Jeff Mills wystąpi w Polsce z Tomorrow Comes The Harvest

Mat. prasowe
Eventpromo News

Prośby zostały wysłuchane. Absolutna ikona światowej muzyki elektronicznej, żywa legenda sceny techno. Pionier i wirtuoz. Człowiek, który stworzył historię, zmienił ją i nieustannie ją pisze. Niezaspokojony odkrywca świata muzyki, którą redefinuje od ponad 40 lat. The Wizard. Jeff Mills powraca do Polski i to w wyjątkowym wydaniu i towarzystwie. Amerykanin wystąpi w naszym kraju wraz z projektem Tomorrow Comes The Harvest. Miejsce tego koncertu zostało wybrane idealne - czeka nas niesamowite, muzyczne misterium.

Jest postacią, której nie trzeba przedstawiać, lecz, od której można zacząć przygodę z muzyką elektroniczną. 60-letni dziś Jeff Mills stał się kimś więcej niż artystą sceny techno. Trwająca od 1980 roku kariera Amerykanina to nieustanna eksploracja kolejnych brzmień, kreowanie kompletnie nowej estetyki i brak ograniczeń. Urodzony w Detroit muzyk od samego początku szedł własną ścieżką, która – z perspektywy czasu – wyznaczyła zupełnie nieznane wcześniej kierunki w dziedzinie szeroko rozumianej elektroniki.

Jeff Mills – mat. organizatorów

Jeff Mills – The Wizard

Fenomenem i przepisem na długowieczność Millsa i fakt, że jest on niezaprzeczalnie jednym z najważniejszych artystów gatunku, wokół którego zainteresowanie ani na moment nie słabnie, jest mariaż budowanego latami stylu oraz głód nowych wyzwań. Na przestrzeni całej kariery Amerykanin intensywnie pracował na wszystkie wzniosłe tytuły, którymi jest dziś określany, ale przede wszystkim chciał poznawać coś nieodkrytego, a następnie dzielić się tym z innymi. Podejście Millsa, jego konsekwnecja i charyzma, sprawiły, że publiczność na całym świecie bacznie obserwuje jego kolejne ruchy i projekty, w tym nowe wydawnictwa czy współprace. Za każdym razem artysta udowadnia, że warto mu ufać – Mills nierzadko jako pierwszy przedstawiał brzmienia, które chwilę później stawały się punktem odniesienia dla innych twórców na całym świecie.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Jeff Mills w Polsce z jednym ze swoich najbardziej niesamowitych projektów – kup bilety

Jeff Mills łączy siły z Tonym Allenem

Już w przyszłym roku, a konkretnie 2 lutego, Jeff Mills powróci do Polski z jednym ze swoich najciekawszych projektów. Tomorrow Comes The Harvest to koncept, który Amerykanin stworzył razem z innym wirtuozem świata muzyki, nigeryjskim pionierem afrobeatu – nieodżałowanym Tonym Allenem, zmarłym w 2020 roku. Panowie połączyli siły w minionej dekadzie, czego efektem było przełomowe wydawnictwo zatytułowane właśnie Tomorrow Comes The Harvest. Zaprezentowana w 2018 roku niespotykana symbioza dwóch światów – elektronicznej repetytywności oraz polirytmiczne rozedrganego afrobeatu – stała się punktem wyjścia do powstania niesamowitego, improwizowanego albumu, który łącząc wizje i dorobek dwóch doświadczonych autorów, dał w rezultacie coś absolutnie świeżego i innowacyjnego.

Jeff Mils & Tony Allen – Tomorrow Comes The Harvest

Tomorrow Comes The Harvest okazało się sukcesem, powszechnie docenionym przez krytyków. Śmierć Allena, która nastąpiła zaledwie dwa lata po premierze albumu, nie przerwała historii projektu. Od samego początku w działalność zespołu zaangażowany był wieloletni współpracownik Allena, Jean-Phi Dary. Po śmierci nigeryjskiego multiinstrumentalisty i kompozytora, Jeff Mills zdecydował sie kontynuować wspólne dzieło i zaprosił do udział w nim Prabhu Edouarda. W takim składzie projekt Tomorrow Comes The Harvest funkcjonuje do dziś i dostarcza nowych, ekscytujących wrażeń, czego dowodem jest drugi w dorobku zespołu album – tegoroczne wydawnictwo Evolution.

Tomorrow Comes The Harvest ft. Jeff Mills, Jean-Phi Dary & Prabhu Edouard | Full Concert

Jeff Mills pres. Tomorrow Comes The Harvest – termin i miejsce

Materiał z najnowszej płyty, a także wcześniejsze kompozycje, w których tworzeniu udział brał Tony Allen, wybrzmią 2 lutego 2024 roku w sali katowickiego NOSPRU. Trudno wyobrazić sobie lepszą przestrzeń dla tego wydarzenia.

Jeff Mills pres. Tomorrow Comes The Harvest – bilety

Bilety na ten koncert znajdziecie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl.

Tomorrow Comes The Harvest – EvolutionPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →