To koniec Sfinks700?

fot. Wojtek Rojek - Sfinks700 / Facebook
News
duss

Takie wiadomości bardzo trudno się przekazuje, tym bardziej w piątek popołudniu, na chwilę przed weekendem. Kilka minut temu na profilach społecznościowych klubu Sfinks700 pojawiło się oświadczenie, w którym przedstawiciele lokalu zapowiadają zamknięcie w najbliższych dniach.

Sfinks700 – pierwsza taka przystań

Mieszczące się w budynku przy ulicy Mamuszki 1 Sopockie Forum Integracji Nauki, Kultury i Sztuki „Sfinks” było fundacją i grupą artystyczną, która w latach dziewięćdziesiątych stała się pionierską przystanią muzyki techno. To jedno z pierwszych miejsce w Polsce, które wprowadziło ten gatunek na stałe do repertuaru imprez.

Sfinks już na wstępie czerpał wzorce wprost z legendarnych nowojorskich nocnych klubów, tworząc tym samym swoisty „wzorzec klubu dla całej Polski” – mówił Robert Florczak, współzałożyciel klubu.

Od samego powstania klub przyjmował w swoje progi artystów, muzyków, wszelką awangardę, by stać się miejscem rave-parties, performance’ów, sztuk teatralnych, wystaw konceptualnych i koncertów. Sztuka offowa mieszała się z nowoczesną elektroniką, na scenie jamowali jazzmani z pionierami techno, sfinksowe bale przypominały rzymskie uczty, a wszystko było kolorowe i „inne” – tak różne od PRL-owskiej rzeczywistości, która powoli odchodziła do przeszłości.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Na początku XXI wieku Sfinks przechodził kryzys, z którego wyszedł w nowej odsłonie w roku 2012 jako klub, który znamy do dziś – Sfinks700.

Szokujące oświadczenie

Niestety wygląda na to, że ta bogata 32-letnia historia tego miejsca wkrótce dobiegnie końca. Dziś w piątek 12. maja, o godzinie 17. kiedy byliśmy myślami w nadchodzącym weekendzie, jak grom z jasnego nieba spadła informacja o oświadczeniu przedstawicieli Fundacji Sfinks oraz klubu Sfinks700.

Z dniem 28. maja musimy zamknąć nasze wrota dla Was i bardzo Wam podziękować za tą wspaniałą przygodę – powiedział Vacos

[aktualizacja]

Na szczęście informacja z piątku okazała się być nie do końca konkretna – SFINKS700 NIE ZOSTANIE ZAMKNIĘTY PERMANENTNIE. Dzień później, 13 maja w sobotę przedstawiciele lokalu wrzucili kolejny filmik, gdzie wyjawili, że w ciągu najbliższych miesięcy budynek przy ulicy Mamuszki 1, gdzie mieści się kultowa sopocka miejscówka, zostanie wyremontowany. Ostatnia impreza przed remontem odbędzie się 27 maja. Klub zostanie otwarty ponownie na sezon jesienny.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →