Daniel Vangarde zapowiedział album z archiwalnymi nagraniami

fot. Top Of The Pops / Twitter
News
Daniel Vangarde zapowiedział album z archiwalnymi nagraniami

Dopiero co informowaliśmy o niedawnej współpracy Thomasa Bangaltera z grupą Phoenix. Kilka godzin później w mediach pojawiły się wieści, że jego ojciec Daniel Vangarde już niebawem wyda kompilację ze swoimi starymi nagraniami. Po raz pierwszy większość muzyki autora piosenek i producenta pojawi się na wydawnictwie.

Daniel Vangarde – wspominki taty

Francuski pionier disco, współautor i producent takich hitów, jak D.IS.C.O., Aie a Mwana grupy Ottowana, Cuba The Gibson Brothers wyda 25 listopada The Vaults of Zagora Records Mastermind (1971-1984) w oficynie Because Music. Daniel Vangarde znany jest jako płodny producent i autor tekstów. W 1975 roku założył także wytwórnię płytową Zagora. Wydawał muzykę pod wieloma pseudonimami, między innymi Who’s Who.

Ottawan – D.I.S.C.O.

Daniel Vangarde – ojciec swojego syna

Daniel Vangarde urodził się w 1947 roku w Paryżu i pierwotnie nosił nazwisko Bangalter. Artysta miał niebagatelny wpływ na rozwój duetu Daft Punk we wczesnych etapach jego kariery. Więcej przeczytacie w artykule Ćwierćwiecze „Homework” Daft Punk.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Thomas Bangalter – Roulé Boulé

Artysta żydowskiego pochodzenia od lat walczy o rekompensacje dla działających artystycznie francuskich potomków żydowskich rodzin, którym w trakcie II wojny światowej zagrabiono majątek. Muzyk od lat 90. mieszka w brazylijskim Caraíva w stanie Bahia, gdzie założył wspólnotową organizację charytatywną Caraívaviva.

Zobacz także: Daft Punk doczekali się książki o sobie. Wiemy, kiedy trafi do sprzedaży

Daniel Vangarde – Un bombardier avec ses bombes

W maju 2013 roku w londyńskim magazynie Dazed & Confused ukazał się godzinny mix funku, disco i electro kawałków wyprodukowanych przez Vangarde’a.

Dazed Digital – Daniel Vangarde 1971 -1987

Zobacz także: Munocast 010: „W Polsce kultura disco nie istnieje” – Norbert BorzymPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →