Będący na fali Jurek Przezdziecki odwiedzi w czerwcu Węgry. Zagra u boku największych

Fot. Jurek Przezdziecki / Facebook
News
Jurek Przeździecki, Węgry, Festival, DAAD Gathering 2022

Ricardo Villalobos, RØDHÅD, DVS1, Planetary Assault Systems, a obok nich Jurek Przezdziecki. Co nasz rodak robi u boku największych tej sceny? Ano tworzy line-up węgierskiego festiwalu DAAD Gathering, który w dniach 16-19 czerwca odbędzie się we wiosce Dádpuszta, znanej z organizacji na tym terenie O.Z.O.R.A Festival.

Dádpuszta, mała wioska zlokalizowana ok. 130 km na południe o Budapesztu, skrywa niezwykłą historię metamorfozy. Na początku lat 90. nikt o niej nie słyszał. Anonimowa nawet dla samych Węgrów po raz pierwszy została odwiedzona w 1999 roku przez ludzi spoza regionu chcących zaobserwować zaćmienie słońca. Nie musiało upłynąć dużo czasu, aby piękno naturalnego środowiska regionu Ozora zostało zauważone i docenione. Nieprzerwanie od 2014 roku Dádpuszta jest stolicą festiwalu O.Z.O.R.A., nazwanego na cześć posiadłości usytuowanej tuż koło niej.

Jurek Przeździecki, Węgry, Ozora, festiwal, DAAD Gathering
Fot Ambio

Węgry z kolejnym festiwalem. Jurek Przezdziecki wśród gwiazd

Kolejna wioska festiwalowa, infrastruktura, restauracje i „sanitarka”. Kolejni wędrowcy, artyści i miłośnicy muzyki dowiadują się o Dádpuszcie. O malutkiej wiosce znowu jest głośno, a będzie jeszcze głośniej. Wszystko za sprawą organizatorów DAAD Gathering, powstałego w 2021 roku festiwalu, jakiego Węgry jeszcze nie widziały:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Uruchamiamy na nowo naszą stronę internetową, na której od teraz możecie posłuchać systematycznie powiększającego się line-upu. Na przyszłoroczny festiwal będzie również gotowa zupełnie nowa scena, „DAAD Stage”. Nie ma się co ociągać: to właśnie na niej przyspieszymy bpmy, a decybele będziemy przesuwać do granic możliwości

– piszą organizatorzy.

DAAD Gathering 2021 (Official Video)

Z punktu widzenia polskiego odbiorcy z pewnością cieszy fakt obecności w line-upie Jurka Przezdzieckiego. Polski wirtuoz elektroniki znalazł się w gronie wielu najznakomitszych przedstawiciel branży, do których śmiało nie tyle co można, co trzeba zaliczyć Ricardo Villalobosa, Ellen Allien, RØDHÅD, Architectura czy Planetary Assault Systems.

Dotychczas ogłoszony skład uzupełniają: Nicole Moudaber, Ame, Be Svendsen, Victor Ruiz, Red Axes, Planetary Assault Systems, Michael Mayer, DVS1, SHIGETO, DJ Tennis, Erol Alkan, Anthony Rother, Raresh, Rhadoo, Petre Inspirescu, Efdemin, Maayan Nidam, Hadone, Higo Kant, Ivan Smagghe, Architectural, Khidjam, Pallida, Abdul Raeva, Islandman, Triple Distilled Disco Squad, Man+Machine & Detective Kelly, Sobek & MULYA, Iamyank: Phasing Shapes, CT Kidobo & LAU, Vedat Akdag.

Po więcej informacji o samym festiwalu, jak i tych dotyczących sprzedaży biletów, organizatorzy odsyłają do strony internetowej.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →