Berghain w AI – obrazy lepsze niż myślicie

fot. thesimukationstudio / Instagram
Kultura News Technologia
berghain ai

W ostatnich dniach pewna grupka Internautów poprosiła sztuczną inteligencję o stworzenie obrazów z popularnej berlińskiej miejscówki - efekty są piorunujące.

Berghain oczami technologii

Nie tak dawno do sieci trafiły wyjątkowe zdjęcia z Berghain, gdzie na terenie pustego klubu mieszczącego się w dawnej ciepłowni, przechadzają się zwierzęta. Nie minęło kilka dni, a do sieci trafiły znowu ciekawe materiały związane z berlińskim klubem. Na profilu pewnego artysty thesimulationstudio na Instagramie została opublikowana seria zdjęć wygenerowanych przez AI z Berghain. Efekt jest zdumiewający – wnętrze klubu oraz zgromadzeni w nim ludzie wyglądają niczym postaci z futurystycznych obrazów czy nawet bohaterowie gier dystopijnych i cyberpunkowych – fani The Last of Us lub Cyberpunk 2077 będą pod wrażeniem:


Koniecznie przeczytaj: Przemysł muzyczny coraz bardziej obawia się sztucznej inteligencji

Nie mamy wątpliwości, że AI jest krzykiem mody ostatnich miesięcy – coś co wydawało się do niedawna rzeczą wziętą z sci-fi stało się rzeczywistością. Owszem musi minąć parę lat by ta nowinka była jeszcze lepsza, dokładniejsza i nie popełniała błędów (jak chociażby w pisaniu tekstów) lecz dotychczasowa jej skuteczność robi wrażenie i pobudza wyobraźnie zarówno odbiorców jak i twórców. Pół roku temu jeden z użytkowników reedita udostępnił swój rezultat współpracy z AI – w efekcie powstały obrazy, malowidła przedstawiające zarówno wnętrze jak i zewnętrzną część budynku berlińskiego klubu.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Z kolei użytkownik TikToka Artifical Dreammachine, który prawdopodobnie nigdy nie był w Berghain, wrzucił na swój profil krótki materiał przedstawiający zdjęcia z klubu stwozone przez AI. Czy tak faktycznie wygląda wnętrze klubu?Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →