Kontynuacja ciekawości eksperymentowania. Rødhåd i .VRIL albumem „II” wyruszają w eskapadę w nieznane

Fot. Materiały prasowe
News
OUT OF PLACE ARTEFACTS, Rødhåd, Vril

Będący wspólnym projektem Rødhåda i .VRILa OUT OF PLACE ARTEFACTS powstał z potrzeby wyjścia z klasycznego techno 4/4. Z uwagi na bliską znajomość obranie wspólnego kierunku nie było rzeczą trudną. Album II jest tego efektem.

Obecni na scenie są łącznie od ponad dwudziestu lat. Dostarczający pierwszorzędne techno pod solowymi aliasami Rødhåd i .VRIL swoimi produkcjami przywołują niejedno pozytywne skojarzenie będące następstwem ich dotychczasowych dokonań. Dla obu Niemców ich dotychczasowe pole producenckie przestało być tak atrakcyjne, jak jeszcze kilka lat temu. Potrzeba wspólnego eksperymentowania z dźwiękami wychodzącymi z klasycznym techno przerodziła się w powstanie projektu OUT OF PLACE ARTEFACTS. Nie trzeba było długo czekać, aby wydany w 2020 roku premierowy album zachwycił opinię publiczną. Hipnotyzujące, gorączkowe krajobrazy były początkiem najnowszej eskapady w nieznane.

OUT OF PLACE ARTEFACTS, Rødhåd, .VRIL
Fot. Materiały prasowe

Rødhåd i .VRIL. Przeciwko trendom

OUT OF PLACE ARTEFACTS w II ukazuje głębię i muzyczny wachlarz umiejętności wychodzenia obu artystów z serwowanego na co dzień techno. Album idealnie kontrastuje z aktualnymi trendami, zapuszcza się znacznie głębiej w sfery muzyki elektronicznej. Każdy z trzynastu utworów skupia się na eksperymentalnych pejzażach dźwiękowych i ciężkich do zdefiniowania hałasach, których – jak twierdzą artyści – pochodzenie będzie musiało dla słuchacza pozostać tajemnicą.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W trakcie odsłuchu II natrafić można na wiele niespodzianek. Szalejąca dysproporcja pomiędzy jednym utworem a drugim pełna jest elementów lekkości, mocniejszych sampli czy wokali. Dla przykładu piąty na płycie Universian zaprasza do łagodniejszego tonu, ujawniając bardziej uwodzicielskie, mroczne i popowe oblicze projektu. Z kolei zamykający album Triskaideka kończy podróż z udziałem muzyków klasycznych: Angeliny Delgado (skrzypce) i Alexandra Ivanova (wiolonczela). OUT OF PLACE ARTEFACTS w przeciwieństwie do debiutanckiego krążka mocno poszedł w relacje z aranżacją, efektem czego jest bardziej harmonijna całość.

Premierę nowego LP poprzedzi trzygodzinny live act duetu z wspierającą ich DJ-ką, Sarą Clarke. Koncert odbędzie się 22 września w berlińskiej hali koncertowej Haus Zenner. Miesiąc później wyznaczono datę wydania winylowego. Za dystrybucję II odpowiedzialna jest należąca do Rødhåda wytwórnia WSNWG.


Organizujesz wydarzenie i potrzebujesz bileterii lub wypromowania swojego wydarzenia?

Biletomat.pl znamy się na tym, co robimy – dostarczamy emocje uczestnikom wydarzeń, a ich organizatorom zapewniamy 20-letnie doświadczenie w branży rozrywkowej, niezawodność i skuteczność. Chcesz się o tym przekonać? Sprawdź warunki współpracy z bileterią Biletomat.pl, która wraz z Muno.plRytmy.pl i FTB.pl tworzy rodzinę marek grupy mediowej Time For Friends. Naszym celem jest Twój sukces, a dzięki kompleksowej obsłudze przy sprzedaży biletów i promocji wydarzeń jest on w zasięgu Twojej ręki. Dołącz do stale wydłużającej się listy naszych partnerów, z najbardziej znanymi klubami w Polsce i organizatorami największych imprez, koncertów i festiwali.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →