Naukowcy z kolejnego kraju potwierdzają: MDMA daje świetne efekty w leczeniu zespołu stresu pourazowego 

fot. pronghornpsych.com
News
MDMA w UK

Jak donosi serwis Science Alert, terapia wspomagana MDMA była lepsza niż sama terapia oparta o rozmowę. Sprawdź!

MDMA na ratunek chorym

Jakiś czas temu pisaliśmy wam o tym, że MDMA może skutecznie leczyć zespół stresu pourazowego a lek, w którego skład wchodzi specyfik, może być dopuszczony do użytku medycznego w USA do 2023 roku. Teraz zostały przeprowadzone nowe badania, które również potwierdzają świetne efekty stosowania MDMA w leczeniu zespół stresu pourazowego. 

Dane z badań jasno wskazują, że MDMA w połączeniu z terapią może poprawić stan zdrowia psychicznego i jest skuteczna w leczeniu takich zaburzeń jak zespół stresu pourazowego (PTSD).

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Naukowcy przedstawili dane z kontynuacji zeszłorocznego badania klinicznego, w którym MDMA (powszechnie znana jako ecstasa) w połączeniu z terapią była badana pod kątem leczenia PTSD. Wyniki badań przedstawiono na wiosennym spotkaniu Amerykańskiego Towarzystwa Chemicznego (ACS) w 2022 roku. Dane wykazały, że terapia wspomagana MDMA dawała lepsze efekty niż sama terapia rozmową w łagodzeniu objawów PTSD i że ulga ta była długotrwała, ponieważ niektórzy pacjenci zgłaszali poprawę samopoczucia przez większą liczbę miesięcy niż w przypadku samej terapii poprzez rozmowę.

MDMA
Fot. Pixabay

MDMA – czym dokładnie jest ten specyfik?

MDMA, znana również jako ecstasa, a formalnie nazywana 3,4-metylenodioksymetamfetaminą, jest syntetycznym narkotykiem o właściwościach zarówno pobudzających, jak i psychodelicznych. Wyniki najnowszego badania dotyczącego tego narkotyku mogą potencjalnie przyczynić się do formalnego zatwierdzenia specyfiku przez Food and Drug Administration w najbliższej przyszłości.

MDMA jest naprawdę interesujące w kwestii leczenia przypadłości psychicznych, ponieważ jest środkiem empatogennym. Powoduje uwalnianie oksytocyny w mózgu, która wywołuje uczucie zaufania i bliskości, co może być naprawdę pomocne w terapii

– mówi w rozmowie z serwisem Science Alert neurobiolożka Jennifer Mitchell (Uniwersytet Kalifornijski w San Francisco).

MDMA – co pokazały badania?

W 3. fazie podwójnie zaślepionego, kontrolowanego placebo badania terapii wspomaganej specyfikiem w leczeniu ciężkiego PTSD naukowcy włączyli 90 osób z amnezją, retrospekcjami i koszmarami związanymi z wcześniejszymi traumatycznymi przeżyciami. Osoby te zostały następnie poddane ośmiogodzinnej sesji terapeutycznej po otrzymaniu dawki (optymalna dawka została obliczona w drugiej fazie badania). Uczestnicy otrzymali dwie sesje terapii wspomaganej MDMA w odstępie miesiąca, w połączeniu z cotygodniowymi sesjami terapii rozmownej.

MDMA
Fot. HolisticNews

Około dwie trzecie osób nie spełniało już kryteriów diagnostycznych PTSD dwa miesiące po ostatniej sesji leczenia wspomaganego specyfikiem. W warunkach placebo i leczenia tylko jedna trzecia osób zaobserwowała znaczną poprawę w zakresie objawów PTSD.

Żaden z uczestników nie wykazywał oznak uzależnienia podczas tego badania. Badania nad uzależniającym działaniem MDMA przyniosły różne wyniki, dlatego widoczny w tym badaniu brak uzależnienia jest powodem do optymizmu.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →