Jeff Mills udźwiękowił pokaz mody Diora przed piramidami w Gizie

Fot. Dior/Facebook
News
Diorm Jeff Mills

Pionier muzyki techno – Jeff Mills – podjął współpracę z domem mody Dior. Pokaz został sparowany z muzyką czarodzieja z Detroit z inspirowaną science fiction kolekcją projektanta Kima Jonesa. Epickości wydarzeniu nadała otoczka eventu – całość odbyła się na obrzeżach Kairu. Sprawdź szczegóły.

Jeff Mills z muzyką dla Diora

Muzyka ikony techno stanowiła tło dla zeszłoweekendowego pokazu jesiennej kolekcji Diora dla mężczyzn. Pokaz zatytułowany Celestial był inspirowany science fiction – tematem bardzo bliskim działalności i światopoglądowi Millsa. Kolekcja została zaprezentowana przed egipskimi piramidami w Gizie. Projektant Diora, Kim Jones, oznajmił, iż techno symbolizuje futurystyczne elementy jego 75-częściowej kolekcji.

Jeff Mills
fot. via Facebook Dior

Sięgając do swojego wyjątkowo rozbudowanego katalogu, Mills wybrał takie klasyki jak Step To Enchantment i Gamma Player. The Wizard sięgnął również po nowszy materiał, wybierając takie tracki jak Microbe i Daphnis (Keeler’s Gap). Nie odbyło się bez ulubionych utworów Jeffa – na pokazie mody wybrzmiały m.in. Suburban Knight i The Art Of Stalking.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Jeff Mills
fot. MANUEL OBADIA-WILLS

Występ miał miejsce zaraz po wydaniu ostatniej EP-ki Millsa – Extension. To zresztą wybitny rok w jego wykonaniu. Dostaliśmy dwa albumy, Wonderland i Mind Power Mind Control, Mills dostarczył żywą interpretację swojego projektu Tomorrow Comes The Harvest w londyńskim Southbank Centre oraz współpracował z tokijskim artystą Yasushi Ide.

Pokaz mody w rytm detroit techno

Pod trzema Wielkimi Piramidami w Gizie topowy męski projektant Diora Kim Jones zaczerpnął z dźwięków Millsa, aby nadać kosmicznej wyjątkowości swojej najnowszej kolekcji zatytułowanej Celestial. Jones bardzo dobrze rozeznany w świecie techno doskonale zrozumiał znaczenie tych utworów i starannie zastosował je do niesamowitego pokazu 75 kostiumów inspirowanych Star Wars. Całość odbyła się przy akompaniamencie egipskich piramid górujących nad publicznością w otoczeniu nastrojowego, nocnego nieba. Przyszłość rozgrywała się na naszych oczach.

Moje zainteresowanie starożytnym Egiptem jest skierowane w stronę gwiazd i nieba. Fascynuje mnie tamten świat, to, co po nich odziedziczyliśmy i czego wciąż uczymy się z przeszłości. Pokaz łączy się z Christianem Diorem poprzez jego uwielbienie do symboli i przesądów, zwłaszcza gwiazd. Zarówno w kolekcji, jak i pokazie dominuje idea „prowadzenia przez gwiazdy”. Chcieliśmy pokazać, jak bardzo przeszłość kształtuje przyszłość

– Kim Jones.

Dior Men Fall 2023 Show

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →