Moby zakłada własną wytwórnię dla „odważnych artystów”

Fot. Universal Music Group
News
Moby ruszył z nowym projektem

Moby startuje z własną wytwórnią. Label będzie nazywał się Always Centered at Night i na start wypuści wydawnictwo medusa.

Moby ruszył z nowym projektem

Moby, multiplatynowy producent, piosenkarz i autor tekstów, uruchomił swój najnowszy projekt, czyli wytwórnię Always Centered at Night. Moby twierdzi, że jest to „nowy rodzaj wytwórni płytowej”, która ignoruje to, co muzyk nazywa „obecną, napędzaną strachem, opartą na algorytmach kulturą”.

Czy można lepiej wykorzystać ten dziwny przywilej, jaki mam, niż próbować wspierać twórczą ekspresję, która cechuje się bezkompromisową integralnością?

– napisał w informacji prasowej Moby

Premierze wytwórni towarzyszy jej pierwsze wydawnictwo, medusa, nad którym Moby współpracuje z producentem Aynzilem Jonesem.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Moby zakłada własną wytwórnię dla „odważnych artystów"
fot. moby.com

Wytwórnia z ofertą dla pasjonatów

Dalej artysta zachęca innych twórców, aby spróbowali stworzyć „coś wyjątkowego, idiosynkratycznego i osobistego, a muzyka i teksty nie muszą się tłumaczyć. Mogą być niejasne, mogą być czymkolwiek”.

Rozmawiam z moimi przyjaciółmi, którzy są twórcami, i łamie mi to serce, ponieważ nie ufają już sobie. Wygląda na to, że jedynym kryterium jest: „Czy mogę to sprzedać korporacji? Czy korporacja zapłaci mi za zrobienie tego? Czy zdobędę wystarczająco dużo „reakcji” i „polubień”? Co się stało z ideą, że sztuka i kultura powinny być schronieniem przed głównym nurtem, w przeciwieństwie do tego podlizującego się, biegającego psa, który się do niego dostosowuje?

– pyta Moby

Always Centered at Night to wirtualna wytwórnia płytowa, w której wydawnictwa są wyłącznie cyfrowe, jednak Moby nie wyklucza wydawania fizycznych kopii „w pewnym momencie”. Podkreśla jednak, że celem wytwórni jest znalezienie małej grupy pasjonatów, którzy odnajdą muzykę poprzez „prawdziwe jej odkrywanie”.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →