Munocast 013: Jurek Przezdziecki: „Muzyk musi udowadniać sobie, że wciąż jest sens, aby się tym zajmować”

Materiały prasowe
News
Munocast Jurek Przezdziecki

Niewiele ponad miesiąc czekaliśmy na kolejne autorskie spotkanie z czołowym przedstawicielem polskiej muzyki elektronicznej. Kim są goście Munocastu? Legendy i pionerzy, którzy w sposób namacalny odcisnęli piętno na scenie związanej z muzyką klubową. To właśnie z nimi naszych dwóch prowadzących - Hubert Grupa i Łukasz Kowalka - biorą na warsztat ich kariery i przyglądają się temu, co tworzy tkankę klubową w naszym kraju. Kolejnym gościem jest postać obecna w świadomości osób zainteresowanych muzyką elektroniczną od 25 lat. Witamy na pokładzie Jurka Przezdzieckiego.

Munocast 013 x Jurek Przezdziecki

Klasycznie wykształcony Jurek Przeździecki jest postacią, z która chcieliśmy porozmawiać od samego początku. Encyklopedyczna wręcz wiedza na temat muzyki elektronicznej czyni z Jurka jedną z najbardziej opiniotwórczych postaci na scenie. To wielka przyjemność usiąść obok kogoś, kto studiował teorię muzyki współczesnej, wydawał w Cocoon Svena Vatha czy grał w najlepszych klubach na całym świecie. Jurek jest ponadto autorem przedsięwzięć takich jak Bigwigs, Epi Centrum czy Tumult Hands (wspólnie z Jackiem Sienkiewiczem). Kilka miesięcy temu jego muzyką zainteresowała się Nina Kraviz, która zaprosiła go do wydania swojej muzyki w jej wytwórni TRIP.

Nina Kraviz została zlinczowana za to, czego nie zrobiła. Zrobiła coś, co zostało, co ocenione zostało jako zbyt mała reaktywność w stosunku do tego, co się dzieje wokół nas. Widziałem różne rzeczy za dzieciaka, doskonale pamiętam czasy komuny. Ciekawi mnie, co osoby oceniające je, zrobiłyby na jej miejscu. A przypominam, że Nina oraz jej rodzina mieszka w Moskwie. Czy zrobiliby coś, co zagrażałoby ich wolności i bezpieczeństwu. A może po prostu by się bali.

– Jurek Przezdziecki
Materiały prasowe

Munocast 013. Tematy:

  • Jurek Przeździecki w Munocast!
  • Podejście do tworzenia
  • 25 lat kariery (także zagranicznej)
  • Sprofilowanie wytwórni
  • Marketing a muzyka
  • Jak iść, żeby żyć z muzyki?
  • Waga kontekstu w dzisiejszych czasach
  • Sekcja gier i zabaw

Nie robię muzyki dla każdego. Są tacy, dla których ta muzyka nigdy nie będzie wystarczająco skanalizowana, że tak powiem. Nie mam o to żadnej pretensji. To jest znalezienie swojego celu. Moim celem jest zaspokajanie siebie, a dopiero w drugiej kolejności kogoś. Jeśli się spotykamy, to fantastycznie.

– Jurek Przezdziecki

Jurek Przezdziecki: Pierwszym gatunkiem, który mnie zainteresował w muzyce elektronicznej, był Psytrance

Premiera trzynastego odcinka Munocastu odbyła się w poniedziałek 4 kwietnia o godzinie 18:00 na kanale IDĘWTANGO na Youtubie. Partnerem ramówki jest Samsung, którego flagowe smartfony Samsung Galaxy S21 Ultra 5G wykorzystywane są przy realizacji nagrań naszych podcastów.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Śledź kolejne nagrania! Subskrybuj kanał IDĘWTANGO na Youtubie

A_GIM: Autorytety muzyczne zastąpił Spotify

Kovvalsky: Byłoby fajnie gdyby ludzie przychodzili do klubów na muzykę, nie na techno

Norbert Borzym: Brakuje w Polsce publiki wychodzącej poza schemat mainstreamuPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →