People of Audioriver: Glasse

via Facebook
News Wywiad
People Of Audioriver - Glasse

W cyklu poświęconym Audioriver Festival, oddamy głos ludziom, którzy mają szczególny związek z tą imprezą. To prawdziwi People of Audioriver. Są nimi osoby z ekipy organizatorskiej, przyjaciele festiwalu, wielokrotnie grający na nim artyści i artystki, a przede wszystkim uczestnicy i uczestniczki, które co roku powracają do Płocka. Dlaczego to robią? Co jest główną motywacją, by znów tu być? Jakie wspomnienia i emocje towarzyszą im, gdy myślą o Audioriver Festival? Zapraszamy do lektury.

Twoje bilety na Audioriver Festival 2023 są tutaj! Nie zwlekaj i kup już dziś

Audioriver Festival 2023. The place to be

Już w przyszłym tygodniu zobaczymy się na kolejnej edycji Audioriver Festival. Podobnie jak w latach poprzednich, tak i tym razem zjawimy się na płockiej plaży, nad którą wznosi się Wzgórze Tumskie. Standardowo w Płocku zobaczymy ekstraligę muzyki elektronicznej – swoje występy potwierdziły takie postaci jak Chris Liebing, Avalon Emerson, Job Jobse, Oliver Koletzki, Moderat czy VTSS. Tegoroczny program pretenduje do jednego z lepszych w historii!

Glasse & Leon / fot. via Facebook

Glasse. Człowiek-Sun/Day

Do serii przed festiwalowych wywiadów zaprosiliśmy osoby, które znają Audioriver od podszewki. Nie mogło wśród nich zabraknąć Glasse. Lukasz Glasser to jeden z najbardziej doświadczonych DJ-ów w naszym kraju, który na AR jest od samego początku. Eklektyzm brzmieniowy, profesorski miks i wyjątkowa selekcja to coś, z czym na pewno zmierzyliście się podczas jednej z imprez Sun/Day, na której Glasse jest stałym punktem programowym. Dzisiaj dzieli się swoimi wspomnieniami związanymi z Audioriver.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Audioriver
fot. Artur AEN Nowicki

Paweł Chałupa: Co widzisz przed oczami, gdy zapytam Cię o „pierwsze wspomnienie związane z Audioriver?”. Takie najstarsze, najodleglejsze jeśli chodzi o czas?

Glasse: To bardzo trudne pytanie, bo byłem na tylu edycjach, że ciężko mi te wspomnienia ułożyć chronologicznie. Jeśli miałbym wymienić jedno, to od samego początku Audio kojarzy mi się jako festiwal, na którym spotykam największą ilość znajomych mordeczek. To taka impreza, na którą nie muszę się z nikim ustawiać bo wiem, że spotkamy się na płockiej plaży.

Czy jest Twoim zdaniem coś co wyróżnia Audioriver na tle innych festiwali, zarówno tych polskich, jak i zagranicznych?

Jakość i ilość muzy, oprawa, nagłośnienie powodują, że jest to festiwal wyjątkowy. Ale dla mnie, dwie sytuacje najbardziej wyróżniające Audio od innych festwiali to lokalizacja – plaża nad Wisłą. I skarpa – absolutny
sztos. Druga to o czym wspomniałem wcześniej, czyli właśnie ta obecność naszej klubowej familii. Ta rodzina pojawia się w komplecie w Płocku od kilkunastu lat. Piękna sprawa.

Czytaj także: Ogłoszenie wagi ciężkiej. Oto kolejne gwiazdy Audioriver Festival 2023

Audioriver
fot. Artur AEN Nowicki

Jakie emocje odczuwasz grając na Audioriver ? Czy poziom emocji był taki sam za pierwszym jak i podczas kolejnych występów?

Od kilku edycji mam ogromną przyjemność grać razem z Leonem na niedzielnym Sun/Dayu. Ta scena, klimat i czas imprezy, wszytko razem sprawia, że jest to dla mnie jeden z najbardziej wyczekiwanych bookingów w roku. Mam
specjalny katalog „”Sun/Day” na kompie, do którego wrzucam numery praktycznie przez cały rok mając w głowie te najbardziej klubowe schody na świecie. Także odpowiadając na pytanie, poziom emocji nie spadł ani o procent.

Najbardziej przypałowa, kuriozalna lub po prostu najśmieszniejsza sytuacja, jaka przytrafiła Ci się na Audioriver to…

Na jednej z edycji Piotrek Orlicz podszedł do mnie i powiedział, że jeden z artystów na głównej scenie się spóźnia i jeżeli jestem gotowy, tzn. mam płyty (wtedy to chyba jeszcze CD), to zaraz wchodzę, jak tylko przygotują setup sprzętowy na scenie. To było w piątek, jakoś około północy więc peak-time, secik na głównej scenie na Audio, morze ludzi. Generalnie ekscytacja milion. Zanim przygotowali sprzęty okazało się jednak, że artysta już dojeżdża i z mojego grania nici. Ale było blisko, może kiedyś…

Audioriver
fot. Artur AEN Nowicki

Czego Audioriver nigdy nie powinno zmienić?

O to proste: po pierwsze niedzielnego Sun/Daya na schodach, wiadomo dlaczego. Po drugie – lokalizacji na płockiej plaży – Wisła, piasek i wypełniona ludźmi skarpa to magiczne połączenie.

Audioriver Festival 2023 – bilety

Przypomnijmy – Audioriver Festival 2023 odbędzie się w dniach 28-30 lipca. Bilety na to wydarzenie kupicie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl. Nie zwlekajcie!Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →