Naukowcy z kolejnego kraju potwierdzają: MDMA daje świetne efekty w leczeniu zespołu stresu pourazowego 

fot. pronghornpsych.com
News
MDMA w UK

Jak donosi serwis Science Alert, terapia wspomagana MDMA była lepsza niż sama terapia oparta o rozmowę. Sprawdź!

MDMA na ratunek chorym

Jakiś czas temu pisaliśmy wam o tym, że MDMA może skutecznie leczyć zespół stresu pourazowego a lek, w którego skład wchodzi specyfik, może być dopuszczony do użytku medycznego w USA do 2023 roku. Teraz zostały przeprowadzone nowe badania, które również potwierdzają świetne efekty stosowania MDMA w leczeniu zespół stresu pourazowego. 

Dane z badań jasno wskazują, że MDMA w połączeniu z terapią może poprawić stan zdrowia psychicznego i jest skuteczna w leczeniu takich zaburzeń jak zespół stresu pourazowego (PTSD).

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Naukowcy przedstawili dane z kontynuacji zeszłorocznego badania klinicznego, w którym MDMA (powszechnie znana jako ecstasa) w połączeniu z terapią była badana pod kątem leczenia PTSD. Wyniki badań przedstawiono na wiosennym spotkaniu Amerykańskiego Towarzystwa Chemicznego (ACS) w 2022 roku. Dane wykazały, że terapia wspomagana MDMA dawała lepsze efekty niż sama terapia rozmową w łagodzeniu objawów PTSD i że ulga ta była długotrwała, ponieważ niektórzy pacjenci zgłaszali poprawę samopoczucia przez większą liczbę miesięcy niż w przypadku samej terapii poprzez rozmowę.

MDMA
Fot. Pixabay

MDMA – czym dokładnie jest ten specyfik?

MDMA, znana również jako ecstasa, a formalnie nazywana 3,4-metylenodioksymetamfetaminą, jest syntetycznym narkotykiem o właściwościach zarówno pobudzających, jak i psychodelicznych. Wyniki najnowszego badania dotyczącego tego narkotyku mogą potencjalnie przyczynić się do formalnego zatwierdzenia specyfiku przez Food and Drug Administration w najbliższej przyszłości.

MDMA jest naprawdę interesujące w kwestii leczenia przypadłości psychicznych, ponieważ jest środkiem empatogennym. Powoduje uwalnianie oksytocyny w mózgu, która wywołuje uczucie zaufania i bliskości, co może być naprawdę pomocne w terapii

– mówi w rozmowie z serwisem Science Alert neurobiolożka Jennifer Mitchell (Uniwersytet Kalifornijski w San Francisco).

MDMA – co pokazały badania?

W 3. fazie podwójnie zaślepionego, kontrolowanego placebo badania terapii wspomaganej specyfikiem w leczeniu ciężkiego PTSD naukowcy włączyli 90 osób z amnezją, retrospekcjami i koszmarami związanymi z wcześniejszymi traumatycznymi przeżyciami. Osoby te zostały następnie poddane ośmiogodzinnej sesji terapeutycznej po otrzymaniu dawki (optymalna dawka została obliczona w drugiej fazie badania). Uczestnicy otrzymali dwie sesje terapii wspomaganej MDMA w odstępie miesiąca, w połączeniu z cotygodniowymi sesjami terapii rozmownej.

MDMA
Fot. HolisticNews

Około dwie trzecie osób nie spełniało już kryteriów diagnostycznych PTSD dwa miesiące po ostatniej sesji leczenia wspomaganego specyfikiem. W warunkach placebo i leczenia tylko jedna trzecia osób zaobserwowała znaczną poprawę w zakresie objawów PTSD.

Żaden z uczestników nie wykazywał oznak uzależnienia podczas tego badania. Badania nad uzależniającym działaniem MDMA przyniosły różne wyniki, dlatego widoczny w tym badaniu brak uzależnienia jest powodem do optymizmu.

Kup bilety na God Is An Astronaut

Biletomat.pl
75 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →