Munocast 010: „W Polsce kultura disco nie istnieje” – Norbert Borzym

Fot. materiały prasowe
News
Nobert Borzym

Norbert Borzym to DJ, promotor, dziennikarz i pasjonat historii muzyki. W ramach 10. już Munocastu opowiedział Hubertowi Grupie oraz Łukaszowi Kowalce o korzeniach polskiej muzyki elektronicznej, swojej osobistej historii wchodzenia w ten świat oraz o bolączkach współczesnej sceny. Sprawdźcie szczegóły!

Kim jest kolejny gość Munocastu?

Norbert Borzym a.k.a. Bert (Holiday 80/Last Robots/Czwórka Polskie Radio) to DJ, dziennikarz muzyczny, producent i remikser. Znany niegdyś  z projektu Boogie Mafia. Pod szyldem Holiday 80 wydał dwie winylowe EP-ki dla amerykańskiej wytwórni Whiskey Disco. Obecnie związany z wytwórnią The Very Polish Cut Outs — w tym roku jej nakładem ukazała się winylowa EP-ka. Bert jest też współautorem kompilacji Echo Wielkiej Płyty, na której znalazła się polska elektronika z lat 80.

Munocast 010 x Norbert Borzym

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Koło uniwersytetu była Księgarnia Naukowa Prusa i tam w piwnicy sprzedawali pismo Mixmag, a później DJmag. Wiedziałam, że pojawiają się co miesiąc i zacząłem je kupować. Drogie to było, wydawałem swoje stypendium naukowe, które tam dostawałem (nieduże). Wydawałem ten hajs na to, żeby kupować co miesiąc te magazyny.

A te magazyny, jak na kieszeń studenta wtedy były bardzo drogie. To były lata 90. a one były importowane z Wielkiej Brytanii, ale tak zdobywałem wiedzę. Czytałem co miesiąc. Czasami było tak, że przez tydzień tego nie było! Jezu! Były emocje!

– Norbert Borzym.

Norbert Borzym

O czym będzie Munocast 010?

W tym Munocaście będziecie mieli okazję posłuchać:

– o początkach DJ-owania Berta, starych klubach, zespołach, z którymi grał oraz o legendarnej Piekarni,

– o oldschoolowych magazynach Techno Party i Plastiku,

– o początkach pracy dziennikarskiej i trudzie nauki tego fachu,

– o szukaniu wytwórni płytowych w Anglii w celu sprowadzania muzyki do Polski,

– o tym, co ma wspólnego Galactic Disco z wytwórnią Hospital,

– o planowaniu wydania kolejnych polskich kompilacji disco/funk,

– o tym, kiedy przyszła do Polski moda na disco,

– o świadomym graniu,

– o starej szkole DJ-ingu,

–  o tym, czy mamy teraz do czynienia z pauperyzacją kultury klubowej i jaki jest poziom świadomości przeciętnego odbiorcy muzyki elektronicznej.

Klub Piekarnia, Warszawa

Klub Piekarnia, Warszawa

Wydaje mi się, że dzisiaj cierpimy na pewien kryzys nieświadomości, nie tylko jeśli chodzi o muzykę elektroniczną, ale o muzykę w ogóle. Traktujemy ją bardzo powierzchownie.

Ok, muzyka jest formą rozrywki i nie każdy musi zagłębiać się w te arkana, ale jeżeli zajmujemy się muzyką, jeżeli ją prezentujemy jako dziennikarze, blogerzy, youtuberzy, DJ-eje, to chyba jakiś obowiązek znajomości historii powinien być?

– Hubert Grupa

Boogie Mafia DJ set x Novika x Piekarnia

 

 Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →