MDMA i psylocybina legalne w kolejnym kraju

via unsplash.com
News
psylocybina

Medyczne MDMA oraz psylocybina zostaną wkrótce zalegalizowane w Australii. Nie oznacza to jednak, że każdy będzie mógł skorzystać z magicznych grzybków. W praktyce dostępność do nich będzie miała wąska, faktycznie potrzebująca ich grupa odbiorców.

MDMA i psylocybina pomogą osobom z depresją

Rozporządzenie dotyczące legalności MDMA i psylocybiny w Australii wejdzie w życie od lipca tego roku. Receptę na nie otrzymają wyłącznie osoby, które z obecnymi problemami natury psychicznej jak depresja nie są w stanie poradzić sobie z pomocą dostępnych lekarstw. MDMA i psylocybina są obecnie niezarejestrowanymi substancjami w Australii. Choć wkrótce ich medyczne użycie w pewnych okolicznościach zostanie zalegalizowane, dostęp do nich będzie mocno ograniczony.

MDMA
via unsplash.com

Zanim potrzebujący wyrażą zainteresowanie skorzystaniem z nowych form pomocy do leczenia depresji lub stresu pourazowego, ich psychiatrzy muszą wcześniej uzyskać status autoryzowanych lekarzy przepisujących. Aby to zrobić, muszą uzyskać aprobatę komisji etyki badań nad człowiekiem lub specjalistycznego kolegium. Prowadzący chorego muszą udowodnić, iż posiadają odpowiednią wiedzę, pozwalającą skutecznie i bezpiecznie skorzystać z zalegalizowanych leków.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Czytaj także: MDMA daje świetne efekty w leczeniu zespołu stresu pourazowego 

Australia systematycznie wprowadza kolejne reformy mająca na celu pomóc osobom nie radzącym sobie z obecnymi, dostępnymi medykamentami. Dzięki odpowiedniemu systemowi edukacji i zalegalizowaniu medycznej marihuany coraz więcej osób interesuje się kolejnymi, „niestandardowymi” formami pomocy przy chorobach psychicznych.

Badania jasno wskazują pozytywne skutki odpowiedzialnego, medycznego dawkowania MDMA i psylocybiny. Przed nami długa droga – środki te znacznie różnią się od społecznie akceptowanej w Australii marihuany. Mówimy w końcu o substancjach psychoaktywnych, z którym większość nie miała wcześniej styczności. Jesteśmy na najlepszej drodze, aby w sposób ekstremalnie bezpieczny pomóc najbardziej potrzebującym

– Rhys Cohen, ekspert branży medycznej marihuany i członek rady doradczej University of Sydney’s Lambert Initiative

Przyszłość pokaże, czy kolejne kraje pójdą saldami Australii. Jakiś czas temu pisaliśmy wam o tym, że MDMA  skutecznie leczy zespół stresu pourazowego a lek, w którego skład wchodzi specyfik, zostanie dopuszczony do użytku medycznego w USA w 2023 roku.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →