Berghain świętuje Dzień Kobiet z wyłącznie żeńskim line-upem

via. unsplash.com
News

W dniu poprzedzającym Międzynarodowe Święto Kobiet berliński klub Berghain organizuje imprezę z programem złożonym wyłącznie z artystek. Sprawdź szczegóły

Berghain. Women power

Berghain ogłasza imprezę wyłącznie kobiecym line-up w noc poprzedzającą Międzynarodowy Dzień Kobiet. Wydarzenie FC GRRRLS UNITED nawiązuje do legendarnego cyklu dla mężczyzn, podszytego fetyszem z obowiązkowym strojem sportowym FC SNAX UNITED. Już 7 marca na dwóch salach, XXX-Floor oraz Säule usłyszymy łącznie 8 doskonałych artystek z całego świata tworzących taneczną muzykę elektroniczną.

Berghain
Virginia | fot. via facebook.com/djvirginia

NO DRESSCODE – ALL GENDERS ARE WELCOME!

7 marca na FC GRRRLS UNITED usłyszymy 6 DJ-setów oraz dwa występy w formie live-actu. Swoje występy zaprezentują Paramida, Roza Terenzi, Sofia Kourtesis, Virginia, Cuntroaches LIVE, Ziúr LIVE, Flexible Heart oraz Grinderteeth. Kobiety w programach artystycznych Berghain/Panorama Bar pojawią się regularnie, praktycznie każdego weekendu możemy usłyszeć tam jedną z czołowych przedstawicielek muzyki house i techno.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Steffi X Virginia – Ostgut Ton aus der Halle am Berghain (live) 

Dwa lata temu powstało bardzo ciekawe zestawienie z najczęściej grającymi postaciami w klubie. W latach 2009-2021 w berlińskiej świątyni techno kobiety zajmują czołowe miejsca. Wśród najczęściej występujących artystek znajduje się Tama Sumo (106 występów), Steffi (103), Virginia (72), Margaret Dygas (68), Dinky (59) oraz Cassy (40). Niekwestionowanym liderem pozostaje najstarszy rezydent klubu Boris ze 123 występami.

Czytaj także: Techno w Filharmonii Berlińskiej – relacja ze Strom Festival 2023

Miesiąc temu po raz drugi stery najsłynniejszej techno DJ-ki na świecie przejęła Monster, rezydentka poznańskiego Projektu LAB. To trzecia, obok Magdy i Margaret Dygas polska przedstawicielka muzyki elektronicznej, którą wystąpiła w Berghain/Panorama Bar.

Będąc w Berghain, skupiałam się bardziej na chłonięciu atmosfery i na analizie setów artystów, którzy akurat występowali. Nie myślałam, że kiedyś tam wystąpię, ponieważ wszyscy wiemy, jak trudno się tam wbić, będąc DJ-ką mieszkającą w Polsce. Mam nadzieję, że po mnie przyjdzie kolej na inne uzdolnione osoby z Polski.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →