Moby wydał nowy album z zaskoczenia. Takiego brzmienia się nie spodziewaliśmy

fot. via facebook.com/mobymusic
News
moby 23

W styczniu Moby wydał swój pierwszy album w tym roku zatytułowany Ambient 23. Jak nazwa wskazuje, krążek ten mocno czerpał z muzyki ambientowej, inspirując się dokonaniami Brian Eno czy Martyna Ware'a. Moby idzie za ciosem i wypuszcza drugi tegoroczny longplay o diametralnie innym brzmieniu. Słuchamy!

Moby wraca do korzeni

Kontynuując sukces Reprise, pierwszego albumu dla Deutsche Grammophon, na którym gościli m.in. Kris Kristofferson, Mark Lanegan, Jim James i Skylar Grey, Moby na nowo aranżuje piętnaście swoich najbardziej kultowych utworów napisanych lub nagranych w Nowym Jorku w latach 1994-2010. Wśród zaproszonych gości znaleźli się wyjątkowi artyści – Gregory Porter, Ricky Wilson (Kaiser Chiefs), Margo Timmins czy Amythyst Kiah. Dwudziesty studyjny album innowatora muzyki pop odzwierciedla prawdopodobnie najbardziej definiujący artystycznie okres w muzycznym życiu Moby’ego – czas jego działalności w Nowym Jorku.

fot. via facebook.com/mobymusic

Mimo, że to już jego dwudziesty album, Moby ewidentnie nie zwalnia tempa. To już drugie wydawnictwo w 2023 roku, po wcześniejszym albumie Ambient 23. W Resound NYC Moby skupia się na utworach z lat 1994-2010, wybierając 15 kompozycji napisanych w tym okresie w Nowym Jorku. Powrót do muzycznej przeszłości zaowocował albumem pełnym porywającej muzyki, klasycznych remiksów kultowych piosenek, po raz kolejny przypominając nam o niesamowitym znaczeniu muzycznego talentu Moby’ego.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Orkiestra może przybrać różne formy, może być tym, czym kompozytor zechce. Zamiast traktować każdy utwór jednakowo, postanowiłem podejść orkiestrowo do każdej piosenki indywidualnie

Czytaj także: Moby zakłada własną wytwórnię dla „odważnych artystów”

Na Resound NYC Moby rozważa nie tylko ewolucję swojej twórczości, ale także czas, miejsce oraz przemiany otaczającego nas świata:

Myśląc o latach 90′ – Bill Clinton był prezydentem, scena rave była tym utopijnym, idyllicznym światem a Związek Radziecki własnie się skończył. Zmiany klimatyczne były tylko pomysłem na książkę, którą miał napisać Al Gore. Wtedy tworzenie muzyki było świętowaniem potencjału, jaki miał nasz świat, nasza kultura. Teraz jest niemal schronieniem w przerażającym i apokaliptycznym świecie.

In My Heart (Resound NYC Version)

Resound NYC – tracklist

1. In My Heart ft. Gregory Porter
2. Extreme Ways ft. The Temper Trap
3. South Side ft. Ricky Wilson 
4. Flower (Find My Baby) ft. Amythyst Kiah
5. In This World ft. Marisha Wallace 
6. Helpless ft. Margo Timmins, Damien Jurado
7. Signs Of Love
8. Perfect Life ft. Ricky Wilson 
9. When It’s Cold I’d Like To Die ft. P.T. Banks
10. Slipping Away 
11. Second Cool Hive ft. OUM, Sarah Willis
12. Hyenas
13. Last Night
14. Run On ft. Danielle Ponder, Elijah Ponder
15. Walk With Me ft. Lady Blackbird Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →