Munocast 007: Hubert Grupa & Łukasz Kowalka zapraszają: Kuba Sojka

News

Wracamy do Was z kolejnym Munocastem. Gościem Huberta Grupy i Łukasza Kowalki był tym razem Kuba Sojka, czołowy gracz polskiego podwórka techno, a od niedawna aspirujący o podobne miano jako producent muzyki electro pod nowym aliasem, Poly Face.

Bądź na bieżąco! Subskrybuj kanał IDĘWTANGO na Youtube

Konia z rzędem temu kto nie słyszał o Kubie Sojce. Producent, live performer, dziennikarz muzyczny, muzyk, jeden z czołowych przedstawicieli polskiej sceny elektronicznej. Znany z żywiołowych i dynamicznych występów na żywo, z wysokimi umiejętnościami improwizacji, regularnie wykłada swoją muzykę w polskich klubach i na festiwalach. Występy z Berghain i Tresorze otwierają jego bogate w zagraniczne występy CV, a wydawnictwa w Minimalsoul RecordingsDogmatik Records czy Souliner zdobią bogate w muzykę detroit techno, deep house, acid house, minimal, tech-house i future jazz portfolio.

Czytaj również: Zamaskowany Kuba Sojka jako Poly Face rusza na podbój sceny electro

Kuba Sojka, Munocast, Idę W Tango

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Kuba Sojka gościem nadchodzącego Munocastu

Nasi prowadzący, Hubert Grupa i Łukasz Kowalka, nie omieszkali spytać naszego gościa o najnowszą działalność Sojki, która od kilku miesięcy skupia się także na electro. Egzystująca dotychczas wyłącznie zakulisowo koncepcja, zrodziła się w głównej mierze dzięki premierze gry Cyberpunk 2077. Świeżo powstały Poly Face zdaniem Sojki ma być „powrotem do electro czy electro-bass ale również ma ona zawierać pewne elementy muzyki IDM, ghetto czy footwork, przywołując futurystyczny i cyfrowy obraz świata”.

Munocast, Kuba Sojka, Idę w Tango

Kuba Sojka: o rozwoju polskiej sceny, sztuce live-actu i nie tylko

Jak zdążyliście pewnie zauważyć, nasze Munocasty rządzą się swoimi prawami, a każdy z odcinków zawiera podobny schemat. Rozmówca dzieli się szczegółami z życia prywatnego, zawodowego, często poruszając kwestie, których próżno szukać w innych wywiadach. Nie inaczej było tym razem. W trakcie godzinnej rozmowy poruszono wiele ciekawych wątków:

 • o stawianiu sobie celów i dążeniu do nich,
 • o stosunku do tego, co mówi się i pisze o Sojce,
 • o byciu już nie młodym, ale – w opinii wielu – jednym z najlepszych, lecz wciąż najbardziej niedocenianym polskim producentem,
 • o rozwoju polskiej sceny klubowej i jej wyjściu z marginesu,
 • o wyzwaniu i misji, jakie wiążą się z byciem nauczycielem,
 • o obserwacjach związanych z debiutującymi producentami,
 • o sztuce live actu,
 • o nowych projektach i powrotach do korzeni,
 • o kulisach współpracy z muzykami hip-hopowymi,
 • o swoich największych słabościach jako artysty,
 • o tym, czy bycie ghostproducerem to coś złego.

Munocast – playlistaPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →