Rødhåd i JakoJako razem na „IN VERE” – posłuchaj

fot. Sara Clarke
News
RODHAD JAKOJAKO

Rødhåd i JakoJako wydali swój pierwszy wspólny album własnym sumptem. Muzyka duetu zawiera dziewięć utworów z elementami delikatnego ambientu, techno i trance'u. Sprawdźcie sami!

JakoJako i Rødhåd – wiosenna para

Mike Bierbach, lepiej kojarzony pod pseudonimem Rødhåd, który znany jest głównie ze swoich mocnych, melancholijnych i eklektycznych setów didżejskich, stworzył dość odmienne eksperymentalne wydawnictwo wraz z Sibel Jacqueline Koçer, kryjącą się za aliasem JakoJako. Wpływ berlińskiej artystki jest widoczny w całym wydawnictwie ukazującym jej charakterystyczne ambientowe arpeggia, połączone z syntezatorami modularnymi oraz organicznymi dźwiękami. IN VERE jest zapisem tygodniowego jam session pary nagranego wiosną ubiegłego roku. Album był mocno inspirowany nastrojem i energią pory roku, w której powstawał. Obejmując szerszy zakres stylów, od ambientu przez elektronikę po techno, nazwy utworów nawiązują do kwiatów i zwierząt. W efekcie powstało bardzo pogodne i wiosenne wydawnictwo, które idealnie nadaje się do odpoczynku od rutyny w słoneczny dzień i nie tylko.

Wyprodukowaliśmy ten album w studiu WSNWG [wytwórnia Rødhåda – przyp. red.] w Berlinie wiosną 2021 roku. Sezon wiosenny okazał się być impulsem i energią dla tego krążka. Nie ograniczaliśmy się do muzycznego kierunku, co doprowadziło do powstania nowej, synergicznej estetyki, którą oboje pokochaliśmy.

– powiedziała para w rozmowie z Resident Advisor

Zobacz także: Munocast 014: daisy cutter & naked relaxing: „Nie należy mylić networkingu z kolesiostwem”

Okładkę zaprojektował również sam twórca muzyki, natomiast masteringiem zajął się Conor Dalton z berlińskiego Calyx Mastering. Wydawnictwo w wersji cyfrowej dostępne jest w cenie 10 euro na Bandcampie wytwórni Rødhåda.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

in vere JakoJak & Rødhåd
okładka albumu IN VERE JakoJako & Rødhåda

JakoJako & Rødhåd – IN VERE – tracklista

  1. PASSERI
  2. HELONIAS
  3. ATHANASIA
  4. LILIUM
  5. APIS
  6. PATULA
  7. ORCHIS
  8. PASSERI FLOOR MIX
  9. POLOPHAGA


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →