Ellen Allien uchwycona kamerami Arte Concert. Spektakularne widowisko

fot. materiały prasowe
News
Ellen Allien

Królowa techno z Berlina - Ellen Allien - jest kolejną bohaterką europejskiego kanału kulturalnego ARTE. Występ Ellen zarejestrowano podczas tegorocznej edycji Stone Techno 2022. Efekt zdumiewa, zobaczcie sami!

Ellen Allien. Legenda sceny

Przedstawienie postaci Ellen Allien? Wydaje nam się, że nie ma na świecie osoby wkręconej w muzykę techno, która nie kojarzyłaby tej kluczowej dla berlińskiej sceny artystki. DJ-ka, producentka i szefowa wytwórni BPitch Control jest jedną z kultowych postaci swojego pokolenia. Faktem jest, iż charakterystyczny sound Allien, unikalne dźwiękowe i emocjonalne doświadczenia, które kreuje na scenie, być może nie każdemu przypadną do gustu.

Czytaj także: Niemieckie techno ponad wszystko. Ellen Allien wyda ostatnią część kompilacji We Are Not Alone

Nie można jej jednak odmówić autonomicznego głosu na scenie, ekstremalnej barwności i statusu legendy absolutnej. Królowa eklektyczny setów, generująca piekielną energię, wystąpiła niedawno na Stone Techno 2022. Całość zarejestrowały kamery ARTE, dając nam godzinny, unikatowy materiał z muzyczną wizytówką Ellen Allien.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Ellen Allien
Ellen Allien fot. materiały prasowe

Stone Techno 2022. Zabytkowe miejsce dla wyjątkowej muzyki

Niekonwencjonalny projekt Stone Techno połączył przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Za inicjatywę odpowiedzialne jest Muzeum Ruhry i The Third Room, którzy znaleźli przestrzeń dla muzyki techno w Zeche Zollverein, obiekcie wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zagłębie Ruhry od ponad 100 lat stanowi fundamentalną wartość dla niemieckiego przemysłu. Wygląda na to, że w tym miejscu swój dom znalazła również muzyka techno, z definicji oznaczająca przewrót i nowoczesność. Organizatorzy chcieli w tej przestrzeni dać posłuch trwającemu procesowi przemian w kulturowej i krajobrazowej historii regionu. Kuratorami projektu są dr Achim G. Reisdorf i Ahmet Sisman.

Ellen Allien – Stone Techno 2022 @ ARTE Concert

Najnowszy set szefowej BPitch Control urywa głowę. Poziom wygenerowanej energii można byłoby spokojnie rozdzielić na kilka innych setów. Electro, acid, techno, industrial – mamy tutaj to wszystko, podane w bajecznie przemyślanej, zgadzającej się koncepcji. Przekrój setów Ellen zawsze robił wrażenie, ale tutaj przeszła samą siebie. Spektakularne widowisko Allien to zdecydowany top wśród zarejestrowanych techno setów okiem ekipy ARTE Concert.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →