Munoludy 2021 – kurtyna w górę! Poznajcie nominacje i głosujcie

Muno.pl
News
Munoludy 2021

Było sporo czekania, ale na wszystko, co dobre, trzeba swoje wyczekać. Największy i najważniejszy w Polsce plebiscyt dedykowany muzyce elektronicznej oraz scenie klubowej i festiwalowej powraca. Przed Wami i nami Munoludy 2021. Kurtyna w górę, poznajcie szczegóły i nominacje!

Po ubiegłorocznej, hybrydowej edycji, w ramach której podsumowaliśmy lata 2019 i 2020, dostosowując kształt plebiscytu do pandemicznych realiów, w jakich wszyscy się znaleźliśmy, pora wrócić na właściwe tory. Munoludy 2021 łączą to, co doskonale znacie, z tym, na co czekaliście od dawna. Nie obyło się bez nowości i zmian, jednak wszystko to dzieje się po to, by plebiscyt jak najlepiej spełniał oczekiwania głosujących i pasował do zmieniającej się, stale powiększającej się sceny muzyki elektronicznej w Polsce.

Munoludy 2021, czyli nowości

Pierwszą nowością, jaką zaimplementowaliśmy w tegorocznej edycji i która zostanie z nami na stałe, jest autorski, dedykowany plebiscytowi system głosowania. W jego ramach, za sprawą modułu uwierzytelniania przez Facebooka, ograniczyliśmy do minimum ryzyko nieuczciwych incydentów. Od teraz jeden uczestnik może wziąć udział w głosowaniu tylko raz, a my, organizatorzy, możemy weryfikować i zarazem eliminować próby oszustwa.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Zagłosuj w plebiscycie Munoludy 2021

Drugą nowością jest kategoria, o którą prosiliście od lat. Nie da się ukryć, że rola VJów i VJek jest dziś ogromnie istotna – organizatorzy imprez i właściciele klubów przykładają coraz większą uwagę do oprawy wizualnej swoich wydarzeń. Stąd przybywająca liczba osób zajmujących się tą profesją, rosnący poziom prezentowanych przez nich umiejętności i rodzące się “gwiazdy” tej konkretnej dziedziny. Od teraz będziecie mogli wskazać, kto spośród polskich VJów i VJek zrobił na Was największe wrażenie.

Munoludy 2021, czyli nagrody już nie tylko publiczności

Trzecia nowość to nagrody jury. Prócz wyróżnień przyznawanych na podstawie wyników głosowania otwartego, czyli tego, w którym udział może wziąć każdy, w części kategorii, zwycięzców wyłaniać będziemy dwukrotnie.

Od teraz wspomniana statuetka Munoluda trafi zarówno w ręce nominacji, która otrzymała najwięcej Waszych głosów, lecz równocześnie, oprócz publiczności, głosować będą jurorzy i jurorki, którymi będą wszyscy nominowani w danej kategorii.

Tym samym nagrodę zwycięzcom i zwyciężczyniom przyznawać będą także koleżanki i koledzy zajmujący się tym samym obszarem działalności w obrębie muzyki elektronicznej czy sceny klubowo-festiwalowej. Tego typu wyróżnienie ma szczególne znaczenie – zwycięstwo w głosowaniu jury to swego rodzaju nagroda branżowa i forma docenienia ze strony ludzi, z którymi nie tylko tworzy się wspólne środowisko, lecz również nierzadko konkuruje się ze sobą w jego zakresie. W przypadku głosowania jury jeden niezależny głos należeć będzie także do redakcji Muno.pl.

Ważne – głosowanie publiczności i głosowanie jury będzie odbywać się równolegle, lecz oddzielnie od siebie. Rezultaty nie będą wpływać na siebie – każde głosowanie skutkować będzie przyznaniem osobnej statuetki. Nagrody jury przyznawane będą jedynie w wybranych kategoriach.

O wszystkich nowościach, jakie wprowadziliśmy do plebiscytu Munoludy 2021, możecie przeczytać tutaj.

Munoludy 2021
Munoludy 2021 – Nagrody Polskiej Sceny Klubowej, fot. Muno.pl

Munoludy 2021. Do kogo trafi złota statuetka?

Podobnie jak w ubiegłym roku, w ramach plebiscytu przyznamy Nagrodę Specjalną. Przypomnijmy – jest to nagroda przyznawana przed redakcję Muno.pl poza głosowaniem. W ubiegłym roku uhonorowaliśmy nią Jacka Sienkiewicza w kategorii Artysta, Klub Piekarnia w kategorii Klub, Audioriver Festival w kategorii Festiwal oraz Dtekka w ramach nagrody dla całej polskiej sceny klubowej. Szczegóły dotyczące metodologii przyznawania Nagród Specjalnych w ubiegłym roku znajdziecie tutaj.

Munoludy 2021. Jak głosować?

Niezmienna pozostaje mechanika głosowania. Po przejściu procesu uwierzytelniania, we wszystkich kategoriach każdy_a głosujący_a ma możliwość wskazania trzech pozycji spośród nominacji. Wybory te oznaczać będą przydzielenie określonej liczby punktów, uzależnionej od kolejności wskazanej nominacji. Tym samym pierwszy wybór oznacza przydzielenie 3 punktów, ostatni, trzeci wybór – 1 punktu. Przypominamy – nie jest konieczne wskazanie wszystkich trzech pozycji spośród nominacji. Możecie wskazać tyle, ile chcecie lub nie wskazać żadnej i przejść do kolejnej kategorii.

Regulamin głosowania znajdziecie tutaj.

Munoludy 2021 – czas głosowania i nominacje

Głosowanie rozpoczyna się dziś, 1 czerwca, i potrwa do 14 czerwca, do godziny 23:59. O dacie i formie ogłoszenia wyników poinformujemy Was wkrótce. Czas przejść do tego, co najważniejsze, czyli do nominacji.

Blisko 450 przedstawicieli i przedstawicielek rodzimej branży muzycznej, w tym sceny elektronicznej i kultury klubowo-festiwalowej, przedstawiło swoje propozycje faworytów w każdej z 17 kategorii. Po zakończeniu głosowania tajnego, podane przez wspomniane grono typy zostały policzone. Najczęściej powtarzające się wybory stały się zarazem nominacjami tegorocznej edycji plebiscytu. Pora odsłonić karty.

Poznajcie nominacje w 17 kategoriach plebiscytu Munoludy 2021!

DJ/DJ-KA/LIVE ACT ROKU HOUSE POLSKA 2021

DJ/DJ-KA/LIVE ACT ROKU TECHNO POLSKA 2021

DJ/DJ-KA/LIVE ACT ROKU BASS POLSKA 2021

PRODUCENT/PRODUCENTKA ROKU POLSKA 2021

ARTYSTA/ARTYSTKA/ZESPÓŁ ROKU POLSKA 2021

VJ/VJ-KA ROKU POLSKA 2021

ODKRYCIE ROKU POLSKA 2021

WYTWÓRNIA ROKU POLSKA 2021

UTWÓR ROKU POLSKA 2021

INICJATYWA ROKU POLSKA 2021

HOUSE/TECHNO IMPREZA ROKU POLSKA 2021

BASSOWA IMPREZA ROKU POLSKA 2021

EVENT ROKU POLSKA 2021

FESTIWAL ROKU POLSKA 2021

KLUB ROKU POLSKA 2021

MIEJSCÓWKA ROKU POLSKA 2021

WYDARZENIE ONLINE ROKU POLSKA 2021

Munoludy 2021. Głosujemy

Wszystko jasne, głosowanie rozpoczęte! Zachęcamy do oddawania głosów i udostępniania plebiscytu. Munoludy 2021 i ich wyniki są w Waszych rękach! Do dzieła!

Zagłosuj w plebiscycie Munoludy 2021


Jesteś nominowany / nominowana? Gratulacje!

Pobierz specjalną nakładkę na swoje zdjęcie, dodaj je w mediach społecznościowych z hashtagiem #munoludy2021 i zachęcaj do głosowania dodając link do formularza! Powodzenia!

Link do nakładekPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →