Unikalne nagranie ze wczesnego występu Daft Punk trafiło na YouTube

fot. Daft Punk / YouTube
News

W 2022 minęło 25-lat od spektakularnego debiutu Daft Punk - "Homework". Z tej okazji do sieci trafiło mnóstwo ciekawostek i niepublikowanych wcześniej nagrań legendarnego, paryskiego duetu. Kilka dni temu na YouTube pojawił się zapis z ich występu w Mayan Theatre w Los Angeles z 1997 roku.

Daft Punk na bis

Jak mogliście się dowiedzieć z naszych informacji, na przestrzeni ostatniego roku pojawiła się strona z archiwami zespołu Daft Punk, który przestał ogłosił koniec działalności w 2021 roku. Wśród nich znalazły się m.in. zremasterowane wersje utworów, a także reedycja kultowej płyty Homework z okazji jej 25-lecia.

Koniecznie sprawdźcie: Ćwierćwiecze „Homework” Daft Punk

Na tym się nie skończyło. Zespół trafił na social media, w tym TikTok co pobudziło dyskusje czy jeszcze wrócą. Na ten moment platformy służą jedynie do publikowania starych klipów, materiałów archiwalnych i wywiadów. Nie tak dawno Mixmag przeprowadził pierwszy wywiad z ojcem Thomasa Bangaltera, który miał ogromny wpływ na karierę swojego syna – Daniel Vangarde. Artysta aktywny w latach 70. i 80. przyznał, że tak ogromne zainteresowanie twórczością syna i jego kolegi było dla niego niespodzianką.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Byłem zaskoczony, ponieważ to było zupełnie nowe. Trochę się wkurzyłem.. pomyślałem:„ Wszyscy młodzi ludzie będą tworzyć ten rodzaj muzyki. Nie, to nie jest muzyka taneczna, którą tworzę. To już nie jest mój czas.” Byłem z nich dumny i bardzo szczęśliwy. Jeśli możesz tworzyć muzykę, cieszyć się nią i zarabiać na życie, jest to bardzo duży przywilej, a jeśli odniesiesz sukces, to jeszcze lepiej. Ważne jest, aby robić coś, co się lubi, ale także jeść i podróżować za zarobione pieniądze – to fantastyczne – podsumował Daniel Vangarde w rozmowie z Mixmagiem.

Niedawno w sieci pojawił się ponownie 12-minutowy materiał przedstawiający kawałek Rollin & Scratchin, który został po raz pierwszy wyemitowany na Twitchu w zeszłym roku. Wszystko z okazji pierwszej rocznicy rozpadu paryskiego duetu, który przypadł na 22 lutego 2021 roku. Teraz na YouTube Daft Punk od grudniu, można ponownie zobaczyć w akcji Thomasa Bangaltera oraz Guy’a-Manuela de Homem-Christo bez ich kultowych hełmów na scenie kalifornijskiego Mayan Theater. Kiedyś to było!

Daft Punk – Rollin & Scratchin (Live at Mayan Theater 1997)Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →