Thomas Bangalter wyznał co tak naprawdę przyczyniło się do końca Daft Punk

fot. Daft Punk - Epilogue / YouTube
News
daft punk

W niedawnym wywiadzie dla BBC, francuski producent muzyczny Thomas Bangalter po raz pierwszy wypowiedział się publicznie na temat zakończenia działalności swojego kultowego elektronicznego zespołu, Daft Punk.

Daft Punk. Ex-machina

Na naszym portalu wielokrotnie mogliście przeczytać o entuzjastycznym podejściu znakomitych artystów sceny elektronicznej do nowych, coraz to bardziej zaawansowanych technologii. Tymczasem okazuje się, że legendarny, paryski duet Daft Punk zakończył swoją działalność, jak na ironię, przez… jej popularyzację!

Postęp technologiczny i jego dominacja we współczesnej kulturze (determinizm technolgiczny) w ostatnich latach uświadomiły Thomasowi Bangalterowi, że formuła zespołu „robotów” nie ma już racji bytu.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Uwielbiam technologię jako narzędzie [ale] jestem w jakiś sposób przerażony naturą relacji między maszynami a nami – wyznaje muzyk

Bangalter, który wraz z Guy-Manuelem de Homem-Christo, założył w 1993 roku duet elektroniczny, który w kolejnych latach podbił świat. W rozmowie z BBC wyjaśnił, że chce zdystansować się od dźwięku nasyconego technologią – niedawno artysta zaangażował się w muzykę klasyczną.

Daft Punk był projektem, który zatarł granicę między rzeczywistością, a fikcją dzięki tym postaciom robotów. Dla mnie i Guy-Manuela bardzo ważne było, aby nie zepsuć narracji w trakcie jej trwania – wyjaśnia

Do roku 1999 duet występował bez kasków. Wraz z premierą drugiego albumu Discovery w 2001 w świadomości słuchaczy na całym świecie Daft Punk stał się „zespołem robotów”.

Koniecznie sprawdź: Do sieci trafiły zdjęcia szkiców i prototypów hełmów Daft Punk

Daft Pank – Epilogue

Próbowaliśmy użyć tych maszyn, aby wyrazić coś niezwykle poruszającego, czego maszyna nie może poczuć, ale człowiek może. Zawsze byliśmy po stronie ludzkości, a nie po stronie technologii – oznajomił

Rozwój sztucznej inteligencji wzbudziły w artyście obawy – nie tylko w kontekście jej wykożystania w procesie produkcji muzyki, ale i inwigilacji. To utwierdziło go w przekonaniu, że decyzja o porzuceniu Daft Punk była słuszna.

Chociaż kocham tę postać robota, jest to ostatnia rzecz, którą chciałbym teraz być – podsumował Bangalter

Daft Punk – Around the World / Harder Better Faster Stronger (Official Live Video 2007)

W najbliższy piątek, 7 kwietnia Thomas Bangalter wyda Mythologies – swój pierwszy solowy album od lat, która jest muzyką stworzoną dla baletu partytutą orkiestrową w wykonaniu Orchestre National Bordeaux Aquitaine. Z kolei w maju ukaże się reedycja na dziesięciolecie ostatniego albumu Daft PunkRandom Access Memories. Ponadto zapowiadana jest również spora publikacja o historii i dziedzictwie legendarnego paryskiego duetu.

Thomas Bangalter – Mythologies: X. L’AccouchementPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →