Drugi sezon Munocastu – czas, start! A_GIM: „Autorytety muzyczne zastąpił Spotify”

News
A_GIM, AGIM, Munocast

Chwilę ich nie było. Bo przerwa świąteczna, bo nowy rok, Walentynki i takie tam. Gdy już wrócili, zrobili to z pompą. Z odświeżonym studiem, nową fryzurą prowadzącego i pomysłami na kolejne odcinki. Pora na dobre rozpocząć drugi sezon Munocastu. Pierwszym gościem Huberta Grupy i Łukasza Kowalki po trzymiesięcznej przerwie był Agim Dzeljilji.

Munocast i A_GIM. Czas powrotów

Nikt nie lubi pożegnań, nawet krótkich. Czasem są jednak wskazane. Szczególnie wtedy, gdy w grę wchodzą nowe pomysły, czas na chwilę oddechu, małe remonty. Od ostatniego Munocastu z Kovvalskym minęły 3 miesiące w trakcie których działo się bardzo dużo. Odrestaurowane zostało warszawskie biuro, zaproszenie na kolejne odcinki przyjęli kolejni goście. Drugi sezon rozpoczynamy zatem z pompą, bo nie tylko z dumą prezentując odświeżony look prowadzącego, Huberta Grupy (i wspomnianego biura), ale od gościa bedącego jednym z najbardziej doświadczonych i najwszechstronniejszych producentów muzyki w Polsce.

Mowa rzecz jasna o A_GIMie, artyście nietuzinkowym, niedającym zaszufladkować się w jednym gatunku. Współtwórca wielu utworów z muzykami z absolutnie szerokiego spektrum muzycznego, na czele z Brodką czy NOVIKĄ. Laureat wielu prestiżowych nagród, w tym Fryderyki i Munoludy. Od dekad skupiony wokół muzyki elektronicznej, która nie ma przed nim żadnych tajemnic. Zdobył powszechne uznanie zarówno jako producent, ale także i kompozytor, instrumentalista, realizator i didżej.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Fot. Materiały prasowe

Munocast i A_GIM. Inspirujące rozmowy

Zaczynając od pastiszu muzycznego w projekcie Őszibarack po produkcję największego hitu ostatnich miesięcy promującego serial Rojst. O rozproszeniu w gatunkach i znalezieniu swojego status quo, ale i nie tylko, w blisko pięćdzieuisącio minutowej rozmowie, prowadzący nie omieszkali poruszyć wielu innych inspirujących z perspektywy działalności A_GIMA tematów:

  • doświadczony producent na polskiej scenie – co to oznacza?
  • źródła rozproszenia zainteresowań,
  • definiowanie artysty i chciwość ludzka,
  • dzisiejsze miejsce muzyki klubowej,
  • dzisiejsze korzyści sceny muzycznej
  • płyta producencka – czy to ten czas?,
  • o remake’u Trojanowskiej i współpracy z Brodką,
  • wymagania sobie stawiane.

Młodym, współczesnym artystom, zazdroszczę komunikacji ze światem, otwartości, nonszalancji, łatwości dostępu do informacji i taniej technologi. Z przykrością muszę jednak stwierdzić, bo o ile w muzyce elektronicznej widzę mnóstwo utalentowanych, fantastycznych twórców z gustem, to tyle w muzyce POP, nie ma zbyt wielu, którzy budzą we mnie nieskrępowane poczucie podziwu. Pomimo obycia z brzmieniem, świadomość brzmienia i melodii.

A_GIM: Między kiczem a tym, co wartościowe, jest bardzo cienka granica

Premiera dwunastego odcinka Munocastu odbyła się w piątek, 25 lutego, o godzinie 18:00 na kanale IDĘWTANGO na YouTube. Partnerem ramówki jest Samsung, którego flagowe smartfony Samsung Galaxy S21 Ultra 5G wykorzystywane są przy realizacji nagrań naszych podcastów.

Bądź na bieżąco! Subskrybuj kanał IDĘWTANGO na Youtube

Norbert Borzym: Brakuje w Polsce publiki wychodzącej poza schemat mainstreamu

Kovvalsky: Byłoby fajnie gdyby ludzie przychodzili do klubów na muzykę, nie na techno

Kacper Ponichtera: Nie lubię klubowej napinki i snobizmuPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →