Munoludy 2021 rozpoczęte! Oto najważniejsze zmiany i nowości

News
Munoludy 2021

Po kilku miesiącach intensywnych prac w końcu to mamy! Munoludy 2021, największy i najważniejszy plebiscyt muzyki elektronicznej, kultury klubowej i festiwali w Polsce, oficjalnie wystartował. Jakie nowości czekają na Was tym razem? Sprawdźcie!

Nie będziemy ukrywać – Munoludy to nasze oczko w głowie, o które staramy się troszczyć najlepiej, jak umiemy. Jednocześnie czas trwania plebiscytu to także święto rodzimej sceny elektronicznej i klubowej oraz okres wzmożonej aktywności jej przedstawicieli i fanów. Kolejna edycja, poświęcona rokowi 2021, opiera się na tym, co najlepszego udało się już wypracować, a jednocześnie została wzbogacona o nowe rozwiązania, będące efektem obserwacji, sugestii ze strony środowiska i uwag od uczestników.

Munoludy 2021, czyli trzy etapy

Munoludy 2021 zostały podzielone na trzy etapy. Pierwszy z nich, już trwający, polega na wyłanianiu nominacji. Ponad 400 przedstawicieli i przedstawicielek rodzimej branży muzycznej, w tym sceny elektronicznej i kultury klubowo-festiwalowej, ma za zadanie przedstawić swoje propozycje faworytów w aż 17 kategoriach (w tym jednej zupełnie nowej i najbardziej wyczekiwanej). Po głosowaniu tajnym podane przez grono typy zostaną następnie policzone. Te propozycje, które uzyskały najwięcej głosów, przejdą preeliminacje i staną się nominacjami w etapie drugim.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Munoludy 2021
Munoludy 2021

Munoludy 2021. Jak będzie wyglądać głosowanie?

Etap drugi – czyli ten, w którym obowiązuje głosowanie otwarte, gdzie każdy z Was może wziąć udział – rozpocznie się już w pierwszej połowie maja. Na podstawie Waszych głosów zostaną ogłoszone wyniki – to rezultaty tego etapu zadecydują o tym, kto otrzyma statuetkę Munoluda za rok 2021.

To jednak nie koniec. Jedną z sugestii powtarzanych od lat były nagrody przyznawane przez jury, a dokładniej przedstawicieli tej samej profesji w obrębie branży. Tym samym w ramach plebiscytu Munoludy 2021, oprócz statuetek wręczanych na podstawie otwartego głosowania, pojawią się nagrody jury. Przyznawać je będą – znów na podstawie tajnego głosowania – przedstawiciele i przedstawicielki danego segmentu w obrębie szeroko rozumianej branży muzycznej (elektronicznej, klubowej, festiwalowej, itd.). Przykład: właściciele i właścicielki klubów będą decydować o tym, komu zostanie przyznana nagroda jury w kategorii Klub Roku 2021.

Munoludy 2021. Zmiany (na lepsze)

Na finał – nowości. Oprócz nagród jury, najważniejsze zmiany wprowadzone w ramach plebiscytu Munoludy 2021 to:

  • uwierzytelnianie przez Facebooka – ograniczenie do minimum ryzyka fałszywych głosów,
  • jeden uczestnik = jedno głosowanie (za sprawą uwierzytelniania),
  • nowy, całkowicie autorski system głosowania, specjalnie zaprojektowany i dedykowany plebiscytowi Munoludy 2021.

Nie możemy doczekać się rozpoczęcia etapu drugiego, a tym samym poznania nominacji i zaproszenia Was do głosowania. Przed nami kilka pełnych emocji tygodni, których zwieńczeniem będzie ogłoszenie wyników. Gdzie i w jakiej formie się odbędzie? Przekonacie się niebawem. Tymczasem bądźcie z nami, obserwujcie rozwój zdarzeń i czekajcie na rozpoczęcie etapu drugiego, w ramach którego będziecie mogli wesprzeć ulubionych artystów, kluby, festiwale i nie tylko.

Munoludy 20XX. Przypomnijmy zwycięzców

W oczekiwaniu na kolejne informacje dotyczące plebiscytu Munoludy 2021, przypomnijmy sobie wyniki zeszłorocznej, wyjątkowej edycji nazwanej mianem Munoludy 20XX. Jej finał, czyli ogłoszenie zwycięzców, był zarazem inauguracją naszego videopodcastu – Munocast. Nie zapomnijcie obejrzeć kolejnych odcinków i subskrybować kanału Idę w Tango na YouTube.

MUNOCAST 001 I Ogłoszenie Wyników Plebiscytu Munoludy 20XXPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →