Berghain w AI – obrazy lepsze niż myślicie

fot. thesimukationstudio / Instagram
Kultura News Technologia
berghain ai

W ostatnich dniach pewna grupka Internautów poprosiła sztuczną inteligencję o stworzenie obrazów z popularnej berlińskiej miejscówki - efekty są piorunujące.

Berghain oczami technologii

Nie tak dawno do sieci trafiły wyjątkowe zdjęcia z Berghain, gdzie na terenie pustego klubu mieszczącego się w dawnej ciepłowni, przechadzają się zwierzęta. Nie minęło kilka dni, a do sieci trafiły znowu ciekawe materiały związane z berlińskim klubem. Na profilu pewnego artysty thesimulationstudio na Instagramie została opublikowana seria zdjęć wygenerowanych przez AI z Berghain. Efekt jest zdumiewający – wnętrze klubu oraz zgromadzeni w nim ludzie wyglądają niczym postaci z futurystycznych obrazów czy nawet bohaterowie gier dystopijnych i cyberpunkowych – fani The Last of Us lub Cyberpunk 2077 będą pod wrażeniem:


Koniecznie przeczytaj: Przemysł muzyczny coraz bardziej obawia się sztucznej inteligencji

Nie mamy wątpliwości, że AI jest krzykiem mody ostatnich miesięcy – coś co wydawało się do niedawna rzeczą wziętą z sci-fi stało się rzeczywistością. Owszem musi minąć parę lat by ta nowinka była jeszcze lepsza, dokładniejsza i nie popełniała błędów (jak chociażby w pisaniu tekstów) lecz dotychczasowa jej skuteczność robi wrażenie i pobudza wyobraźnie zarówno odbiorców jak i twórców. Pół roku temu jeden z użytkowników reedita udostępnił swój rezultat współpracy z AI – w efekcie powstały obrazy, malowidła przedstawiające zarówno wnętrze jak i zewnętrzną część budynku berlińskiego klubu.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Z kolei użytkownik TikToka Artifical Dreammachine, który prawdopodobnie nigdy nie był w Berghain, wrzucił na swój profil krótki materiał przedstawiający zdjęcia z klubu stwozone przez AI. Czy tak faktycznie wygląda wnętrze klubu?

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →