Klub Piekarnia kończy działalność

Wydarzenie

Po 13 latach funkcjonowania legendarny, warszawski klub Piekarnia się zamyka. To jedno z tych miejsc, które ukształtowało polską scenę muzyki klubowej. Czytaj...

Choć klub Piekarnia w swej historii miewał wzloty i upadki, a od dłuższego czasu w klimacie klubowym nie funkcjonował, niezaprzeczalnym faktem jest, iż był on przez wiele lat i dla wielu pokoleń klubowiczów symbolem.

13 lat to jak na polskie warunki i jak na polską scenę, epoka. Epoka, którą Piekarnia początkowała. I nie tylko jeśli chodzi o Warszawę. W tamtych czasach do 'Piexy’ zjeżdżali ludzie z całego kraju. Rezydenci Bert i Glasse oraz cykle imprezowe takie jak IMPORT!, Plażowe Igraszki, Pierwsze Koty, Acieed, W malinowym chruśniaku, Urodziny Piekarni, Love Bomb stanowiły o tym pierwszym, tak rzewnie wspominanym dziś duchu Piekarni.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

To dzisiejsi 30/40 latkowie tworzyli wtedy clubbing. W czasach bez facebooka, grona czy nk stworzyli unikatową platformę komunikacji pełną anegdot i bezlitosnych komentarzy – clubbing.waw.pl, która nierozerwalnie związana jest także z historią stołecznego klubu przy Młocińskiej 11.

Dalsze losy 'Piexy’ to czasy gdy rezydentmi zostali Hanna Bernard, a później Simon Mattson. I choć nastąpiła zmiana pokoleniowa w klubie zagościły nowe cykle imprezowe takie jak chociażby 7AM, Back2Groove, a marki Renaissance, Global Underground czy Kiss Da Funk organizowały tam swoje polskie edycje eventów.

Piekarnia to klub, który przez lata kreował wizerunek polskiej sceny muzyki klubowej, kreował również gusta swoich podopiecznych. Za to należy się solidny ukłon. Zawsze z żalem informujemy o takich wydarzeniach, ale w najbliższą sobotę 3 grudnia 2011 odbędzie się impreza oficjalnie zamykająca rozdział o nazwie klub PIEKARNIA w Warszawie:

Tak to prawda, po 13stu latach legendarny klub Piekarnia się zamyka… Z tego powodu postanowliśmy zorganizować dla Was ostatnią imprezę, oficjalne CLOSING PARTY, abyśmy we wspólnym gronie mogli pożegnać miejsce, które miało ogromny wpływ na rozwój polskiego clubbingu przez duże “C”. Przez te wszystkie lata gościliśmy wiele zagranicznych artystów, zarówno duże komercyjne nazwiska jak i szanowane postacie sceny undergroundowej. Zorganizowaliśmy ponad 1000 imprez klubowych, przez wiele lat wytyczaliśmy nurty muzyczne i zrzeszaliśmy tysiące klubowiczów. W podziękowaniu za wspólnie przeżyte chwile, zapraszamy na Oficjalne CLOSING PARTY! – piszą włodarze Piekarni.

Na oficjalnym Closing Party zagrają:

GLASSE (Solar Beachbar / Planeta.FM)
EASY
(Solar Beachbar)
JUNIORE
(SQ klub / Muno.pl / Radio Czwórka)
SIMON MATTSON
(Blackwiz / Cubism / Rebirth)
FUSION F & COME T
(Global Underground / Armada)
LUKE HIERO
(Beachboys)
TOBIAS MANOU
(InDeep Records / Soundbar)
ADAM BEKETT
(rezi.dance)
GplusR
(fructi.ORG)
DEEV M aka SOFFTY
(Hunters Club)
SINCZ & LUKE FORM (Ghostbastards)

Zapraszamy!

Więcej:

03.12 Oficjalne CLOSING PARTY klubu PIEKARNIA!, Piekarnia, Warszawa

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →