakończymy ten etap, nastąpi ogłoszenie oficjalnych wyników za pośrednictwem naszej strony internetowej oraz mediów społecznościowych.

Podobnie jak w dwóch poprzednich edycjach głosować będzie można jedynie za pomocą formularza wymagającego uwierzytelnienia, co do minimum ogranicza skalę potencjalnych oszustw.

Munoludy 2023

Munoludy 2023 – Nagrody Publiczności. Kategorie

Poznajcie kategorie w części I plebiscytu:

Munoludy 2023 – Nagrody Publiczności:

DJ/DJ-KA/LIVE ACT ROKU POLSKA

EVENT ROKU POLSKA

FESTIWAL ROKU POLSKA

KLUB ROKU POLSKA

INICJATYWA ROKU POLSKA

DJ/DJ-KA/LIVE ACT ROKU POLSKA – w tej kategorii możecie wskazać swoich ulubieńców i ulubienice z dziedziny szeroko pojętego DJingu i live actów, bez względu na reprezentowany gatunek.

EVENT ROKU POLSKA – w tej kategorii nagradzacie jednodniowe imprezy odbywające się w warunkach zamkniętych, np. w Waszych ulubionych klubach, w halach, itd., jak i imprezy typu open air, odbywające się na zewnątrz. Każda z Twoich propozycji musi zawierać datę oraz nazwę miejsca, w którym odbywał się event – pamiętajcie, w tej kategorii chodzi o wydarzenie jednodniowe i jednorazowe, zatem jeśli chcesz wskazać imprezę odbywającą się w ramach cyklu, wybierz jedną konkretną edycję.

FESTIWAL ROKU POLSKA – wskażcie swoje ulubione imprezy kilkudniowe odbywające się w Polsce. Mogą być to zarówno letnie festiwale, jak i te odbywające się w nieco chłodniejszych miesiącach, w zamkniętych przestrzeniach.

KLUB ROKU POLSKA – jedna z koronnych kategorii od samego początku naszego plebiscytu. Wskażcie swój ulubiony klub bez względu na jego wielkość, pojemność, lokalizację czy charakter.

INICJATYWA ROKU POLSKA – wszyscy razem tworzymy scenę w Polsce. Wyróżnijmy zatem te akcje, podmioty lub wydarzenia, które w największym stopniu przyczyniają się do jej rozwoju, poprawy warunków uczestnictwa czy też podnoszenia świadomości na temat sceny samej w sobie lub najistotniejszych elementów, z których się składa.

Munoludy 2023 – Nagrody Publiczności. Głosowanie

Głosowanie rozpoczyna się już teraz, w czwartek, 4 kwietnia. Formularz zostanie zamknięty w środę, 17 kwietnia, o godzinie 23:59. Data ogłoszenia wyników uzależniona będzie od czasu podliczania i weryfikacji głosów.

Uwaga – dopuszczalne jest wskazanie przez jedną osobę głosującą tej samej nazwy na wszystkich trzech miejscach w poszczególnej kategorii. Nie jest jednak możliwe, by tę samą nazwę wskazać w różnych kategoriach – za eliminowanie tego typu przypadków oraz innych błędów odpowiedzialna będzie wewnętrzna weryfikacja, która nastąpi po zakończeniu głosowania.

Poniżej znajdziecie link do głosowania. Do dzieła!

MUNOLUDY 2023 – NAGRODY PUBLICZNOŚCI.
WSKAŻ SWOICH FAWORYTÓW I FAWORYTKI – ZAGŁOSUJ

Munoludy 2023. Część II – Nagrody Redakcji

Druga część plebiscytu będzie mieć charakter zamknięty i tajny. Wezmą w niej udział członkowie redakcji Muno.pl oraz kilkuosobowe grono przedstawicieli i przedstawicielek szeroko rozumianej sceny muzycznej, klubowej i festiwalowej. Są to osoby zawodowo związane z rodzimą branżą, reprezentujące rozmaite podmioty w jej obrębie. Co więcej, są to osoby funkcjonujące na co dzień w różnych ośrodkach życia kulturalno-rozrywkowego Polski i zajmujące się odmiennymi od siebie dziedzinami środowiska muzycznego – od bookerów i promotorów, przez właścicieli klubów i organizatorów festiwali, aż po wydawców i menadżerów i nie tylko.

Od osób na co dzień związanych z branżą muzyczną powinniśmy wymagać więcej. Dlatego kategorie, które znalazły się w II części plebiscytu Munoludy 2023 są bardziej skonkretyzowane i dotyczącą wyspecjalizowanych dziedzin.

Dokładnie tak samo jak w przypadku głosowania otwartego, zaproszeni przez nas goście i gościnie nie będą bazować na nominacjach – każdemu i każdej z nich przysługiwać będzie możliwość wskazania trzech odpowiedzi w poszczególnej kategorii, z uwzględnieniem takiego samego rozróżnienia punktowego, czyli 1. miejsce – 3 punkty, 2. miejsce – 2 punkty, 3. miejsce – 1 punkt.

Munoludy 2023 – Nagrody Redakcji. Kategorie

Skład tego grona będzie jawny – poznacie go niebawem, jednak już dziś możemy zdradzić Wam, iż są to znane postacie na rodzimej scenie. Zaproszone przez nas osoby połączą siły z zespołem redakcyjnym, dlatego też te nagrody nosić będą nazwę Nagród Redakcji. Poznajcie kategorie!

Munoludy 2023 – Nagrody Redakcji:

DJ/DJ-KA/LIVE ACT ROKU HOUSE POLSKA

DJ/DJ-KA/LIVE ACT ROKU TECHNO POLSKA

DJ/DJ-KA/LIVE ACT ROKU BASS POLSKA

DJ/DJ-KA/LIVE ACT ROKU ELEKTRONIKA POLSKA

PRODUCENT / PRODUCENTKA ROKU POLSKA

ODKRYCIE ROKU POLSKA

DJ/DJK-A/LIVE ACT ROKU HOUSE POLSKA – jak wskazuje sama nazwa, w tej kategorii nagradzać będziemy osoby najmocniej związane z szeroko rozumianą muzyką house i jej pochodnymi.

DJ/DJ-KA/LIVE ACT ROKU TECHNO POLSKA – jak wskazuje sama nazwa, w tej kategorii nagradzać będziemy osoby najmocniej związane z szeroko rozumianą muzyką techno i jej pochodnymi.

DJ/DJ-KA/LIVE ACT ROKU BASS POLSKA – jak wskazuje sama nazwa, w tej kategorii nagradzać będziemy osoby najmocniej związane z szeroko rozumianą muzyką bassową i jej pochodnymi.

DJ/DJ-KA/LIVE ACT ROKU ELEKTRONIKA POLSKA – w tej kategorii nagradzać będziemy najbardziej wyróżniające się postacie reprezentujące nurty, których nie sposób zamknąć w ramach nawet tak obszernych zbiorów jak house czy techno. Mowa tu m.in. o elektronice eksperymentalnej, breakbeat, ambient, downtempo, elektropop, itd.

POLSKA PRODUCENT / PRODUCENTKA ROKU POLSKA – w tej kategorii będziemy nagradzać osoby, których działalność producencka w 2023 roku zdobyła nasze szczególne uznanie. Pod uwagę będziemy brać jedynie te postacie, które faktycznie wydały nową, autorską muzykę w ciągu minionych dwunastu miesięcy.

ODKRYCIE ROKU POLSKA – w tej kategorii będziemy nagradzać osoby bez względu na reprezentowaną przez nie profesję (DJing, produkcja) czy też gatunek. Skupimy się jednak wyłącznie na postaciach, które na poważnie zaczęły swoją przygodę z muzyką w ubiegłym roku. Tym samym nie będziemy brać pod uwagę osób, które przewinęły się już przez poprzednie edycje plebiscytu.

Głosowanie redakcji rozpocznie się w czwartek, 4 kwietnia. Podobnie jak w przypadku głosowania otwartego, odpowiedzi zbierane będą do wtorku, 17 kwietnia, do 23:59. Laureatów i laureatki nagród redakcji poznacie w zbliżonej dacie do daty ogłoszenia wyników nagród publiczności.

Munoludy 2023 – Nagrody specjalne

Podobnie jak w ostatnich latach, przyznamy nagrody specjalne, czyli Złote Munoludy – wyjątkowe, uznaniowe wyróżnienia dla szczególnie zasłużonych osób, miejsc lub podmiotów dla rodzimej muzyki elektronicznej, sceny klubowej i festiwalowej. Przypomnijmy – w ubiegłym roku jednymi z laureatów tej nagrody byli członkowie zespołu KAMP, a wcześniej statuetkę otrzymał Glasse.

Munoludy 2023. Bądź na bieżąco i głosuj!

Bądźcie na bieżąco z plebiscytem Munoludy – sprawdzajcie nasze media społecznościowe, by dowiadywać się o kolejnych etapach i nowościach związanych z plebiscytem. Wskazujcie swoich ulubieńców i ulubienice, zaproście do głosowania znajome osoby, które podobnie jak Wy, uczestniczą w życiu rodzimej sceny klubowo-festiwalowej. Do dzieła!

MUNOLUDY 2023 – NAGRODY PUBLICZNOŚCI.
WSKAŻ SWOICH FAWORYTÓW I FAWORYTKI – ZAGŁOSUJ

Organizatorami plebiscytu są redakcja Muno.pl oraz Biletomat/Time For Friends. Regulamin plebiscytu dostępny tutaj.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →