Munoludy 2021: Nagrody Specjalne. Poznajcie laureatów

muno.pl
News
Munoludy 2021 - Nagrody Specjalne

Zgodnie z wprowadzoną w ubiegłym roku innowacją nadeszła pora, by plebiscyt Munoludy 2021 odkrył ostatnie już karty skrywające nazwy laureatów nagród specjalnych. Kto je zdobył i za co? Przekonajcie się.

Ubiegłoroczna edycja plebiscytu zaowocowała nowymi nagrodami – Nagrodami Specjalnymi. Otrzymały je osoby oraz podmioty, które w naszej ocenie w szczególności zasłużyły się dla rodzimej sceny elektronicznej, kultury klubowej i festiwali. Pierwszymi laureatami nagród specjalnych byli Jacek Sienkiewicz, Piekarnia, Audioriver Festival oraz Dtekk, który odebrał nagrodę w imieniu całej polskiej sceny klubowej. O tym, czym wymienione postacie i podmioty zasłużyły sobie na statuetki, przeczytacie tutaj.

W ramach plebiscytu Munoludy 2021 kontynuujemy zapoczątkowaną rok temu „nową” tradycję. Ponownie spotkaliśmy się w redakcyjnym gronie, by zastanowić się nad tym, komu przyznać nagrodę specjalną. Oto efekty naszych dyskusji, a zarazem tegoroczni laureaci.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Munoludy 2021: Nagrody Specjalne

Artysta: Glasse

Munoludy 2021: Nagrody Specjalne. Poznajcie laureatów
Glasse – fot. facebook.com/SQpoznan

26 lat – mniej więcej tyle trwa kariera Łukasza Glassera, którego, jak mało kogo, można nazwać nie tyle weteranem polskiej sceny elektronicznej, co jej prawdziwym wyjadaczem i niekwestionowanym autorytetem. Zmieniały się trendy w muzyce, pojawiały się i znikały kolejne kluby, a Glasse nieustannie dostarczał wszelkich argumentów, dzięki którym bez żadnych wątpliwości można stawiać go w czołówce rodzimych didżejów. Na próżno tu wymieniać nazwy miejsc, imprez czy festiwali – Łukasz Glasser wystąpił wszędzie tam, gdzie występują najlepsi w tym fachu. Abstrahując jednak od artystycznego dorobku, który zdecydowanie należy do najbardziej okazałych w kraju, a nawet w tej części Europy, Glasse dał się poznać jako twórca o nieustannie otwartej głowie. Pomimo upływu lat Łukasz Glasser nie przestał rozwijać warsztatu, eksperymentować z selekcją i po prostu bawić się muzyką. To ostatnie zdaje się najważniejsze, gdyż niegasnąca pasja często jest tym, co pozwala na artystyczną długowieczność oraz czerpanie przyjemności, którą chce się dzielić z innymi. Dziękujemy, gratulujemy i życzymy kolejnych dekad za didżejką!

Munoludy 2021: Nagrody Specjalne

Klub: Sfinks700, Sopot

Sfinks700

Wybór nie mógł być inny. W roku świętowania niesamowitego jubileuszu 30 lat działalności Sfinks700 jeszcze dobitniej przekonał wszystkich o swojej stale budowanej legendzie i niezaprzeczalnej pozycji nie tylko najstarszego, ale i jednego z najlepszych i najważniejszych klubów w historii kraju nad Wisłą. O dorobku sopockiej miejscówki zdążono napisać niemal wszystko i docenić ją nie tylko w Polsce. Sfinks700 to jedno z miejsc, gdzie nie tylko rozwijała się rodzima kultura klubowa – to miejsce ją definiujące, wyznaczające trendy i standardy oraz odbijające w sobie jak w lustrze to, co najlepsze w krajowej i światowej muzyce elektronicznej. Zagranie w sopockim klubie to wydarzenie legitymujące didżejów i didżejki na scenie. Przede wszystkim to miejsce, które udowadnia, że praca, pasja i konsekwencja są metodą na to, by oprzeć się zmieniającym modom i zjawiskom, które kładły kres działalności dziesiątek, jeśli nie setek klubów, które w międzyczasie powstawały. Wszystko ulega upływowi czasu, tylko Sfinks700 trwa nieporuszony i niech trzyma się tak nieustannie, pozostając mekką i wzorem dla całej polskiej sceny klubowej.

Munoludy 2021: Nagrody Specjalne

Nagroda dla Organizatora by Biletomat.pl: Lech Polish Hip-Hop Festival

Ostatnia już tegoroczna nagroda specjalna otwiera zupełnie nowy rozdział w tej kategorii wyróżnień. Pierwszy raz bowiem przyznawana jest pod patronatem Biletomat.pl, czyli bileterii wchodzacej w skład rodziny marek Time For Friends, do której należy także Muno.pl, i tym samym otwiera Munoludy na całe spectrum gatunków, od hip-hopu zaczynając.

Munoludy 2021: Nagrody Specjalne. Poznajcie laureatów
Lech Polish Hip-Hop Festival – fot. Dagmara Szewczuk dla Rytmy.pl

Nagroda ta wędruje do organizatorów Lech Polish Hip-Hop Festival, którzy w tak dynamicznie rozwijającej się dziedzinie, jaką jest polska scena hip-hopowa, potrafią zachować zdrowy balans pomiędzy spełnianiem artystycznych ambicji a działalnością wyznaczającą standardy w swoim segmencie. Wracająca po dwóch latach przerwy impreza organizowana w Płocku należy do ścisłej czołówki najważniejszych wydarzeń w świecie krajowego rapu i stanowi inspirację dla fachowców i podmiotów funkcjonujących na co dzień wokół innej estetyki gatunkowej. Organizowany w międzyczasie plebiscyt Lech Polish Hip-Hop Music Awards, nagradzający najlepszych hip-hopowych twórców i twórczynie, jest dopełnieniem kompleksowego modelu działalności pokazującego, jak wielkie może być zaangażowanie i wpływ pasjonatów na kształtowanie się całej sceny. Włodarze Lech Polish Hip-Hop Festival nie dość, że przetrwali trudny, pandemiczny czas i nie pozwolili nikomu o sobie zapomnieć, to na dodatek intensywnie pracowali, by tegoroczna edycja ich imprezy spełniła wszelkie oczekiwania i zrekompensowała wszystkim okres cierpliwego wyczekiwania na powrót do Płocka.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →