Soundsystem robi wrażenie. Berlin ma nowy listening bar inspirowany Japonią

fot. materiały prasowe
News
Berlin

W przyszłym miesiącu Berlin wzbogaci się o kolejne, fantastyczne miejsce dedykowane pasjonatom najlepszego brzmienia. Inspiracją nowego listening baru o nazwie Neiro ma zostać Japonia. Sprawdź szczegóły.

Berlin. Quality first

Oficjalne otwarcie nowego, odsłuchowego baru w Berlinie o nazwie Neiro zaplanowano na 6 kwietnia. Pomysł zainicjowała niezwykle szanowana w stolicy Niemiec fundacja Analogue. Kolejny listening bar zostanie zlokalizowany przy Ohmstraße na dzielnicy Mitte i jest siostrzaną miejscówką Brewery Studios, pobliskiego studia nagrań prowadzonego przez tych samych właścicieli. Bar Neiro zbudował i zaprojektował uznany inżynier nagrań Erik Breuer. Akustykę w tym miejscu opracował wieloletni współpracownik firmy Acousthnik – Imar Sanmarti. Breuer i Sanmarti zbudowali wspólnie ponad 20 studiów nagraniowych na całym świecie, jednak Neiro jest ich pierwszym barem odsłuchowym.

Berlin
fot. materiały prasowe

Breuer zbudował również własny system hi-fi, który składa się z najwyższej jakości podzespołów vintage. W ich skład wchodzą głośniki Altec A5, gramofony Garrard 301 i wzmacniacz Shindo. W prawdziwie japońskim stylu audiofilskim, głośniki zbudowano z oryginalnych komponentów z lat 50-tych, które kiedyś można było znaleźć w systemach dźwiękowych kin.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Etos analogu to rzemiosło, uwaga, troska i piękno. Nie możemy doczekać się naszych gości, kochających piękno analogowego brzmienia. Jesteśmy naprawdę dumni z naszego z naszego systemu i całej przestrzeni.

Czytaj także: Berliński Kreuzberg z nowym obłędnym miejscem dla fanów winyli

Neiro to bar odsłuchowy inspirowany japońskimi barami w klimacie jazz kissas. Są to kawiarnie specjalizujące się w graniu i słuchaniu muzyki jazzowej. W Neiro właściciele skupią się wyłącznie na analogowym brzmieniu wyszukanych winyli. Częścią koncepcji jest schemat, gdzie każdą odtwarzaną płytę usłyszymy w całości. Analogowemu doświadczeniu towarzyszyć będzie wybór inspirowanych Japonią koktajli, alkoholi oraz wyselekcjonowana karta win.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →