Bierzesz MDMA? Uważaj na te trzy kształty tabletek krążące po festiwalach

News
MDMA - Ekstazy

Brytyjska grupa The Loop ostrzega przed trzema konkretnymi pressami tabletek ekstazy. To jednak nie jedyne ryzyko, na które mogą być narażeni użytkownicy MDMA.

Choć regularnym czytelniczkom i czytelnikom Muno zapewne nie trzeba tego wyjaśniać, MDMA stanowi substancję aktywną w tabletkach ekstazy. Co istotne, stężenie tego środka znacząco różni się między konkretnymi rodzajami tabletek. Te mają bowiem odmienny kształt i kolor, czyli tzw. press. Działająca od lat w Wielkiej Brytanii grupa The Loop jest pionierem w dziedzinie sprawdzania składu i stężenia substancji psychoaktywnych, stosowanych na imprezach. Ich najnowszy raport zawiera ostrzeżenie dotyczące trzech rodzajów tabletek ekstazy, które mogą zawierać prawie trzykrotną dawkę MDMA przeciętnie stosowaną przez osoby dorosłe.

Czytaj dalej: Wspomnienia na haju. Artyści dzielą się swoimi przygodami z MDMA w roli głównej

Brytyjska grupa The Loop regularnie informuje o niebezpieczeństwach związanych z substancjami psychoaktywnymi. Ich raporty dotyczą przede wszystkim stężenia substancji aktywnych w danych środkach (głównie tabletkach ekstazy). Informują oni również o niebezpiecznych substytutach, „udających” popularne narkotyki.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Nie inaczej jest i w tym przypadku. Raport sporządzony na podstawie badań przeprowadzonych na festiwalu Secret Garden Party dotyczy właśnie wyjątkowo mocnych tabletek ekstazy oraz niebezpiecznego zamiennika, sprzedawanego jako MDMA. Co ciekawe, to właśnie od tego eventu w 2016 roku rozpoczęło się testowanie substancji przez grupę The Loop. Pionierzy w tej dziedzinie zainspirowali później takie grupy jak działający w Polsce SIN oraz rozpowszechnili praktykę testowania substancji na imprezach.

Ostrzeżenia z Sekretnego Ogrodu

Po tegorocznych testach na Secret Garden Party, brytyjska grupa wystosowała cztery ostrzeżenia. Dwa z nich dotyczą wyjątkowo mocnych tabletek ekstazy, w kształcie żelka-misia i żółwia ninja. Drugie mogą zawierać nawet 2,5 raza powszechnie przyjętej dawki MDMA.

Kolejne ostrzeżenie związane z ekstazy dotyczy tabletek w kształcie logo SoundCloud. W nich wolontariusze z The Loop znaleźli gips modelarski (plaster of Paris), który w większych ilościach może być szkodliwy dla przewodu pokarmowego. Ostatnie ostrzeżenie dotyczy substancji sprzedawanej jako MDMA. N-ethylpentylon faktycznie z początku może mieć podobne działanie, jednak powoduje długotrwałą bezsenność, a nawet psychozę.

Nigdy nie przyjmujcie substancji psychoaktywnych w samotności czy z nieznanego źródła! Zawsze informujcie znajomych o tym gdzie jesteście i co wzięliście. Pamiętajcie również, że najprostszym sposobem na uniknięcie jakichkolwiek problemów z używkami, jest unikanie ich stosowania.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →