Rave The Planet 2023 potwierdzone!

fot. Artur AEN Nowicki
Wydarzenie Zapowiedzi
Rave The Planet

Po tegorocznym wielkim powrocie berlińskiej parady nie mogło być innej opcji. W przyszłym roku ponownie będziemy mogli tłumnie wyjść na ulicę stolicy Niemiec w rytmie techno – nadchodzi druga edycja Rave The Planet!

Rave The Planet 2023 powróci z większą siłą

Dziś organizator największej techno parady świata – Dr. Motte, potwierdził, że wydarzenie Rave The Planet 2023 odbędzie się 8 lipca.

Parada Rave The Planet to demonstracja polityczna. Wychodzimy na ulice Berlina po pokój i zachowanie kultury muzyki elektronicznej i jej dorobku. Muzyka jest naszym językiem i sposobem na zrozumienie. Motto 2023 zostanie wkrótce ogłoszone

– czytamy na stronie wydarzenia.

Pamiętajcie, że jest to impreza non-profit, także organizatorzy liczą na Wasze wsparcie finansowe. Symboliczną cegiełkę możecie wpłacić na stronie organizatora.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Rave The Planet Berlin by Dr. Motte w/ Westbam, Nakadia, Patrik Berg … – @ARTE Concert

Koniecznie przeczytaj nasz wywiad z Dr. Motte: „W pewnym momencie we wszystkich krajach odbędą się parady techno”

Rave the Planet 2022 – przeżyjmy to jeszcze raz

Niedawno główny kanał Rave the Planet na YouTube opublikował w języku niemieckim wypowiedź naszego redakcyjnego kolegi Artura Wojtczaka. W swoim speachu Artur mówi o znaczeniu kultury tanecznej, wspomnieniach związanych z Love Parade, o których możecie przeczytać w książce 30 lat polskiej sceny techno, cytuje manifest raverów ze sztuki Techno Rzeczpospolita, a także wspomina o Paradzie Wolności i wolności jako wartości nadrzędnej, o którą trzeba wciąż walczyć, co pokazuje wojna w Ukrainie.

Artur Wojtczak’s Speech @ Rave The Planet Parade 2022

Koniecznie sprawdź: Rave The Planet widziane od środka. Zobacz naszą fotorelację


To my napisaliśmy MAKE FRIENDS NOT WAR na niebie nad Berlinem w trakcie Love Parade!

Na ulicach Berlina kilkaset tysięcy ludzi celebrowało wolność, równość, przyjaźń i wzajemny szacunek.  To idee legendarnej Love Parade, która po latach wróciła dzisiaj jako Rave the Planet – wielkie święto muzyki elektronicznej i kultury klubowej. Jako osoby, które związały swoje życie z tą kulturą, czyniąc z pasji swoją pracę, w pełni utożsamiamy się z wartościami leżącymi u jej podstaw. Dlatego prócz świętowania, nie zapomnieliśmy o tym, co dzieje się w Europie za wschodnią granicą Polski.

Gdy ulice Berlina przemierzał kolorowy, roztańczony tłum, obywatele i obywatelki Ukrainy walczyli o życie i wolność w kraju brutalnie zaatakowanym przez Rosję. Postanowiliśmy wykorzystać gigantyczny ładunek miłości, serdeczności i empatii na ulicach Berlina, by przypomnieć wszystkim o tym, że kilkaset kilometrów stąd trwa wojna, podczas której życie tracą niewinni ludzie. I pokazać solidarność z Ukrainą.

MAKE FRIENDS, NOT WAR

Podczas Rave The Planet, nad Berlinem – miastem, które było świadkiem wielkich tragedii, lecz które wyciągnęło lekcję z historii i uważane jest za europejski symbol wolności, pokoju i szacunku – nasz samolot “wylatał” hasło „MAKE FRIENDS NOT WAR”. Wiemy, że hasła nie wygrywają wojen, ale wierzymy, że to symboliczne wsparcie tysięcy osób wyznających wolność jako nadrzędną wartość będzie zauważone i odczuwalne również w Ukrainie. 

Wierzymy, że w Rave The Planet, kulturze klubowej i mediach takich jak Muno.pl chodzi o coś więcej niż tylko o muzykę. Dlatego chcemy częściej i odważniej niż kiedykolwiek mówić o zjawiskach, które mają wpływ na nasze życie, otaczającą nas rzeczywistość i naszą przyszłość. Z miejsca, na które zwrócone są oczy całego muzycznego i klubowego świata, mówimy: MAKE FRIENDS NOT WAR.

Make Friends Not War, Rave the Planet


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →