Munoludy 2021: Nagrody Specjalne. Poznajcie laureatów

muno.pl
News
Munoludy 2021 - Nagrody Specjalne

Zgodnie z wprowadzoną w ubiegłym roku innowacją nadeszła pora, by plebiscyt Munoludy 2021 odkrył ostatnie już karty skrywające nazwy laureatów nagród specjalnych. Kto je zdobył i za co? Przekonajcie się.

Ubiegłoroczna edycja plebiscytu zaowocowała nowymi nagrodami – Nagrodami Specjalnymi. Otrzymały je osoby oraz podmioty, które w naszej ocenie w szczególności zasłużyły się dla rodzimej sceny elektronicznej, kultury klubowej i festiwali. Pierwszymi laureatami nagród specjalnych byli Jacek Sienkiewicz, Piekarnia, Audioriver Festival oraz Dtekk, który odebrał nagrodę w imieniu całej polskiej sceny klubowej. O tym, czym wymienione postacie i podmioty zasłużyły sobie na statuetki, przeczytacie tutaj.

W ramach plebiscytu Munoludy 2021 kontynuujemy zapoczątkowaną rok temu „nową” tradycję. Ponownie spotkaliśmy się w redakcyjnym gronie, by zastanowić się nad tym, komu przyznać nagrodę specjalną. Oto efekty naszych dyskusji, a zarazem tegoroczni laureaci.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Munoludy 2021: Nagrody Specjalne

Artysta: Glasse

Munoludy 2021: Nagrody Specjalne. Poznajcie laureatów
Glasse – fot. facebook.com/SQpoznan

26 lat – mniej więcej tyle trwa kariera Łukasza Glassera, którego, jak mało kogo, można nazwać nie tyle weteranem polskiej sceny elektronicznej, co jej prawdziwym wyjadaczem i niekwestionowanym autorytetem. Zmieniały się trendy w muzyce, pojawiały się i znikały kolejne kluby, a Glasse nieustannie dostarczał wszelkich argumentów, dzięki którym bez żadnych wątpliwości można stawiać go w czołówce rodzimych didżejów. Na próżno tu wymieniać nazwy miejsc, imprez czy festiwali – Łukasz Glasser wystąpił wszędzie tam, gdzie występują najlepsi w tym fachu. Abstrahując jednak od artystycznego dorobku, który zdecydowanie należy do najbardziej okazałych w kraju, a nawet w tej części Europy, Glasse dał się poznać jako twórca o nieustannie otwartej głowie. Pomimo upływu lat Łukasz Glasser nie przestał rozwijać warsztatu, eksperymentować z selekcją i po prostu bawić się muzyką. To ostatnie zdaje się najważniejsze, gdyż niegasnąca pasja często jest tym, co pozwala na artystyczną długowieczność oraz czerpanie przyjemności, którą chce się dzielić z innymi. Dziękujemy, gratulujemy i życzymy kolejnych dekad za didżejką!

Munoludy 2021: Nagrody Specjalne

Klub: Sfinks700, Sopot

Sfinks700

Wybór nie mógł być inny. W roku świętowania niesamowitego jubileuszu 30 lat działalności Sfinks700 jeszcze dobitniej przekonał wszystkich o swojej stale budowanej legendzie i niezaprzeczalnej pozycji nie tylko najstarszego, ale i jednego z najlepszych i najważniejszych klubów w historii kraju nad Wisłą. O dorobku sopockiej miejscówki zdążono napisać niemal wszystko i docenić ją nie tylko w Polsce. Sfinks700 to jedno z miejsc, gdzie nie tylko rozwijała się rodzima kultura klubowa – to miejsce ją definiujące, wyznaczające trendy i standardy oraz odbijające w sobie jak w lustrze to, co najlepsze w krajowej i światowej muzyce elektronicznej. Zagranie w sopockim klubie to wydarzenie legitymujące didżejów i didżejki na scenie. Przede wszystkim to miejsce, które udowadnia, że praca, pasja i konsekwencja są metodą na to, by oprzeć się zmieniającym modom i zjawiskom, które kładły kres działalności dziesiątek, jeśli nie setek klubów, które w międzyczasie powstawały. Wszystko ulega upływowi czasu, tylko Sfinks700 trwa nieporuszony i niech trzyma się tak nieustannie, pozostając mekką i wzorem dla całej polskiej sceny klubowej.

Munoludy 2021: Nagrody Specjalne

Nagroda dla Organizatora by Biletomat.pl: Lech Polish Hip-Hop Festival

Ostatnia już tegoroczna nagroda specjalna otwiera zupełnie nowy rozdział w tej kategorii wyróżnień. Pierwszy raz bowiem przyznawana jest pod patronatem Biletomat.pl, czyli bileterii wchodzacej w skład rodziny marek Time For Friends, do której należy także Muno.pl, i tym samym otwiera Munoludy na całe spectrum gatunków, od hip-hopu zaczynając.

Munoludy 2021: Nagrody Specjalne. Poznajcie laureatów
Lech Polish Hip-Hop Festival – fot. Dagmara Szewczuk dla Rytmy.pl

Nagroda ta wędruje do organizatorów Lech Polish Hip-Hop Festival, którzy w tak dynamicznie rozwijającej się dziedzinie, jaką jest polska scena hip-hopowa, potrafią zachować zdrowy balans pomiędzy spełnianiem artystycznych ambicji a działalnością wyznaczającą standardy w swoim segmencie. Wracająca po dwóch latach przerwy impreza organizowana w Płocku należy do ścisłej czołówki najważniejszych wydarzeń w świecie krajowego rapu i stanowi inspirację dla fachowców i podmiotów funkcjonujących na co dzień wokół innej estetyki gatunkowej. Organizowany w międzyczasie plebiscyt Lech Polish Hip-Hop Music Awards, nagradzający najlepszych hip-hopowych twórców i twórczynie, jest dopełnieniem kompleksowego modelu działalności pokazującego, jak wielkie może być zaangażowanie i wpływ pasjonatów na kształtowanie się całej sceny. Włodarze Lech Polish Hip-Hop Festival nie dość, że przetrwali trudny, pandemiczny czas i nie pozwolili nikomu o sobie zapomnieć, to na dodatek intensywnie pracowali, by tegoroczna edycja ich imprezy spełniła wszelkie oczekiwania i zrekompensowała wszystkim okres cierpliwego wyczekiwania na powrót do Płocka.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →