Powraca Berlin Atonal, święto muzyki eksperymentalnej

fot. via facebook.com/berlinatonal
News
Atonal

Na tę wiadomość czekaliśmy od dawna. Jakiś czas temu poinformowano nas o tegorocznej edycji Berlin Atonal, jednak na garść szczegółów przyszło nam zaczekać do dziś. Właśnie poznaliśmy datę jednego z najciekawszych wydarzeń z muzyką elektroniczną na świecie. Sprawdź.

Berlin Atonal. Inny wymiar elektroniki

Berlin Atonal to prawdopodobnie najważniejszy i najbardziej wpływowy festiwal z niszową elektroniką na świecie. Miejscem zamieszania niezmiennie pozostaje perła w postaci Kraftwerk Berlin, a tegoroczna edycja odbędzie się w terminie 7-17 września. Jak zwykle wystąpi ponad setka artystów, często z projektami przygotowanymi specjalnie na tę okazję. Nie zabraknie perełek w postaci światowych premier korelacji, które mają rację bytu tylko w tym miejscu.

fot. via facebook.com/berlinatonal

Berliński festiwal sięga swoją historią roku 1982, kiedy odbyła się pierwsza edycja tego wyjątkowego wydarzenia. Po ponad dwudziestu latach przerwy event powrócił w 2013 roku, tym razem zapraszając miłośników muzycznych eksperymentów do kompleksu Kraftwerk. Przestrzeń byłej elektrowni, ze swoim surowym, industrialnym klimatem, stała się nowym domem dla Atonalu.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Czytaj także: Historia berlińskiego clubbingu

Powracający we wrześniu Atonal będzie pierwszą pełną edycją od ponad czterech lat. Festiwal zostanie przedłużony do 11 dni i dwóch pełnych weekendów, aby umożliwić większy i bardziej obszerny wybór specjalnie zaprojektowanych występów pod wydarzenie. Szykuje się prawdziwy maraton po epickich projektach audiowizualnych, uszytych pod tę okazję światowych premier, warsztatów i szeroko rozumianych inwencji artystycznych. Na pierwsze nazwiska musimy jeszcze chwilę poczekać, jednak analizując line-up z poprzednich lat możemy być pewni kolejnego, wybitnego programu.

Shapednoise + Pedro Maia present Aesthesis – Berlin Atonal 2019

Poznaliśmy również informacje dotyczące karnetów, które dostępne są na oficjalnej stronie wydarzenia. Full Festival Pass (300 euro + opłaty) umożliwia nieograniczony dostęp do kompleksu Kraftwerk na czas trwania 11-dniowego eventu. Dodatkowo dwa inne rodzaje biletów umożliwiają dostęp do programów weekendowych, obejmujących odpowiednio okres od czwartku 07/09 do soboty 09/09 oraz od piątku 15/09 do niedzieli 17/09. Opcja Weekend Passes obejmująca także wejścia na after party to koszt 150 euro za jeden weekend.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →