Jurek Przeździecki remiksuje Ninę Kraviz

fot. archiwum Jurka Przeździeckiego
News
Jurek Przeździecki, Węgry, Festival, DAAD Gathering 2022

Jurek Przeździecki od dłuższego już czasu jest na fali wznoszącej: grywa swoje live-sety na dużych festiwalach, wydał właśnie płytę z Jackiem Sienkiewiczem jako Tumult Hands, a teraz kontynuuje swoją przygodę z labelem Trip Niny Kraviz. Znalazł się na płycie artystki obok remiksów m.in. Four Teta czy Moodymanna.

Fascynująca historia współpracy Niny Kraviz z Przeździeckim

Frapującą historię o współpracy Jurka Przeździeckiego z Niną Kraviz opisywałem w grudniu 2021. Zaczęło się od zagrania kilku psy-trance’owych numerów Jurka przez Ninę na letnim festiwalu Exit, poprzez muzyczne korespondowanie z właścicielką Trip, aż po wydanie Alfa Loki we wspomnianym labelu. Nina zresztą grała numery Przeździeckiego na wielu festiwalach.

Nina Kraviz Live @ EXIT 2021 closing set | mts Dance Arena

„Przedwojenny” remix

Inwazja Rosji na Ukrainę odbiła się negatywnie na karierze Kraviz, której zarzucano niedostatecznie jednoznaczne zajęcie stanowiska w tej sprawie. Mimo oficjalnych oświadczeń część fanów i promotorów odwróciła się od Rosjanki, a ta nie przestawała postować filmików ze swoich występów czy prac produkcyjnych nad nowymi utworami.
Dziś wiemy, że już wtedy – w połowie 2021 roku – Nina Kraviz poprosiła Jurka o zrobienie remiksu jednego ze swoich utworów. I ten remix powstał, ale wojna w Ukrainie przykryła plany wydawnicze na wiele miesięcy.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Nina Kraviz i świat muzyki pop

Oprócz miłości do kultury techno, diggowania i wydawania muzyki Nina Kraviz idzie również poboczną drogą, pukając do drzwi muzyki pop, która jest w jej ojczyźnie elementem gigantycznego przemysłu rozrywkowego. I taką wycieczką do krainy tanecznego popu są piosenki Skyscrapers i This Time.

Nina Kraviz – This Time (Lyric Video)

Już latem 2021, gdy Nina nawiązała muzyczny kontakt z Jurkiem i spytała go, czy jest zainteresowany zrobieniem dla niej remiksu, najlepiej w klimacie psy-trance – pod aliasem Praecox. Jurek uznał pomysł za arcyciekawy, choć presja czasowa trochę go przerażała. Po otrzymaniu paczki z miksami, instrumentalem i acapellą z This Time zaczął kreślić szkic swojej dźwiękowej dekonstrukcji tego kawałka.

Ze zrobieniem tego remiksu gonił mnie deadline, ale wiedziałem, że stworzenie go będzie bardzo ważne w mojej artystycznej karierze. Działając pod presją czasu, stworzyłem nawet dwa remiksy: jeden house’owy, a drugi oczywiście w stylu psychedelic trance. Nina odpisała mi niemal natychmiast, że w tym drugim wręcz się zakochała

– powiedział Jurek Przeździecki.

This Time – remiksy Moodymanna, Four Teta i Przeździeckiego aka Praecox

Kwestie umowy wydawniczej zostały szybko zamknięte, ale data release’u nie była jeszcze wtedy ustalona. Początek roku 2022 pokazał nam już inne oblicze świata, gdzie muzyka i rozrywka odeszły w obliczu wojny na dalszy plan i Jurek nie był pewien, czy to wydawnictwo w ogóle ujrzy światło dzienne.

Nina Kraviz – This Time (Praecox Remix)

Dopiero kilka tygodni temu otrzymał informację o planowanej dacie wydania na 5 sierpnia oraz dowiedział się o innych remikserach z tej remix-EP, którymi okazali się Four Tet, Terrence Dixon, Moodymann, Hieroglyphic Being i Lindstrøm.

Wydaje mi się, że dobrze wyczułem gust muzyczny Niny i właściwie przeczuwałem po skończeniu remiksu, że ona go polubi. Cieszy mnie, że na tej EP-ce wylądowałem w tak dobrym towarzystwie oraz że remiksy, jakie tam są umieszczone, są tak różnorodne brzmieniowo. Tuż po premierze napisała też do mnie inna DJ-ka, która bardzo lubi moją muzykę – U.R. Trax, wychwalając tę produkcję – to bardzo miłe!

– stwierdził Jurek.

Jurek Przeździecki i jego plany

Warszawski producent wciąż intensywnie pracuje i efektów tej pracy spodziewajcie się niebawem! Będzie to m.in. wspólne wydawnictwo z A_GIMem, EP-ka jako EPI Centrum oraz… nowe produkcje dla TRIP!

jurek przezdziecki aka praecox – alfa loki

Jurek Przeździecki gościem Munocastu

Kilka miesięcy temu, Jurek Przeździecki zasiadł w studiu wraz z Hubertem Grupą i Łukaszem Kowalką, by nagrać kolejny odcinek serii wideopodcastów Munocast. Rozmowa dotyczyła zarówno początków przygody z muzyką elektroniczną, jak i czasów współczesnych. Nie mogło zabraknąć wątku Niny Kraviz. Zobaczcie sami!

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →