Jurek Przeździecki remiksuje Ninę Kraviz

fot. archiwum Jurka Przeździeckiego
News
Jurek Przeździecki, Węgry, Festival, DAAD Gathering 2022

Jurek Przeździecki od dłuższego już czasu jest na fali wznoszącej: grywa swoje live-sety na dużych festiwalach, wydał właśnie płytę z Jackiem Sienkiewiczem jako Tumult Hands, a teraz kontynuuje swoją przygodę z labelem Trip Niny Kraviz. Znalazł się na płycie artystki obok remiksów m.in. Four Teta czy Moodymanna.

Fascynująca historia współpracy Niny Kraviz z Przeździeckim

Frapującą historię o współpracy Jurka Przeździeckiego z Niną Kraviz opisywałem w grudniu 2021. Zaczęło się od zagrania kilku psy-trance’owych numerów Jurka przez Ninę na letnim festiwalu Exit, poprzez muzyczne korespondowanie z właścicielką Trip, aż po wydanie Alfa Loki we wspomnianym labelu. Nina zresztą grała numery Przeździeckiego na wielu festiwalach.

Nina Kraviz Live @ EXIT 2021 closing set | mts Dance Arena

„Przedwojenny” remix

Inwazja Rosji na Ukrainę odbiła się negatywnie na karierze Kraviz, której zarzucano niedostatecznie jednoznaczne zajęcie stanowiska w tej sprawie. Mimo oficjalnych oświadczeń część fanów i promotorów odwróciła się od Rosjanki, a ta nie przestawała postować filmików ze swoich występów czy prac produkcyjnych nad nowymi utworami.
Dziś wiemy, że już wtedy – w połowie 2021 roku – Nina Kraviz poprosiła Jurka o zrobienie remiksu jednego ze swoich utworów. I ten remix powstał, ale wojna w Ukrainie przykryła plany wydawnicze na wiele miesięcy.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Nina Kraviz i świat muzyki pop

Oprócz miłości do kultury techno, diggowania i wydawania muzyki Nina Kraviz idzie również poboczną drogą, pukając do drzwi muzyki pop, która jest w jej ojczyźnie elementem gigantycznego przemysłu rozrywkowego. I taką wycieczką do krainy tanecznego popu są piosenki Skyscrapers i This Time.

Nina Kraviz – This Time (Lyric Video)

Już latem 2021, gdy Nina nawiązała muzyczny kontakt z Jurkiem i spytała go, czy jest zainteresowany zrobieniem dla niej remiksu, najlepiej w klimacie psy-trance – pod aliasem Praecox. Jurek uznał pomysł za arcyciekawy, choć presja czasowa trochę go przerażała. Po otrzymaniu paczki z miksami, instrumentalem i acapellą z This Time zaczął kreślić szkic swojej dźwiękowej dekonstrukcji tego kawałka.

Ze zrobieniem tego remiksu gonił mnie deadline, ale wiedziałem, że stworzenie go będzie bardzo ważne w mojej artystycznej karierze. Działając pod presją czasu, stworzyłem nawet dwa remiksy: jeden house’owy, a drugi oczywiście w stylu psychedelic trance. Nina odpisała mi niemal natychmiast, że w tym drugim wręcz się zakochała

– powiedział Jurek Przeździecki.

This Time – remiksy Moodymanna, Four Teta i Przeździeckiego aka Praecox

Kwestie umowy wydawniczej zostały szybko zamknięte, ale data release’u nie była jeszcze wtedy ustalona. Początek roku 2022 pokazał nam już inne oblicze świata, gdzie muzyka i rozrywka odeszły w obliczu wojny na dalszy plan i Jurek nie był pewien, czy to wydawnictwo w ogóle ujrzy światło dzienne.

Nina Kraviz – This Time (Praecox Remix)

Dopiero kilka tygodni temu otrzymał informację o planowanej dacie wydania na 5 sierpnia oraz dowiedział się o innych remikserach z tej remix-EP, którymi okazali się Four Tet, Terrence Dixon, Moodymann, Hieroglyphic Being i Lindstrøm.

Wydaje mi się, że dobrze wyczułem gust muzyczny Niny i właściwie przeczuwałem po skończeniu remiksu, że ona go polubi. Cieszy mnie, że na tej EP-ce wylądowałem w tak dobrym towarzystwie oraz że remiksy, jakie tam są umieszczone, są tak różnorodne brzmieniowo. Tuż po premierze napisała też do mnie inna DJ-ka, która bardzo lubi moją muzykę – U.R. Trax, wychwalając tę produkcję – to bardzo miłe!

– stwierdził Jurek.

Jurek Przeździecki i jego plany

Warszawski producent wciąż intensywnie pracuje i efektów tej pracy spodziewajcie się niebawem! Będzie to m.in. wspólne wydawnictwo z A_GIMem, EP-ka jako EPI Centrum oraz… nowe produkcje dla TRIP!

jurek przezdziecki aka praecox – alfa loki

Jurek Przeździecki gościem Munocastu

Kilka miesięcy temu, Jurek Przeździecki zasiadł w studiu wraz z Hubertem Grupą i Łukaszem Kowalką, by nagrać kolejny odcinek serii wideopodcastów Munocast. Rozmowa dotyczyła zarówno początków przygody z muzyką elektroniczną, jak i czasów współczesnych. Nie mogło zabraknąć wątku Niny Kraviz. Zobaczcie sami!Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →