Munoludy 2023 – Głosowanie Publiczności. Oto wyniki

News

Trzy tygodnie po zakończeniu głosowania w plebiscycie Munoludy 2023, mamy dla Was to, na co czekaliście najbardziej. Po zaprezentowaniu rezultatów wyborów jury, przyszła pora na wyniki Waszych decyzji, czyli głosowania publiczności! Oto laureaci i laureatki.

Podobnie jak w ubiegłym roku, podzieliliśmy formułę plebiscytu Munoludy na dwie części. W pierwszej wybór należał do grona jury. Zaproszeni przez nas przedstawiciele i przedstawicielki polskiej sceny klubowej, wyłonili laureatów i laureatki w bardziej specjalistycznych kategoriach. Wyniki i wyborów znajdziecie tutaj.

Munoludy 2023 – wyniki głosowania jury

Munoludy 2023 – głosowanie zakończone

Po zaprezentowaniu rezultatów głosowania jury, nadszedł czas na wyniki części drugiej. W głosowaniu publiczności obowiązywała zasada wolnego wyboru – nie obowiązywały nominacje, zatem mieliście pełną dowolność. Jedynym obowiązkiem była weryfikacja w celu zminializowania ryzyka prób oszustwa.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Osobną kategorią nagród są Złote Munoludy. To jedynie wyróżnienia, które jako redakcja przyznajemy całkowicie subiektywnie na podstawie wewnętrznych wyborów.

Tymczasem po żmudnej weryfikacji, nareszcie możemy przedstawić Wam oficjalne wyniki w pięciu kategoriach oddanych pod głosowanie publiczności. Czy są niespodzianki? Jak wypadli faworyci? Przekonajcie się sami!

Munoludy 2023 – Głosowanie Publiczności – wyniki

DJ/DJ-KA/LIVE ACT ROKU POLSKA 2023

Miejsca 100. – 91.

100. Dronizos
99. Detoxic
98. Gosha Savage
97. Some Guest
96. Mislaw
95. Kosmalski
94. Blank
93. Krankenhaus
92. CJ Art
91. Vi

Miejsca 90. – 81.

90. Glassz
89. daisy cutter
88. Rethe
87. Matrix3k
86. Indecorum
85. Glasse
84. Kuba Sojka
83. Beskres
82. Bluekey
81. gummi

Miejsca 80. – 71.

80. MILKWISH
79. Meskalino
78. DJ ZAMOCNO
77. Aksamit
76. Angelo Mike
75. Alex Painter
74. Marboc
73. Kamil Kosik
72. Pysh
71. DJ QBC

Miejsca 70. – 61.

70. Hekato
69. Rysy
68. Wix Collina
67. Eargasm God
66. Bexa
65. Catz ’n Dogz
64. Cranz
63. Mifi77
62. Patrick Branch
61. Jacob Peeker

Miejsca 60. – 51.

60. MKO
59. Milena Głowacka
58. Kubok
57. Aetha
56. Heckboy
55. Neevald
54. Kazomorphine
53. Lili Hauser
52. Święty Bass
51. Monster

Miejsca 50. – 41.

50. Siasia
49. Absvrd
48. Andrii Olkov
47. Vacos
46. mabu
45. MAX TRESHER
44. Fideshi
43. An On Bast
42. Mohji
41. e.f.g.

Miejsca 40. – 31.

40. Alegria
39. ANHEDASH
38. Dtekk
37. Joana
36. Penera
35. TAS
34. Rafa’el
33. Begu
32. Truant
31. KRIZZY

Miejsca 30. – 21.

30. Błażej Malinowski
29. Folkness
28. Addy-Z
27. Mia Twin
26. Tom Glass
25. Vitcat
24. Jerry M
23. naked relaxing
22. Duss
21. Bambi Uzi

Miejsca 20. – 11.


20. Deas
19. VTSS
18. Sept
17. Weikum
16. John Waiter
15. Edvvin
14. Bejker
13. Yung lucy
12. Mazi
11. Mauer

Miejsca 10. – 1.

10. Mark
9. Peregrin
8. Ukash
7. Lulu Malina
6. Gigi
5. Loui
4. Tommy Gustav

3. Carla Roca

Carla Roca – Munoludy 2023

Ubiegłoroczna zwyciężczyni nie osiadła na laurach i ponownie znalazła się na podium. Możemy powtórzyć za notką sprzed roku: Carla Roca nieustannie jest jedną z jej najważniejszych i najbardziej inspirujących postaci, wokół której przez lata zgromadziła się oddana publiczność. Niezależnie od stażu czy gatunkowych preferencji, jej dorobek zasługuje na wszelkie uznanie, co ma odzwierciedlenie w tegorocznych wynikach plebiscytu Munoludy. Za Karoliną kolejny znakomity rok i kolejny świetny rezultat, który świadczy o tym, jak wiernych fanów ma wokół i jak wspaniale się o nich troszczy dostarczając najlepszej muzyki podczas występów.

2. Sincz

Sincz – Munoludy 2023

Kolejny udany rok i kolejne wysokie miejsce Sincza. Zarówno jeśli chodzi o produkcje, jak i o występy na żywo, to nie ma drugiego artysty o tak równej formie, co pokazują wyniki naszego plebiscytu w ostatnich latach. Andrzej Siniarski-Czaplicki może być z siebie dumny, podobnie jak dumni mogą być m.in. Carl Cox, John Digweed i Pete Tong, pod których okiem zdobywał didżejskie szlify w ramach Burn Residency z 2014. Nic dziwnego, że w jego obszernym CV znajdują się występy obok takich nazw jak Bicep, Adam Beyer, Joris Voorn, Âme czy Dixon. A lista ta stale się wydłuża. Wszak to wciąż faza rozpędu dla tego niezwykle ambitnego artysty!

1. Cream

Cream – Munoludy 2023

W ubiegłym roku miejsce drugie, w tym – bezapelacyjny triumf. Zdaje się, że po latach budowania pozycji bez marketingowego pompowania, Krzysztof Kupczakiewicz w końcu zdobywa rozgłos, na jaki zasługuje jako arcyuzdolniony artysta. Cream robi karierę z dala od rozgłosu – ten rozgłos zdobywa sama muzyka jego autorstwa, która wybrzmiewa od Argentyny po Sri Lankę. Czołowa postać polskiej sceny progressive house nie spoczywa na laurach – nieustanne gra, produkuje i wydaje. Cream ma mnóstwo pomysłów na siebie i niezmiennie dostarcza powodów, by być na bieżąco z jego kolejnymi krokami w swojej karierze. Wielkie gratulacje dla zwycięzcy!


EVENT ROKU POLSKA 2023:

10. UPPERGROUND
9. Bass Planet
8. Wixapol
7. Splot Słoneczny
6. Obsession
5. Chaos
4. Odwi33rt

3. Bonheur 2nd B-Day

Bonheur – Munoludy 2023

Jak pisaliśmy przed tą imprezą: „Od zajawki francuską falą mocniejszej elektroniki spod znaku hard techno, industrial techno oraz neo rave, aż to kilkudziesięciu spektakularnych wydarzeń, o których było głośno w całym kraju – Bonheur przeobraża się niemal od początku istnienia, a odpowiedzialny za ten projekt Peregrin sam przyznaje, iż jest zaskoczony skalą i kierunkiem, w jakim podąża jego dzieło. Nie oznacza to, że sam zainteresowany zamierza spoczywać na laurach – wręcz przeciwnie. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, a nadchodząca impreza urodzinowa ma być swego rodzaju otwarciem nowego rozdziału w historii Bonheur.” Tak się stało – urodziny Bonheur były potwierdzeniem pozycji, jaką marka ta zdążyła zbudować w ciągu dwóch lat istnienia, a impreza z udziałem m.in. Jana Vercauterena i YÅ, przeszła do historii z rozmachem.

2. Taste The Music At The Castle

Taste The Music At The Castle – fot. Gromysz – Munoludy 2023

O działaniach Tommy’ego Gustava oraz Loui’ego, a także osób współpracujących z nimi przy marce Taste The Music, która dziś jest m.in. cyklem imprez i wytwórnią, można byłoby zrobić wykład. Zarówno indywidualne sukcesy chłopaków w kategorii didżejskiej, jak i drugie miejsce dla wspaniałej imprezy, którą zorganizowali w ubiegłym roku w Zamku Królewskim w Rydzynie (za miesiąc powtórka!), to dowód na to, że pasja w połączeniu z zaangażowaniem i budowaniem wokół społeczności, są kluczem do robienia rzeczy wielkich. Taste The Music to coś więcej niż solidna marka na krajowej scenie klubowej – to movement, za którym stoją nie tylko jego autorzy, ale i powiększające się grono fanów zarażonych entuzjazmem pomysłodawdców. Jeśli dodamy do tego profesjonalnie wykonaną pracę oraz zjawiskowe lokacje, jak choćby wspomniany Zamek, wówczas otrzymamy odpowiedź – Taste The Music to nowa jakość muzycznych emocji opartych na pasji, a nie kalkukacji.

1. MAYDAY 2023

Mayday – Munoludy 2023

Tu nie trzeba wiele dodawać – jedna nazwa, setki znakomitych występów, tysiące oddanych fanów, dziesiątki tysięcy wspaniałych wspomnień. Mayday to już żywa legenda i jeden z pomników europejskiej kultury klubowej – to ikona, która wpisała się w jej historię i chce ją nadal pisać. Stąd tak ogromna, niesłabnąca popularność słynnej imprezy i jej zwycięstwo w tegorocznym plebiscycie. Co na pewno cieszy to fakt, iż polska odsłona Mayday potrafi zarówno sprostać oczekiwaniom najwierniejszych bywalców, jak i otworzyć się na to, co nowe na scenie klubowej, a wszystko to podane w najbardziej profesjonalny sposób.


FESTIWAL ROKU POLSKA 2023:

10. Unsound Festival
9. Tauron Nowa Muzyka Festival
8. Sfora Festival
7. Sunrise Festival
6. Garbicz Festival
5. Up To Date Festival
4. LAS Festival

3. Summer Contrast Festival

Summer Contrast Festival – Munoludy 2023

Lata budowania własnej marki w pozbawiony pospiechu sposób, za to w oparciu o autorską wizję – z małego, kameralnego festiwalu, Summer Contrast przerodził się w jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarium polskich imprez. Co najważniejsze, fenomen eventu wciąż opiera się głównie na jego klimacie, a nie na wyliczance wielkich nazwisk w line-upie. Tym bardziej należą się słowa uznania!

2. Wisłoujście Festival

Wisłoujście Festival – Munoludy 2023

Da się zrobić wspaniały festiwal wyłącznie z polskim line-upem? Da się, i to jak! Wisłoujście rośnie z roku na rok, zarówno jeśli chodzi o wielkość imprezy, jej poziom, ale również i frekwencję. Nic dziwnego, że do nadmorskiej twierdzy przybywają tłumy festiwalowiczów, by tańczyć do utarty tchu przy dźwiękach serwowanych przez reprezentantów i reprezentantki rodzimej elektroniki, w otoczeniu jednej z najbardziej klimatycznych lokalizacji w kraju. Co ważne, Wisłoujście to również święto dla środowiska wokół polskiej sceny klubowej, które zyskało miejsce, gdzie co roku może spotkać się tak obszernym gronie, stale powiększającym się o nowe nazwiska. Nie możemy doczekać się nadchodzącej edycji!

1. AUDIORIVER FESTIVAL

Audioriver Festival – Munoludy 2023

Docenienie przez głosujących Audioriver Festival za edycję 2023 ma wymiar szczególny. „Coś się kończy, coś zaczyna” – ostatnia edycja festiwalu w Płocku zakończyła wyjątkowy okres nie tylko dla samej imprezy, ale i dla polskiej sceny klubowej, która przez kilkanaście lat mogła być świadkiem rozwoju najważniejszego eventu elektronicznego w kraju. Dziś Audioriver Festival jako powszechnie ceniona marka, mająca ze sobą bagaż wspaniałych wspomnień i cennych doświadczeń, rusza w podróż do nowego „domu”. Wierzymy, że Łódź, pomimo początkowych perturbacji, okaże się wdzięczną lokalizacją do kontynuowania tej pięknej historii, a Płock na zawsze pozostanie w naszych sercach.


KLUB ROKU POLSKA 2023:

10. Oczki I Warszawa
9. K-Bar I Warszawa
8. Jasna 1 I Warszawa
7. Drugi Dom I Gdynia
6. Crackhouse I Gdańsk
5. Schron I Poznań
4. Transformator I Wrocław

3. Ciało I Wrocław

Ciało – Munoludy 2023

Rok temu pisaliśmy, że „Ciało urasta do rangi nie tylko czołowego punktu pod względem programu, jakości imprez czy samej przestrzeni”. Dziś możemy potwierdzić, że to pierwszoligowa miejscówka klubowa, której stolicy Dolnego Śląska mogą zazdrości inne miasta. Na szczególną uwagę zasługują wszystkie działania mające na celu jeszcze większą integrację społeczności skupionej wokół wrocławskigo klubu i otwarcie się na nową, młodszą publiczność, której w Ciele nie brakuje. Włodarze doskonale rozumieją, że miejsca tworzą ludzie i dzięki połączeniu z nimi sił można sięgać wyżej. Za taką postawę i nieustannie wysoki poziom organizowanych eventów należą się słowa uznania, podobnie jak za rozwój klubu i budowanie jego marki na ogólnopolskiej arenie.

2. Smolna I Warszawa

Smolna – Munoludy 2023

Pomimo sporej konkurencji, która na dodatek wciąż się mnoży, Smolna wciąż pozostaje numerem jeden w stolicy. Nic w tym dziwnego – wystarczy spojrzeć na program klubu, zarówno ten obecny, jak i ten z ostatnich miesięcy, by zrozumieć dlaczego miejscówka ta wciąż trzyma się mocno. Smolna nie zamierza ani obniżać wysoko zawieszonej sobie poprzeczki, ani ustępować miejsca komukolwiek. Możemy być pewni, że bieżący rok również będzie stać pod znakiem bookingów topowych artystów światowej sceny klubowej.

1. TAMA I POZNAŃ

Tama – Munoludy 2023

Kolejny rok poznański klub okazał się bezapelacyjnym liderem w swojej kategorii. Podobnie jak rok temu: „Gdy inne miejscówki biły się w peletonie o to, by załapać się na podium, Tama – niczym wprawiona kolarka – odjeżdżała reszcie stawki coraz dalej.” Odjeżdżała swoim tempem i swoim stylu, bo choć sam klub zbudował wokół siebie charakterystyczną otoczkę, z którą utożsamiają się rzesze fanów_nek, to jednak włodarze tego miejsca wciąż mają otwarte głowy, w których aż kipi od pomysłów. Nieszablonowe podejście do tworzenia klubu oraz budowania jego artystycznej oferty, a do tego najwyższa dbałość o produkcyjne detale – Tama, jak przystało na ubiegłoroczną laureatkę, wyznacza standardy na całej scenie. Standardy, które – jak widać po wynikach plebiscytu – spotykają się z pełną aprobatą publiczności i, co godne podkreślenia, mocno utożsamiającej się z klubem społeczności.


INICJATYWA ROKU POLSKA 2023:

10. Re[de]fined
9. Deep Sesje
8. Splot Słoneczny
7. Harce
6. Chaos
5. Deep In My Soul
4. Błysk

3. Bonheur

Bonheur – Munoludy 2023

Jak już wspomnieliśmy przy okazji wyróżnienia w kategorii EVENT ROKU, droga do sukcesu często nie prowadzi na skróty. To, co jednak sprawia, że Bonheur w tak krótkim czasie stało się uznaną marką, to autorska wizja, która stawia na realizację oryginalnego pomysłu, zamiast korzystać z utartych schematów. Jesteśmy pewni, że przed projektem Peregrina wiele świetlanych lat, w czasie których zmieniać się będzie krajobraz polskiej sceny klubowej, właśnie dzięki takim inicjatywom jak tal

2. Wireframe

Wireframe – Munoludy 2023

Jak sami o sobie piszą: „Jako kontrkultura komercyjnej sceny muzyki elektronicznej, priorytetem naszego konceptu zawsze jest tworzenie przestrzeni imprezowej dla ludzi oraz pozaramowa prezentacja muzyki. Zaangażowaliśmy do współpracy wiele lokalnych artystów, stawiając na tworzenie możliwości dla ich rozwoju i autoprezentacji. Jednym z najważniejszych aspektów naszej działalności, obok samej muzyki, jest budowanie społeczności otwartej na nowe doznania z szeroko pojętej muzyki elektronicznej. Robimy to w jednym celu: aby razem z Wami tworzyć niezapomniane doświadczenia klubowe.” Ten statement mówi wszystko, a zajęte wysokie miejsce w plebiscycie świadczy o tym, że zwolenników takiego podejścia jest mnóstwo. Ekipie Wireframe gratulujemy, życzymy powodzenia w rozwoju i marzymy o tym, by na polskiej scenie było więcej osób wyznających podobne zasady!

1. ODWI33RT

Odwi33rt – Munoludy 2023

Czarne konie tegorocznej edycji plebiscytu Munoludy 2023. Sukces Odwi33rtu to kolejny dowód na to, że markę buduje się przede wszystkim w oparciu o społeczność i integrację osób pełnych pasji i z otwartymi głowami. Imprezy organizowane przez wrocławską ekipę zyskały uznanie także poza stolicą Dolnego Śląska, a zarówno apetyt autorów, jak i potencjał samego projektu, zdają się być ogromne. Wierzymy, że to wyróżnienie napędzi rozwój Odwi33rtu, któty ma wszystkie atuty, by stać się znaczącym podmiotem dla całej sceny klubowej w Polsce, wyznaczającym nowe standardy. Co warte docenienia, wrocławski skład chętnie łączy siły z innymi, podobnie myślącymi ekipami w kraju, co pokazuje, że zmiany na rodzimym podwórku leżą w rękach oddolnie budowanych inicjatyw.

Munoludy 2023 – co dalej?

Gratulujemy wszystkim laureatom oraz laureatkom, a Wam, czyli głosującym – dziękujemy! Już wkrótce poznacie sylwetki zdobywców_czyń statuetek Złotych Munoludów!Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →