Wspomnienia na haju. Artyści dzielą się swoimi przygodami z MDMA w roli głównej

fot. Joszua Coleman/Unsplash
News
MDMA

Zaczęło się od znalezienia zapomnianej skrytki pełnej pigułek ekstazy. Stary składzik ojca pełen 25-letnich tabletek zainspirował artystę Ruperta Scrivena do stworzenia wyjątkowej publikacji, poświęconej szaleństwu przełomu lat 80. i 90.

Garaż potrafi być prawdziwym pokojem życzeń. Gdy w końcu podejmiemy się generalnych porządków, możemy w nim odkryć zapomniane skarby. Niewielu z nas jednak może się pochwalić podobnym znaleziskiem co brytyjski artysta Rupert Scriven. Znalezienie starego zapasu pigułek MDMA w garażu ojca stało się dla niego źródłem inspiracji do stworzenia prawdziwie wyjątkowego dzieła sztuki.

MDMA na salonach

Album Vintage Disco Biscuit: The Art of Ecstasy składa ukłon w kierunku czasów świetności imprez Acid House. Złote lata rave’u zostały w nim przedstawione za pośrednictwem zarówno wyjątkowych ilustracji i fotografii, jak również opowieści z pierwszej ręki, prosto od pionierów tego wyjątkowego stylu.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Wśród opowieści zawartych w albumie znajdziemy m.in. historie znanego producenta Mr. C, Beza z The Happy Mondays i wielu innych.

Twórcy albumu starają się na nowo spojrzeć na substancję, która przez wielu uznawana jest za jeden z czynników konstytuujących kulturę Acid House. Pigułka na stronach albumu przestaje być jedynie narkotykiem, lecz nabiera rangi dzieła sztuki.

W albumie znajdziemy m.in. ponad sto różnych rodzajów tabletek, sfotografowanych w makro powiększeniu. Od zwykłej, kilkumilimetrowej, białej pigułki MDMA aż do hipnotyzującego zestawienia wielobarwnych presów. Każdy z nich przedstawia inną postać, logo, ma inną barwę i kształt.

Bawi i uczy

Vintage Disco Buscuit to jednak nie tylko zestawienie kilku anegdot. Autorom tego wyjątkowego dzieła przyświeca również cel edukowania kolejnych pokoleń rave’owiczów.

Album nie demonizuje ani nie gloryfikuje rekreacyjnego używania narkotyków, ale poprzez kompozycje fotograficzne zwyczajnie pozwala klubowiczom ze starej szkoły powspominać czasy spędzone na imprezach.

– czytamy na stronie promocyjnej albumu

Zbiór prac ma również na celu uzmysłowić nowemu pokoleniu uczestników imprez, jakie niesie ze sobą konsekwencje stosowanie narkotyków. Równocześnie Rupert Scriven stara się wspierać już istniejące inicjatywy przeciwdziałania negatywnym skutkom używania substancji wyskokowych na imprezach.

Cześć środków pozyskanych ze sprzedaży Vintage Disco Biscuit: The Art of Ecstasy zostanie przekazana na rzecz grupy The Loop. Ta od lat stara się edukować użytkowników substancji psychoaktywnych i przeciwdziałać przedawkowaniom na terenie Wielkiej Brytanii.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →