Horror ze strzykawkami w roli głównej w hiszpańskich klubach nocnych

Fot. New Statesman
News
hiszpania ma problem ze strzykawkami w klubach

Hiszpańska policja prowadzi śledztwo w sprawie 50 zgłoszonych przypadków nakłuwania kobiet igłami podczas imprez klubowych.

Poważny akt przemocy wobec kobiet

W marcu informowaliśmy Was o tym, że w 2021 roku setki osób, głównie kobiet, zgłosiło się na policję z drobnymi ranami kłutymi, twierdząc, że zostały odurzone przy użyciu igły. Teraz do podobnych przestępstw dochodzi na terenie Hiszpanii.

„To poważny akt przemocy wobec kobiet” – powiedziała mediom hiszpańska minister sprawiedliwości Pilar Llop, która nakłania kobiety do zgłaszania wszystkich przypadków nakłuć strzykawkami na policję.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Jak wygląda cały proceder? Napastnicy dźgają bawiące się w klubach osoby, wstrzykując im w ciało substancje psychoaktywne. Następnie zaatakowane w ten sposób kobiety lub mężczyźni tracą kontakt z rzeczywistością i są wykorzystywane seksualne. Niestety wszystko wskazuje na to, że ta metoda staje się popularna wśród predatorów seksualnych i gwałcicieli, o podobnych przypadkach słyszano już bowiem w innych krajach, takich jak Wielka Brytania, Niemcy czy Turcja.

Fot. DailyReport.com

Ofiarą nakłucia strzykawką również 13-letnia Hiszpanka

Jak podaje CBS News, odurzenie narkotykami nie omija również bardzo młodych dziewcząt. Spotkało to m.in. 13-letnią dziewczynkę z Gijón, która została ukłuta w ramię podczas potańcówki. Na szczęście rodzice zabrali ją z imprezy wprost do szpitala, gdzie lekarze wykryli w jej ciele ecstasy (MDMA).

Hiszpańskie organy ds. zdrowia poinformowały, że aktualizują swoje protokoły, aby poprawić zdolność wykrywania wszelkich substancji, które prawdopodobnie zostały wstrzyknięte ofiarom. Protokoły badań toksykologicznych wymagają badania krwi lub moczu w ciągu 12 godzin od podejrzenia ataku – powiedziała Llop.

Wytyczne zalecają ofiarom natychmiastowe wezwanie służb ratunkowych i jak najszybsze udanie się do ośrodka zdrowia.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →