Jeff Mills

Jeff Mills
Techno
Rok urodzenia:
1963
Kraj:
USA
Miasto:
Chicago
Wytwórnie:

W latach 80. Mills występował jako DJ w stacji radiowej WJLB pod pseudonimem The Wizard. Jego występy były kulminacją nocnego programu Charlesa Johnsona pt. The Electrifying Mojo. Miksując muzykę z gatunków detroit techno, miami bass, chicago house oraz new wave stosował zaawansowane techniki DJ-skie, takie jak scratching czy beat juggling.

Podążając w kierunku tworzenia własnej muzyki, Mills podjął współpracę z Mikem Banksem, formując grupę Underground Resistance. Choć nigdy nie opuścił grupy, w późniejszym okresie podążał już własną drogą. Przez jakiś czas mieszkał w Berlinie, później w Nowym Jorku, a następnie przeniósł się do Chicago. Tam, w 1992 r. wraz z Robertem Hoodem założyli wytwórnię muzyczną Axis Records. Profil wydawniczy obejmował detroit techno jednak w oprawie bardziej minimalistycznej od wcześniejszych produkcji.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Wydany przez Millsa w 2000 r. album zatytułowany Metropolis stanowi od nowa napisaną ścieżkę dźwiękową do słynnego filmu z 1927 r. o tym samym tytule.

Artysta ceniony jest za swoje umiejętności DJ-skie. Korzystając z trzech gramofonów oraz automatu Roland TR-909, prezentuje około 70 utworów w ciągu godziny. 16 września 2004 r. wraz z Laurentem Garnierem zagrał w klubie Fabric seta trwającego 7 godzin.

W 2006 r. odbył się koncert, na którym zaprezentowane zostały kompozycje artysty w wykonaniu orkiestry symfonicznej Montpellier Philharmonic Orchestra. Zarejestrowany materiał wydany został na płycie DVD pt. Blue Potential.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →