Dekryminalizacja narkotyków w Canberze

fot. Prakash Khanal / Unsplash
News
Dekryminalizacja narkotyków w Canberze

Australijskie Terytorium Stołeczne z siedzibą w stolicy Australii, Canberrze, stało się pierwszą jurysdykcją w kraju, która zdekryminalizowała posiadanie na własny użytek nielegalnych narkotyków, takich jak kokaina, MDMA, heroina, metamfetamina i amfetamina. Kontrowersyjna reforma ma wejść w życie od października 2023 roku.

„Postępowe podejście”

Osoby przyłapane z niewielkimi ilościami narkotyków (odpowiednio 50 gramów dla kanabisu; 1,5 grama dla amfetaminy, kokainy, metamafetaminy, MDMA oraz psylocybiny; 1 gram dla heroiny; 0,001 grama dla LSD) otrzymają ostrzeżenia, grzywny lub zostaną skierowane na terapię leczenia uzależnień. Policja będzie miała swobodę co do tego, jak zareagować na każde wykroczenie, ale grzywny będą traktowane jako cywilne – podobnie jak mandat za przekroczenie prędkości. Minister Zdrowia Australijskiego Terytorium Stołecznego Rachel Stephen-Smith podkreśliła, że ​​środki będą koncentrować się na zmniejszeniu szkód, a nie na karaniu osób zażywających narkotyki.

Australijskie Terytorium Stołeczne doprowadziło naród do postępowego podejścia w sprawie zmniejszania szkód powodowanych przez narkotyki poprzez leczenie osób najbardziej narażonych i zagrożonych w społeczności. Ta rozsądna reforma opiera się na poradach ekspertów – podejście skoncentrowane na zdrowiu i redukcji szkód zapewnia najlepsze wyniki dla osób zażywających narkotyki. Rząd zapewni poprzez poprawki, że zasada redukcji szkód jest głównym punktem podejścia do tej zmiany

– oznajmiła Minister Zdrowia.

Zobacz także: Horror ze strzykawkami w roli głównej w hiszpańskich klubach nocnych

Jednak dekryminalizacja narkotyków nie zyskała powszechnego poparcia, a zastępca przywódcy partii Canberskich Liberałów, Jeremy Hanson, określił tę reformę jako „radykalną”.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

To doprowadzi do większej przestępczości oraz do większej rzezi na naszych drogach. Spójrzcie tylko na miejsca takie jak Portland w stanie Oregon, gdzie wdrożono tego rodzaju reformy – metamfetamina jest teraz prawdziwą plagą na ulicach. To jest chaos i nie chcemy, aby to się rozwijało w Canberze

– powiedział polityk w rozmowie z ABC News.

Przeprowadzone w 2021 roku badanie YourSay w Canberze wykazało, że aż 90% mieszkańców terytorium stołecznego liczącego niemal pół miliona mieszkańców popiera dekryminalizację narkotyków.

Is decriminalizing hard drugs the solution? | Video Lab | ABC NewsPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →