Sold out w dwie minuty, czyli o sukcesie najnowszego EP Rene Wise & Rødhåda

News
Rødhåd i Rene Wise wydali wspólną epkę

Zaledwie dwóch minut potrzebowała najnowsza epka duetu Rene Wise & Rødhåd, by rozejść się, jak ciepłe bułeczki. Z pre-orderu WSNWG007 została już tylko wersja digitalowa.

Gdy na początku marca 2020 dowiedzieliśmy się o planach wydawniczych Rødhåda, entuzjaści twórczości Niemca mogli poczuć się ukontentowani. Nie dotyczyły one co prawda stricte solowej działalności Mike’a Bierbacha, mimo to wywołały równie duże emocje.

Rødhåd i współpraca z Rene Wise

Wspomniane wyżej plany dotyczyły kolaboracji wydawniczej Niemca z Antigonem, Ø [Phase], Vrilem, Lady Starlight i bohaterem najnowszej epki, pochodzącym z Brighton w Anglii, 23-letnim Andrew Shobeiri. To właśnie młody producent wywołał w ostatnim czasie kolejne, wcale nie małe zainteresowanie. Artysta kryjący się pod pseudonimem Rene Wise w wieku zaledwie 21 lat zyskał uznanie krytyków, dzięki szerokiej gamie renomowanych produkcji w wiodących wydawnictwach, takich jak Mote Evolver, Beard Man i ARTS. Obecnie – jeszcze bardziej dokręcił śrubę.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Rødhåd i Rene Wise wydali wspólną epkę

Rødhåd – Fot. Matthias Wehofsky

Kiedy w roku 2019 Rødhåd zaproponował Rene udział we wspólnym projekcie, zapewne nie przypuszczał, że efekt końcowy przewyższy jego oczekiwania. Wymowne WTFzamieszczone przez Niemca w dzisiejszym komentarzu pod wrzuconymi przez siebie zdjęciami zielonej płyty winylowej i ręcznie robionymi okładkami, mówi chyba wszystko o sukcesie 7 wydawnictwa wytwórni WSNWG.

Rødhåd i Rene Wise. Piorunujący efekt końcowy

Nie dziwi fakt, iż tak doświadczony producent, jak Rødhåd, zdecydował się zaprosić do współpracy jedno z ciekawszych nazwisk współczesnej sceny techno. Efektem końcowym EP są cztery porywające, hipnotyczne utwory z kołyszącym groove’em i perkusją inspirowaną latami 90. Każdy z utworów od samego początku buduje napięcie i urzeka słuchaczy toczącymi się basami, funkowymi rytmami i mistycznymi melodiami.

Rene Wise & Rødhåd – WSNWG007

Jestem bardzo podekscytowany, mogąc oficjalnie ogłosić moje następne EP z długoletnią inspiracją, Rødhådem w jego wytwórni WSNWG. Miałem przyjemność spędzić tydzień w jego berlińskim studio w 2019 roku i oto mamy kilka rezultatów naszego spotkania. Limitowane, kolorowe winyle z ręcznie wydrukowaną grafiką będą dostępne do zamówienia w przedsprzedaży na Bandcamp w ten piątek! Dostępnych jest tylko 100 sztuk, więc nie zwlekaj!

– napisał kilka dni temu ma swoim Facebooku podekscytowany Rene Wise.

Rødhåd i Rene Wise wydali wspólną epkę

Fot. Rene Wise

Rene Wise – inspiracje nie wzięły się znikąd

Zanim na dobre zaczął korzystać z Abletona, w wieku 13 lat używał bezpłatnych narzędzi online do tworzenia podstawowych aranżacji utworów drum&bass i dubstep. Od najmłodszych lat czerpał inspirację ze świata zewnętrznego, nie tylko z muzyki. Artystycznego wzoru upatrywał w amerykańskich producentach, takich jak Jay Denham, Fanon Flowers i DJ Slip. Rene implikuje w swoich produkcjach i występach zaczerpnięte z ich twórczości wyjątkowe rytmy, zarazem hipnotyczne, jak i surowe. Za brzmienia ponadczasowe i pierwszoplanowe Anglik uznaje jednak te, należące do Jeffa Millsa, DVS1 i Luke’a Slatera. Pozostaje patrzeć – jak się rozwija.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →