Moby rozpoczyna rok nowym albumem „Ambient 23” – posłuchaj

fot. Moby / Facebook

Takie inauguracje roku bardzo lubimy! Popularny nowojorski producent i didżej Richard Melville Hall, czyli Moby, prezentuje swój jubileuszowy, dwudziesty album w karierze - "Ambient 23".

Moby na niespokojne czasy

W ubiegłych miesiącach Moby informował swoich fanów na temat postępu prac nad nowym albumem. Jak wspominał, Ambient 23 został nagrany przy użyciu „dziwnych starych automatów perkusyjnych i syntezatorów” (na załączonych obrazkach ze studia artysty widać m.in. miniKorg 700S. Moby przyznał także, że w ostatnim czasie był mocno zainspirowany wczesnymi bohaterami ambientu, takimi jak Martyn Ware, Brian Eno, Jean-Michel Jarre oraz Will Sergeant. Te cechy powodują, że nowe wydawnictwo znacząco różni się od jego poprzednich dokonań.

Mam zarozumiałą nadzieję, że jeśli ktoś zwróci uwagę na muzykę/wideo i coś z tego wyciągnie, to pomoże to stworzyć poczucie spokoju i pokój […] Ten album został stworzony, aby pomóc przeżyć czasy niepokoju – mojego własnego i mam nadzieję, że również Waszego. Obyśmy wszyscy w 2023 roku byli mniej zaniepokojeni i przestali szukać potwierdzenia w kulturze, której nie szanujemy – dodaje Moby

Koniecznie przeczytaj: „Osiemnastka” Moby’ego dwadzieścia lat później

Ambient 23 jest dwudziestym, jubileuszowym longplayem w bogatej, eklektycznej dyskografii Moby’ego. Dwa lata temu artysta wydał album Reprise zawierający jego wczesne nagrania w odświeżonych, orkiestrowych aranżacjach, a nie tak dawno, w sierpniu 2022 roku, nagrał ze Serpentwithfeet wspólny kawałek On Air.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

always centered at night – on air feat. moby & serpentwithfeet

Pełny odsłuch najnowszego 16-utworowego i niespełna 2,5-godzinnego materiału Ambient 23 dostępny poniżej:

Moby – Ambient 23

Zobacz także: Moby zakłada własną wytwórnię dla „odważnych artystów”Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →