Te płyty obchodzą w tym roku dziesięciolecie

fot. Moderat - II / Monkeytown Records
Artykuł
moderat ii

Cytując klasyka: "O roku ów". 2013 obfitował w prawdopodobnie najbardziej okazałą liczbę świetnych albumów elektronicznych, które po latach przetrwały próbę czasu.

2013 w pigułce

Benedykt XVI jest pierwszym papieżem od wieków, który abdykuje – w jego miejsce pojawia się Franciszek. Prezydentem USA jest Barack Obama, a premierem Polski Donald Tusk. Świat z niepokojem patrzy na wydarzenia z Syrii. Najpopularniejszym polskim sportowcem zostaje Justyna Kowalczyk, która pomimo średniego sezonu, wygrała z multimedalistą olimpijskim Tomaszem Majewskim w plebiscycie Przeglądu Sportowego. Kamil Stoch zdobywa swoje pierwsze złoto na Mistrzostwach Świata, a Robert Lewandowski jest na ustach całego globu po tym, gdy strzela 4 bramki Realowi Madryt w Lidze Mistrzów. Latem Sir Alex Ferguson po 27 latach pracy odchodzi z Manchesteru United. Jesienią w Ukrainie zaczynają się protesty przeciwko Wiktorowi Janukowyczowi, które przeradzają się w Euromajdan. Ableton rewolucjonizuje rynek muzyczny wprowadzając pierwszą edycję kontrolera Push, a firma Sony wypuszcza premierowe egzemplarze PlayStation 4. W tym samym roku światło dzienne ujrzało GTA V, które do dziś jest najlepiej sprzedającą się grą w historii. YouTube wciąż jest najpopularniejszym medium streamingowym, Facebook robi się popularniejszy wśród starszych osób w Polsce, Instagram wychodzi z cienia Tumblra, a kanał na YT Mariusza Maxa Kolonko swoją popularnością przebija niektóre stacje informacyjne. Jeden z bardziej znanych polskich youtuberów kończy działalność przez hejt, ponieważ poprosił o… zbiórkę na komputer. W Munoludach po raz drugi na czele Catz 'n Dogz, a najpopularniejszym klubem zostaje warszawski 1500 m2 do wynajęcia.

2013 i muzyka elektroniczna

Rok 2013 jest kamieniem milowym jeśli chodzi o muzykę elektroniczną lat 10. Dekadę temu premierę miało wiele albumów, które dziś uznaje się za instant klasyki. Ponieważ wielu z nas bardzo dobrze pamięta tamte czasy, w tym koncerty czy imprezy związane z poniższymi płytami, jesteśmy pod ogromnym wrażeniem jak ten czas szybko zleciał. Choć wspomnienia wydają się wciąż świeże, to zapraszamy na mały flashback do roku 2013!

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy


Moderat – II


Daft Punk – Random Access Memories


Disclosure – Settle

Son Lux – Laterns


Jon Hopkins – Immunity

Bonobo – The North Borders


Machinedrum – Vapour City

Daniel Avery – Drone Logic

The Knife – Shaking The Habitual


Boards of Canada – Tomorrows Harvest


DJ Rashad – Double Cup


Gesaffelstein – Aleph

Woodkid – The Golden Age

The Field – Cupid’s Head


Tim Hecker – Virgins


Oneothrix Point Never – R Plus Seven


Autechre – Exai


Fuck Buttons – Slow Focus

DJ Koze – Amygdala


The Haxan Cloak – Excavation


James Blake – Overgrown

Burial – Rival Dealer EPPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →