Munoludy 2023 – Nagrody Redakcji. Oto jury

News

Rozpoczynamy drugą część plebiscytu Munoludy 2023. Nagrody Redakcji przyznawane będą poprzez głosowanie zamknięte, w którym udział wezmą dziennikarze Muno.pl oraz zaproszeni jurorzy oraz jurorki, reprezentujące szeroko pojętą sceną muzyczną naszego kraju, zwłaszcza tą skupioną wokół elektroniki, klubów i festiwali. Poznajcie ich.

Podobnie jak w ubiegłym roku, druga część plebiscytu ma charakter zamknięty i tajny. Wezmą w niej udział członkowie redakcji Muno.pl oraz kilkunaścioro przedstawicieli i przedstawicielek szeroko rozumianej sceny muzycznej, klubowej i festiwalowej. Są to osoby zawodowo związane z rodzimą branżą, reprezentujące rozmiate podmioty w jej obrębie. Co więcej, są to osoby funkcjonujące na co dzień w różnych ośrodkach życia kulturalno-rozrywkowego Polski i zajmujące się odmiennymi od siebie dziedzinami środowiska muzycznego – od bookerów_ek i promotorów_ek, przez właścicieli_ki klubów i organizatorów_rki festiwali, aż po wydawców_czynie i menadżerów_rki i nie tylko.

Munoludy 2023 – część druga. Nagrody Redakcji

Od osób na co dzień związanych z branżą muzyczną powinniśmy wymagać więcej. Dlatego kategorie, które znalazły się w II części plebiscytu Munoludy 2023 są bardziej skonkretyzowane i dotyczącą wyspecjalizowanych dziedzin.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Dokładnie tak samo jak w przypadku głosowania otwartego, zaproszeni przez nas goście i gościnie nie będą bazować na nominacjach – każdemu i każdej z nich przysługiwać będzie możliwość wskazania trzech odpowiedzi w poszczególnej kategorii, z uwzględniem takiego samego rozróżnienia punktowego, czyli 1. miejsce – 3 punkty, 2. miejsce – 2 punkty, 3. miejsce – 1 punkt.

Munoludy 2023 – Nagrody Redakcji. Kategorie

Zaproszone przez nas osoby połączą siły z zespołem redakcyjnym, dlatego też te nagrody nosić będą nazwę Nagród Redakcji. Poznajcie kategorie!

Munoludy 2023 – Nagrody Redakcji:

DJ/DJKA/LIVE ACT ROKU HOUSE POLSKA
DJ/DJKA/LIVE ACT ROKU TECHNO POLSKA
DJ/DJKA/LIVE ACT ROKU BASS POLSKA
DJ/DJKA/LIVE ACT ROKU ELEKTRONIKA POLSKA
PRODUCENT / PRODUCENTKA ROKU
ODKRYCIE ROKU POLSKA

DJ/DJKA/LIVE ACT ROKU HOUSE POLSKA – jak wskazuje sama nazwa, w tej kategorii nagradzać będziemy osoby najmocniej związane z szeroko rozumianą muzyką house i jej pochodnymi.

DJ/DJKA/LIVE ACT ROKU TECHNO POLSKA – jak wskazuje sama nazwa, w tej kategorii nagradzać będziemy osoby najmocniej związane z szeroko rozumianą muzyką techno i jej pochodnymi.

DJ/DJ-KA/LIVE ACT ROKU BASS POLSKA – jak wskazuje sama nazwa, w tej kategorii nagradzać będziemy osoby najmocniej związane z szeroko rozumianą muzyką bassową i jej pochodnymi.

DJ/DJ-KA/LIVE ACT ROKU ELEKTRONIKA POLSKA – w tej kategorii nagradzać będziemy najbardziej wyróżniające się postacie reprezentujące nurty, których nie sposób zamknąć w ramach nawet tak obszernych zbiorów jak house czy techno. Mowa tu m.in. o elektronice eksperymentalnej, breakbeat, ambient, downtempo, elektropop, itd.

PRODUCENT / PRODUCENTKA ROKU POLSKA – w tej kategorii będziemy nagradzać osoby, których działałność producencka w 2023 roku zdobyła nasze szczególne uznanie. Pod uwagę będziemy brać jedynie te postacie, które faktycznie wydały nową, autorską muzykę w ciągu minionych dwunastu miesięcy.

ODKRYCIE ROKU POLSKA – w tej kategorii będziemy nagradzać osoby bez względu na reprezentowaną przez nie profesję (DJing, produkcja) czy też gatunek. Skupimy się jednak wyłącznie na postaciach, które na poważnie zaczęły swoją przygodę z muzyką w ubiegłym roku. Tym samym nie będziemy brać pod uwagę osób, które przewinęły się już przez poprzednie edycje plebiscytu.

Głosowanie redakcji rozpocznie dziś i – podobnie jak głosowanie publiczności – potrwa do 17 kwietnia. Laureatów i laureatki nagród redakcji poznacie w zbliżonej dacie do daty ogłoszenia wyników nagród publiczności.

Munoludy 2023 – Nagrody Redakcji. Jury

Poznajcie grono jurorów i jurorek drugiej części plebiscytu Munoludy 2023.

Rafał Cały (C&C Bookings)

Rafał Cały – Munoludy 2023

Twórca, właściciel i szef C&C Bookings, agencji opiekującej się najważniejszymi artystami i artystkami polskiej sceny klubowej, na czele z Catz 'n Dogz, An On Bast czy Kubą Sojką. Autorytet w dziedzinie managementu artystycznego.


Jędrzej Dondziło (Dtekk, Up To Date Festival)

Jędrzej Dondziło – Munoludy 2023

Jedna z najbardziej cenionych postaci rodzimego światka klubowego. Wszechstronny DJ, zaangażowany kurator lokalnej sceny, człowiek odpowiedzialny za tak uznane projekty jak Up To Date Festival i FOMO.


Piotr Häuser (Alegria, DrumObsession)

Piotr Häuser – Munoludy 2023

Czołowy reprezentant i ambasador sceny basowej w Polsce, ceniony DJ, producent i dziennikarz, współtwórca legendarnego cyklu DrumObsession.


Magdalena Hołubiczko (Meg, Prozak 2.0)

Magdalena Hołubiczko – Munoludy 2023

Jedna z najbardziej renomowanych DJek w kraju, dumna reprezentantka i ambasadorka krakowskiej sceny klubowej, współtwórczyni kultowego miejsca, jakim jest Prozak 2.0.


Piotr Kleina (G_ssus, Crackhouse)

Piotr Kleina – Munoludy 2023

Utalentowany DJ, klubowy aktywista trójmiejskiej sceny techno, rezydent oraz menadżer artystyczny jednego z najciekawszych miejsc na polskim Pomorzu – Crackhouse.


Jędrzej Kowalczyk (Kovvalsky, Jasna 1)

Jędrzej Kowalczyk – Munoludy 2023

Uznany warszawski DJ i booker. Zaangażowany w wiele projektów, współtwórca Komitetu Obrony Disco. Najmocniej związany z jednym z najważniejszych miejsc klubowej stolicy Polski – Jasną 1.


Łukasz Kowalka (Duszne Granie, Rewiry)

Łukasz Kowalka – Munoludy 2023

DJ, dziennikarz, promotor i booker, a także specjalista w zakresie PRu. Współtwórca Dusznego Grania, odpowiada za komunikację i booking poznańskiego klubu Rewiry.


Leon (Audioriver Festival)

Leon – Munoludy 2023

Jeden z powszechnie najbardziej cenionych DJów na warszawskiej i ogólnopolskiej scenie klubowej, przez dekady zaangażowany w wiele projektów i związany z kultowymi miejscami. Od lat główny booker Audioriver Festival.


Michał Mielus (Sfinks700)

Michał Mielus – Munoludy 2023

Człowiek wielu talentów, odpowiedzialny przede wszystkim za współczesną, znakomitą kondycję kultowego sopockiego Sfinksa700, a ponadto zaangażowany w szereg projektów na scenie klubowej, z festiwalem Wisłoujście na czele.


Gosia Płysa (Unsound, Ephemera Festival)

Gosia Płysa – Munoludy 2023

Jedna z najważniejszych postaci na polskiej scenie klubowej i nie tylko, znana ze swojego zaangażowanego i wielowymiarowego podejścia do projektów, za które odpowiada. Dyrektora Unsound oraz współkuratorka Ephemera Festival.


Arkadiusz Śmiłowski (TAMA)

Arkadiusz Śmiłowski – Munoludy 2023

Współtwórca jednego z najważniejszych współczesnych klubów w Polsce, poznańskiej Tamy. Ceniony w środowisku w szczególności za swój profesjonalizm i szeroką perspektywę w kreowaniu miejsca twórczej aktywności, jaką jest klub.


Jakub Walczak (PLAL, Regime)

Jakub Walczak – Munoludy 2023

Reprezentant Wrocławia, najbardziej znany za sprawą współtworzenia cenionej ekipy regime oraz własnego projektu – PLAL. Klubowy aktywista zaangażowany w szereg projektów i popularyzujący niszowe gatunki muzyczne, głównie oscylujące wokół basowej estetyki.


Magdalena Witak (Vitcat)

Magdalena Witak – Munoludy 2023

Utalentowana didżejka i sprawna bookerka odpowiedzialna za czołowe imprezy stolicy Polski, w tym w przeszłości za te odbywające się w klubie Smolna.


Łukasz Zieliński (Vacos, Sfinks700)

Łukasz Zieliński – Munoludy 2023

Ceniony trójmiejski DJ i producent. Współwłodarz jednego z najważniejszych miejsc na klubowej mapie Pomorza i całej Polski – legendarnego Sfinksa700.


Mariusz Zych (Zariush, Arfa ArcanA)

Mariusz Zych – Munoludy 2023

Od lat obecny na poznańskiej scenie techno w roli DJa i bookera. Najmocniej związany z kultowym już Projektem LAB. Wydawca za sprawą autorskiego labelu Arfa ArcanA.


Paulina Żaczek (Granko Agency)

Paulina Żaczek – Munoludy 2023

Renomowana menadżerka, która pod szyldem własnej marki, jaką jest Granko Agency, opiekuje się utalentowanymi artystami i artystkami polskiej sceny klubowej, w której kształtowanie jest silnie zaangażowana.


Anna Borsuk (K-Bar Powiśle)

Anna Borsuk – Munoludy 2023

Doświadczona DJ-ka, promotorka i bookerka. Reprezentantka ukraińskiej sceny elektronicznej, która od lat z powodzeniem działa w Polsce.


Monster (Oramics)

Monster – Munoludy 2023

Czołowa polska didżejka, która z powodzeniem występuje w najważniejszym klubach w kraju i zagranicą, na czele z Berghain. Zaangażowana w projekt Oramics.


Norbert Borzym (Holiday80, Last Robots)

Norbert Borzym – Munoludy 2023

Bert to żywa legenda polskiej elektroniki. DJ, producent i dziennikarz radiowej Czwórki. Współtwórca tak kultowych już projektów jak Boogie Mafia, Holiday80, Last Robots.


Karolina Kobielusz (Hermeneia, Unsound, Ephemera)

Karolina Kobielusz – Munoludy 2023

Jedna z najważniejszych postaci polskiej sceny elektronicznej młodego pokolenia. Jako Hermeneia realizuje się jako DJ-ka i producentka. Współodpowiada za kształt tak istotnych przedsięwzięć jak Unsound, Ephemera i Sanatorium Dźwięku.


Iwona Korzybska (Instytut)

Iwona Korzybska – Munoludy 2023

Współtwórczyni jednej z najważniejszych marek na rodzimej scenie klubowej – Instytutu. Właścicielka legendarnego na polskiej scenie klubu W5. Doświadczona promotorka, aktywistka i laureatka nagrody Munoludy 2016 w kategorii Event Roku.


Aneta Jońska (Aetha, Szpitalna 1)

Aneta Jońska – Munoludy 2023

Znana jako Aetha, ceniona DJ-ka, bookerka i promotorka z kilkunastoletnim doświadczeniem. Współtworzy kultowe już miejsce na klubowej mapie Polski – Szpitalna 1.


Grono wymienionych jurorów i jurorek wspierać będzie zespół redakcyjny Muno.pl w składzie:

Alex Kubaczewski (dyrektor generalny)

Alex Kubaczewski – Munoludy 2023

Hubert Grupa (kierownik redakcji)

Hubert Grupa – Munoludy 2023

Paweł Chałupa

Paweł Chałupa – Munoludy 2023

Artur Wojtczak

Artur Wojtczak – Munoludy 2023

Munoludy 2023 Nagrodu Publiczności – głosowanie trwa

Przypominamy – od czwartku trwa także głosowanie w części pierwszej plebiscytu Munoludy 2023. Nagrody Publiczności przyznawane będą na podstawie wyników głosowania otwartego, w którym udział mogą wziąć wszyscy. Wskażcie swoje propozycje i zagłosłujcie! Macie czas do środy, 17 kwietnia. Formularz do głosowania znajdziecie poniżej:

MUNOLUDY 2023 – NAGRODY PUBLICZNOŚCI.
WSKAŻ SWOICH FAWORYTÓW I FAWORYTKI – ZAGŁOSUJ

Organizatorami plebiscytu są redakcja Muno.pl oraz Biletomat/Time For Friends. Regulamin plebiscytu dostępny tutaj.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →