Ellen Allien remiksuje utwory Lebanon Hanover

Fot. Am Johannes
News

Ellen Allien, DJ-ka z Berlina ogłosiła trzy remiksy Lebanon Hanover, przedstawicieli nurtu post punk/ romantic darkwave. Należą do nich dwie wersje Living On The Edge oraz Invite Me To Your Country. Utwory zdążyły już zawitać na setach didżejskich Alien, w tym w jej popularnych live'ach na balkonach.

Ellen Allien — darkwave w szatach techno

Ellen Fraatz, znana zawodowo jako Ellen Allien, to niemiecka producentka elektroniczna i DJ-ka. Założyła też własny label BPitch Control. Jej płyta Stadtkind była poświęcona Berlinowi, a ona przywołuje kulturę zjednoczonego Berlina, jako jedną z głównych inspiracji dla swojej muzyki. Śpiewa też po niemiecku i angielsku. Jej muzykę najlepiej można opisać jako mieszankę muzyki IDM i Techno, która jest zorientowana na parkiet taneczny i ma zauważalne elementy eksperymentalne.

Ellen Allien we Wrocławiu

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Jestem fanką Lebanon Hanover – to moja cotygodniowa ścieżka dźwiękowa w domu. Tańczę do niej po dywanie z moimi przyjaciółmi. Ich teksty przemawiają do mojej duszy i uosabiają poczucie skąd pochodzę. Berlin przeszłości, który był pusty i zmienny, pełen możliwości, w którym w końcu mogliśmy rozkwitnąć

– wyjaśnia Allien.

Ellen Alliens zapowiada nowe wydawnictwo

Wszystkie trzy remiksy zawierają dodatek pulsującej stopy bębnów i są w uptempo, jednocześnie z subtelnym zachowaniem aspektów oryginalnych utworów, takich jak riffy gitarowe. Ta informacja pojawia się po długo oczekiwanym wydaniu równie energicznego utworu Allien — Acid Against Facism.

Chociaż Larissa [wokalistka] śpiewa bardzo ładnie, jej postawa jest szczera i melancholijna, nie udaje, że świat jest słodki i szczęśliwy, ale pełen intensywności, jest seksowny i prawdziwy

– kontynuuje artystka.

Lebanon Hanover — Living On The Edge (Ellen Allien Mix)

Berlin Babes

Lebanon Hanover to duet również z Berlina, założony w 2010 roku przez Larissę Iceglass (gitara, wokal) i Williama Maybelline’a (bas, wokal). Proponują mroźny post-punk, zafascynowany pięknem estetyki secesji, nocą eksplorujący wybrzeża i lasy. Inspirowany także berlińską urbanistyką. Mroczne wokale, ponure i ostre gitary z wpadającymi w ucho liniami basu, tworzą trudną do podrobienia atmosferę.

Lebanon Hanover — Babes Of The 80s (Tobias Bernstrup Remix)Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →