Rødhåd i VRIL w mistrzowskim popisie zarejestrowanym przez ARTE Concert

fot. materiały prasowe
News
Arte Concert

Techno w majestatycznej formie koncertowej w mieście wypełnionym niekończącymi się rave'ami? Nowe miejsce na mapie Berlina – Zenner – po raz kolejny stało się epicentrum technicznej maestrii spod rąk legend tamtejszej sceny. Vril & Rødhåd z 3-godzinnym live actem to jedno z najlepszych wydarzeń tej jesieni. Namiastkę można już zobaczyć w nagranym przez ARTE Concert występie, wynoszącym muzykę elektroniczną level wyżej. Sprawdźcie koniecznie.

ARTE Concert powinni dostać Oscara za najlepsze techno klipy

Jak wyrobić sobie markę w mieście wypełnionym muzyką elektroniczną? Potrzebujesz dobrej, utalentowanej ekipy i unikalnego pomysłu na wprowadzenie nowej jakości na scenę. Techno w formie koncertu zamiast całonocnej, hedonistycznej zabawy? Kupujemy to. Pomysł oczywiście nie jest super innowacyjny, widzieliśmy to już kilkukrotnie – wygląda jednak na to, że nikt tego nie robi na taką skalę, z tak piekielnie dobrą produkcją jak ARTE Concert.

Rødhåd i VRIL w mistrzowskim popisie zarejestrowanym przez ARTE Concert
Rødhåd i VRIL / fot. via Faceebok

Muzyka techno prezentowana na żywo to wciąż koncepcja, która nie została w pełni zbadana ani omówiona. Dodatek „live” przy nazwisku zdobi coraz częściej nazwiska artystów pojawiających się w line-upie. W gorączce długiego rave’u ciężko zauważyć, kto akurat prezentuje muzykę „na żywo”. Dlaczego więc nie stworzyć większej przestrzeni dla kontekstu w formie koncertu i wyostrzyć zmysły publiczności? Rødhåd i Vril to kolejni artyści po Mathew Jonsonie, którzy zaprezentowali się w murach Zenner Berlin.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Vril & Rødhåd. Duet doskonały

Vril & Rødhåd to kooperacja mająca swój początek w 2020 roku wraz z doskonale przyjętym debiutanckim albumem legend techno w projekcie pod nazwą Out Of Place Artefacts. Takie połączenia zawsze elektryzują, tym bardziej że obaj dżentelmeni od lat kształtują techno we własnym autonomicznym stylu. Vril, którego kojarzymy z artystą występującym w formie głównie w formie live-actu, odłączył się jakiś czas temu od ekipy Giegling, stając się jednym z niezależnych głosów na lokalnej scenie techno. Artysta kompletny, z cudownym wyczuciem melodii, drobiazgowo dążący do perfekcji swojego brzmienia.

Czytaj także: Rødhåd i .VRIL albumem II wyruszają w eskapadę w nieznane

Rødhåda przedstawiać nie trzeba. DJ i producent z Niemiec już pod koniec lat 90. położył podwaliny pod swoją wybitną karierę. Ponadczasowy, perfekcyjny sposób, w jaki łączył dub techno z perkusyjnymi groove’ami, przyniósł mu uznanie na całym świecie. W 2010 otrzymał propozycję rezydentury w berlińskim Berghain – ciężko o lepszą rekomendację.

Vril & Rødhåd presents: Out Of Place Artefacts

Pierwszy LP jako Out Of Place Artefacts nie mógł się nie udać. W solidnych techno utworach, celowo wszechstronnych w swojej definicji, album wyjawił pełne spectrum niesamowitych umiejętności Rødhåda i Vrila. Słuchając albumu, ciężko nie odnieść wrażenia, że jego potencjał został skrojony pod występy na żywo. Tym bardziej ekscytujące jest móc zobaczyć i usłyszeć jak Out Of Place Artefacts brzmią dwa lata później. W godzinnym secie dla ARTE ich muzyka gęstnieje i nabiera intensywności. Koneserski występ, który ma wszystkie papiery, aby zapisać się na stałe w historii zarejestrowanych, najlepszych techno live actów na świecie.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →