Finał plebiscytu Munoludy 2023. Oto zdobywca Złotego Munoluda

Seb Skalski - fot. facebook.com/DJSebSkalski/
News

Zgodnie z tradycją ostatnich edycji plebiscytu Munoludy, zwieńczeniem całego wydarzenia jest ogłoszenie laureatów Złotych Munoludów - jedynych statuetek, które przyznajemy na podstawie subiektywnych decyzji podejmowanych w redakcyjnym gronie. W tym roku zdecydowaliśmy się uhonorować jedną postać, ale za to jaką!

Tegoroczna edycja plebiscytu Munoludy dobiegła końca. Raz jeszcze dziękujemy za Wasze głosy oraz przypominamy listy laureatów zarówno w głosowaniu otwartym (głosy publiczności), jak i w zamkniętym (głosy jury).

Przyszła pora na wisienkę na torcie. Dowiedzcie się, do kogo w tym roku trafił statuetka Złotego Munoluda. Przypomnijmy, że do tej pory wśród zdobywców tej nagrody znaleźli się m.in. Jacek Sienkiewicz, Glasse czy KAMP!.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Glasse – fot. Wojtek Rojek

Munoludy 2023 – kto zdobył Złotego Munoluda?

Gdy mówimy o najbardziej rozpoznawalnych na świecie ambasadorach polskiej sceny house, często pierwszą nazwą jaka nasuwa się na myśl jest Catz ’n Dogz. Owszem, Wojtek i Grzegorz należą do czołówki w tej dziedzinie – wydają w uznanych wytwórniach, z powodzeniem występują na scenach najważniejszych klubów i festiwali na całym globie, nieustannie dostarczają argumentów, by traktować ich jako nasze dobro eksportowe. Przed szczecińskim duetem jeszcze wiele lat świetlistej kariery, a już dziś mogą pochwalić się opasłym CV pełnym sukcesów. Tymczasem mówiąc o polskiej scenie house należy wspomnieć o jeszcze jednej postaci, bez której trudno wyobrazić sobie rozwój kariery Wojtka i Grzegorza. Mowa bowiem o kimś, kto od ponad 25 lat konsekwentnie robi swoje, skupiając się przede wszystkim na dostarczaniu jakościowej muzyki, bez oglądania się na trendy i dbania o rozgłos. Takie podejście zaprowadziło go do godnych podkreślenia osiągnięć, których lista jest naprawdę długa.

Seb Skalski – fot. facebook.com/DJSebSkalski/

Kultowe wytwórnie, światowe gwiazdy

Jego produkcje znajdują się w katalogach tak kultowych wytwórni jak Nervous, Simma Black, Salted Music, Hed Kandi, Deepvisionz, King Street Sounds NYC, Large ChicagoSouthport Weekender, NiteGroove i Quantize Records. Wiele z nich okupowało czołowe miejsca w rankingach Beatport i Traxsource oraz trafiało do selekcji najlepszych didżejów świata, na czele z Carlem Coxem. Wystąpił na wszystkich znaczących festiwalach w Polsce, a ponadto dzielił scenę m.in. z Rogerem Sanchezem, Artfulem Dodgerem, Sethem Troxlerem, Bobem Sinclarem, Faithless, Ianem Pooley’em i Dmitri From Paris. Jest założycielem i właścicielem dwóch wytwórni – SpekuLLa Records oraz Culture Tone Recordings. Na rodzimym podwórku został doceniony m.in. za sprawą statuetki Fryderyka, którą otrzymał w 2009 roku w kategorii Klubowy Album Roku za Cafe Fogg (cz. I i II). Wydawnictwo zyskało status Złotej Płyty.

Seb Skalski – fot. facebook.com/DJSebSkalski/

Houserka

Dla wielu jest jednak niekwestionowanym autorytetem w dziedzinie muzyki house, którą przybliżał za sprawą legendarnej audycji Houserka, prowadzonej wspólnie z Robertem Dinnem na antenie równie ikonicznej Radiostacji. Przez osiem lat dzielił się swoimi fascynacjami i sprawił, że wiele osób poznało, a następnie pokochało brzmienia wywodzące się z Chicago i Nowego Jorku. Dziennikarską wiedzę przekładającą się na szeroką i zarazem wysmakowaną selekcję połączył ze znakomitym warsztatem technicznym, co zaprowadziło go do zwycięstwa w konkursie Burn Residency 2017. Triumf ten pozwolił mu na dostanie się do ścisłego finału, w ramach którego wystąpił na Ibizie.

Seb Skalski – fot. facebook.com/DJSebSkalski/

„Na house chowany”

Mówi o sobie, że jest „na house chowany”. Wielu z nas może powiedzieć, że jest „chowana na nim” – na jego pasji i wiedzy, którymi dzieli się od ćwierć wieku, niezależnie czy robi to zza radiowego mikrofonu, didżejskiej konsolety, za pomocą nagrywanych przez siebie utworów czy płyt wydawanych pod szyldami swoich labeli.

Choć przez całą karierę próbował się w wielu innych gatunkach, czego skutkami były poboczne projekty i aliasy, to dla nas jest żywą legendą sceny house, która dzięki niemu rozwinęła się i która – jak sam przekonuje – wróci na należne jej miejsce.

Seb Skalski laureatem Złotego Munoluda

Sebowi Skalskiemu gratulujemy i dziękujemy za ponad 25 lat dostarczania nam najlepszej muzyki!

Seb Skalski – fot. facebook.com/DJSebSkalski/


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →