Nowa interpretacja „Metropolis” Jeffa Millsa

fot. Jeff Mills / Facebook
News Zapowiedzi
jeff mills

Maestro muzyki techno - Jeff Mills - powraca ze swoją nową, odświeżoną interpretacją klasyka przedwojennego kina niemego - "Metropolis".

Metropolis Metropolis, czyli drugie podejście Maestro

W 2000 roku Jeff Mills za pośrednictwem oficyny berlińskiego Tresora wydał album inspirowany obrazami z klasyka kina niemego, powstałego w Republice Weimarskiej (tzn. w Niemczech przed dojściem Hitlera do władzy) w 1927 roku – ekranizacji noweli Thei von Harbou, w reżyserii Fritza Langa pt. Metropolis.

Jeff Mills – Metropolis

Zapowiadana Metropolis Metropolis to tak naprawdę skrócona wersja właściwego soundtracku. Muzyka bardziej przeznaczona do słuchania oraz wzbogacenia wrażenia ze starego obrazu, aniżeli do tańca. Trwający 75 minut nowy materiał – w przeciwieństwie do pierwszej „ścieżki dźwiękowej” Jeffa Millsa, gdzie utwory odnosiły się do określonych segmentów filmu – różni się tym, iż nowa wersja jest bardziej symbiotyczną mieszanką kompozycji. Proponuje ona zniuansowane przedstawienie fabuły obrazu, poprzez takie cechy jak oparcie na otoczeniu scen (a nie czystej transkrybcji), pozycji i roli słuchacza, oraz korelacji elementów muzyki klasycznej i elektronicznej (jako alegoria relacji człowiek-maszyna), a także częstego brzmienia unisono, czyli jednogłośnych dźwięków, które symbolizują nadzieję, ku której dąży fabuła.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Tworzenie muzyki do arcydzieła filmu Fritza Langa „Metropolis” przez wiele lat było i nadal jest wspaniałym doświadczeniem. Film jest opowieścią o „człowieku kontra człowieku” przy pomocy maszyny. Jego dramatyczny temat jest teraz tak samo aktualny, jak wtedy, gdy film zadebiutował w 1927 roku. Film, który można podziwiać, ale także zauważyć i zbadać — mówi Jeff Mills

Koniecznie sprawdź: Jeff Mills z nową muzyką. Wydawnictwo, na które wszyscy czekali

Zawierający sześć ponad dziesięciominutowych kompozycji album Metropolis Metropolis ukaże się 3 marca zarówno na składającym się z trzech winyli wydawnictwie, jak i w wersji cyfrowej.

Pełny film dostępny poniżej:

METROPOLIS – Fritz Lang – New Version 2022 – 3 Hours – New English Intertitles & Music Soundtrack 4K

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →